Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır?

Facebook, Messenger’ı bağımsız bir uygulama haline getirmek için bir süