Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları: bildirimlerden konumlara

Android için Facebook Messenger uygulaması, basit bir mesajlaşma hizmetinden çok daha fazlasını sunar. Bugün, Facebook Messenger ile yapabileceğiniz bazı harika şeylere ve bunun daha can sıkıcı yönlerinden bazılarının nasıl kaldırılacağına bakacağız. İşte Android için en iyi Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları.

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Bir bölüme atla:

  Facebook Messenger’ı kullanma Facebook Messenger Araçları’nı ve Facebook Messenger’daki özellikleri kullanarak arkadaşlarınızı takip edin

Facebook Messenger’ı kullanma

Facebook Messenger için bildirim uyarılarını kapatma

Nasıl olduğunu biliyorsunuz: Birisi deri kanepesini satın almak isteyip istemediğini soran bir grup konuşması başlatır ve bunu bilmeden önce döşeme hakkında durmak bilmez hale gelirsiniz. Kendinizi benzer bir durumda bulduysanız, konuşmadan ayrılmadan bu bildirimleri almayı nasıl durduracağınız için birkaç ipucu.

Tek bir görüşme için Facebook Messenger bildirimlerini kapatma:

  Facebook Messenger uygulamasını başlatma Konuşmalar sekmenizde (en soldaki sekme), sessize almak istediğiniz görüşmeye dokunun ve basılı tutun Bildirimleri sessize al’a dokunun Bildirimlerin sesini kapatmak istediğiniz süreyi seçin

androidpit facebook messenger mute one

Android’deki tüm görüşmeler için Facebook Messenger bildirimlerini kapatma:

  Facebook Messenger uygulamasını başlatın Ayarlar menüsüne (dişli çark) dokunun Bildirimler ve Sesler’e dokunun Bildirimleri açmak veya kapatmak için sayfanın üst kısmındaki geçiş düğmesine dokunun. Bildirimlerin sessiz kalmasını istediğiniz süreyi seçin

androidpit facebook messenger notifications 2

Şifreli Gizli Konuşma Başlatma

2016 yılında Facebook, Facebook Messenger, AKA “Gizli Konuşmalar” aracılığıyla bire bir şifreli iletişim kurdu. Burada sadece siz ve bir kişi için özel olarak tasarlanmış olan Sinyal Protokolünü kullanıyor.

İlk olarak, cihazınızda Gizli Konuşmaları etkinleştirmeniz gerekir (aynı anda yalnızca bir cihazda etkin olabilir). Bundan sonra, sağ üstteki sohbet başlığı simgesine basın, Gizli Konuşmalar’a gidin ve açın. Bunu yaptıktan sonra, kişilerinizden biriyle sohbet açın ve sağ üst köşedeki küçük “i” simgesini tıklayın. Bundan sonra “Gizli Konuşma” yı seçin.

Zamanında hatırlatma olarak, Gizli Konuşma modu herkesin zevkine uygun değildir, çünkü uçtan uca şifreleme Messenger’da birden fazla cihazda kullanmak, geçmiş konuşmaları arşivlemek ve animasyonlu GIF’ler gibi şeyler göndermek gibi bazı özellikleri bozar.

FB messenger secret chat

Facebook Messenger’da sesli arama veya video görüşmesi yapma

Facebook Messenger’ın ücretsiz görüşme yapmanıza izin verdiğini biliyor muydunuz? Muhtemelen yaptın. Ama bundan faydalanıyor musunuz? Konuşma pencerelerinizden birinde arama düğmesine (aşağıda vurgulanır) dokunmanız yeterlidir; bu görüşmedeki kişiyi aramaya başlarsınız.

fbmsgscren1

Benzer şekilde, Facebook Messenger artık video görüşmesine izin veriyor. Kişinizi video görüşmesine davet etmek için sağ üstteki video kamera simgesine basmanız yeterli!

Facebook Messenger ile resim gönderme

Messenger’daki doğrudan klavyeden fotoğraf çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Şu küçük kamera simgesini görüyor musunuz? Klavye alanınızı mini vizöre dönüştürmek için buna dokunun (genişletebilirsiniz). Ön veya arkaya takılı kameralar arasında geçiş yapabilir ve vizörün ortasına tuhaf bir şekilde yerleştirilmiş dikey gönderme düğmesiyle hızlı bir resim çekebilirsiniz. Daha önce çekilen resimler arasından seçim yapmak için kameranın yanındaki küçük resim simgesine dokunun.

androidpit facebook messenger tips 4

Facebook Messenger ile büyük beğeni gönderin

Biraz Miley Cyrus gibi hissediyorsanız ve özellikle büyük bir başparmak yukarıya ihtiyacınız varsa, başparmağınızın boyutunu şişirmek için Beğen düğmesini basılı tutun. Basit bir Like hile yapmayacaksa, metin giriş alanının sonundaki küçük emoji düğmesine basın, çıkartma koleksiyonunuza basın veya biraz daha etkileyici bir yetenek için cihazınızın emoji destekli klavyesine geri dönün.

androidpit facebook thumbs up tip

Facebook Messenger ile konum gönderme veya görüntüleme

Arkadaşlarınızın Facebook olduğunuzu bildirmenin kolay ve kolay bir yolunu istiyorsanız, metin kutunuzun solundaki + işaretine dokunun. Gördüğünüz seçeneklerden biri, Canlı Konum etkin olduğu sürece konumunuzu göndermek olmalıdır.

Benzer şekilde, arkadaşınız etkinleştirdiyse, gönderildiği konumu getirmek için bir mesaja dokunmanız yeterlidir. Konumunuzu hiç paylaşmak istemiyorsanız, ayarlarınıza gidin ve bu “konum” kutusunun işaretini kaldırın.


Messenger – Ücretsiz Metin ve Görüntülü Sohbet

Facebook Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınızı takip etme

Arkadaş önerileri bul

Facebook Messenger, karşılıklı bağlantılara dayalı arkadaş önerileri sunarak insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Yeni bir arkadaşlık isteğiyle bir şeyler ayarlamak zorunda kalmadan Messenger’da bir kişi bile ekleyebilirsiniz.

  Messenger’ı açın ve sizin için hangi yeni arkadaşların önerildiğini görmek için kişi simgesine dokunun Kişiyi Messenger kişilerinize eklemek için ekle düğmesine dokunun veya öneriyi görmemek için düğmesini gizleyin

Artık yeni kişinizle Facebook Messenger üzerinden sohbet edebileceksiniz. Yukarıdaki düğmelerde, ileti isteklerinize (daha önce hiç iletişimde bulunmadığınız kişilerden) erişme ve diğer telefonunuzu veya Facebook kişilerinizi Messenger’a katılmaya davet etme seçeneklerini de görmelisiniz.

AndroidPIT Facebook messenger 7903

Facebook Messenger için grup kısayolu oluşturma

Her zaman konuştuğunuz bir ekip varsa, neden uygulamayı başlatmayı tamamen atlamıyorsunuz ve ana ekranınıza bir grup sohbet kısayolu eklemiyorsunuz? Mevcut bir grubu seçebileceğiniz veya yeni bir grup oluşturabileceğiniz Gruplar sekmenize gidip Grup döşemesinin sağ üst kısmındaki küçük menü düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ana ekranınıza bir sohbet grubu kısayolu eklemek için buradan ” Kısayol oluştur ” u seçin.

androidpit facebook messenger tips

Arkadaşlarını Anket

Bir grubun – herhangi bir grubun – herhangi bir şey hakkında karar vermesi sinir bozucu bir süreç olabilir. Facebook Messenger artık grup sohbetindeyken arkadaşlarınızı yoklamanıza izin veriyor.

Grup sohbet penceresinin altında “+” simgesine gidin. Kendi anketinizi oluşturmak için “Anketler” seçeneğini belirleyin ve ardından kendi seçim seçiminize ekleyin. Yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp çoğunluğun zorbalığının sizin için düşünmesini beklemektir.

Facebook Messenger’daki araçlar ve özellikler

Facebook Messenger’da GIF gönderme

Bir süredir Facebook Messenger, Facebook Messenger uygulamasında, Giphy ve Riffsy gibi satış noktalarından görüntüleri kullanmanıza izin veren özel bir GIF düğmesine sahipti.

  Bir Facebook Messenger sohbeti açın ve gülen yüz simgesine dokunun GIF’leri seçin ve arama terimlerinizi girin Göndermek istediğiniz resme dokunun GIF sohbette görünecek ve otomatik olarak bir döngüde oynayacak

ANDROIDPIT facebook 6

Müziğinizi Spotify ile paylaşın

Hepimiz bir şeyleri arkadaşlarımızla paylaşmayı seviyoruz ve bazen en yakın ve en sevdiğiniz şeylerin tadını çıkarmak için oraya gitmeniz gereken yeni bir parça var. Facebook ve Spotify bunu kolaylaştırmak için güçlerini birleştirdi. Bir şarkıyı paylaştığınız kişiler doğrudan Messenger içinden 30 saniyelik bir klip dinleyebilecekler, ancak tam olarak dinlemek için Spotify’ı açmaları gerekecek. Bu nedenle bir Spotify uygulamasına ihtiyacınız olacak, ancak bundan sonra hepsi sorunsuz bir yelken:

  Bir kişi seçin “Artı” sembolüne dokunun Spotify uzantısını açın. Bu, Facebook Messenger’da Spotify’ı açacak ve göndermek istediğiniz şarkının, sanatçının veya çalma listesinin adını yazmanıza izin verir Müziğinizi seçin. Daha sonra otomatik olarak kişinize gönderilir

AndroidPIT IT facebook messenger 1444

Spotify Müzik

Facebook Messenger’ı Snapchat’e dönüştürün

Snapchat’a ihtiyacın olduğunu kim söyledi? Geçen yıl, Facebook’un sahip olduğu sosyal medya sitesi Instagram, tüm niyetler ve amaçlar için Snapchat gibi görünen ve hareket eden bir “Öykü” özelliğini tanıttı. Facebook Messenger bu fikirle yola çıktı ve “Messenger Günü” nü tanıttı. Messenger Günü, gününüzle ilgili güncellemeleri tüm arkadaşlarınızla veya yalnızca birkaç kişiyle paylaşmanıza olanak tanır. Endişelenmeyin, mükemmel filtreyi veya en iyi açıyı seçmekle ilgilenmeniz gerekmez; tüm bu mesajlar 24 saat sonra kaybolur.

GörüşlerBenoit PepicqSnapchat yerine bu özelliği tercih ediyorumWhat do you think?505054 katılımcı

Bununla birlikte, Aralık ayında yayınlanan iddialı selfie filtreleriyle yayınlarınızı dikkat çekici hale getirmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Ana ekranınızın altındaki fotoğraf simgesine basarak “Gününüz” e başlayın ve kaydetmeye başlayın.

Facebook Messenger ile para gönderin

Şimdi Facebook Messenger ile yapabileceğiniz birçok şeyden biri, uygulama üzerinden para göndermektir. İlk şey ilk olarak, bir şeyler ayarlamanız gerekecek. Facebook Messenger’a bir kart eklemek için uygulamanın üstündeki Facebook simgenizi seçin. Ardından Ödemeler> Yeni Banka Kartı Ekle’ye gidin. Bundan sonra, gitmeye hazırsınız.

Uygulamaya para aktarmak için “+” seçeneğine hafifçe vurun ve “Ödeme” yi seçin. Parayı kimin alacağını seçin, tutarı girin ve ardından ödeme bilgilerinizi ekleyin.

androidpit money cash 2

Facebook Messenger’ı kullanarak sürüş isteyin

2015 yılında Facebook, kullanıcıların Messenger uygulamasını akıllı telefonlarda bırakmadan bir sürüş sipariş etmelerine izin vermek için sürüş paylaşım şirketleri Uber ve Lyft ile ortaklıklara başladı. Erişmek için ekranınızın altındaki küçük araba simgesini tıklayın. Ekranın altındaki açılır pencerede, kullanmak istediğiniz hizmeti seçin. Açıkçası, bu özellik yalnızca bu hizmetlerin de bulunduğu şehirlerde kullanılabilir. Hiç Uber veya Lyft kullanmadınız mı? Sorun değil. Birkaç saniye içinde Messenger’da yeni bir Uber veya Lyft hesabına kaydolabilir ve sürüşe başlayabilirsiniz.

Bir bot ile etkileşime gir

Facebook, ilk görüşünü chatbotosphere’e atlıyor. Örneğin, CNN veya Wall Street Journal gibi haber kuruluşları tarafından geliştirilen botlar, ilgi alanlarınıza veya sorgularınıza dayanarak Messenger sohbetinize haber bağlantıları gönderir; bazıları pizza siparişleri veya bir buket çiçek gibi doğrudan Messenger aracılığıyla bir şey sipariş etmenize izin verir. Bir algoritma ile konuşmak ister misiniz? Uygulamayı açın, sağ alttaki şimşek işaretine dokunun ve sohbete başlayın veya düzenli güncellemelere abone olun. Tüm bilgi ihtiyaçlarınızı karşılayan botlist.co’da mevcut botların bir listesini bulabilirsiniz.

Facebook Messenger’da gizli basketbol oyunu oyna

Alt menüdeki gamepad simgesini kullanarak Facebook Messenger’da birkaç farklı oyun oynayabilirsiniz, ancak emojinizde gizli bir oyun da olduğunu biliyor muydunuz? Bu harika özellik, sohbet sırasında basketbol oynamanıza izin veriyor. Oyun ücretsiz, ama gizli. Nasıl erişileceğini öğrenmek için aşağıyı okuyun.

Facebook Messenger gizli basketbol oyunu nasıl oynanır:

  Kişilerinizden biriyle sohbet açın Basketbol emojisini onlara gönderin. Aşağıdaki sol taraftaki ekran görüntüsünde kırmızı ile daire içine alınmış Emoji gönderildikten sonra, oyuna başlamak için üzerine dokunun

facebook messenger basketball

İhtiyacınız olan başka Facebook Messenger ipuçları veya yardımları var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

  2019’un en iyi mesajlaşma uygulamaları

Apps
Tips & Tricks
Messenger – Text and Video Chat for Free

Facebook Twitter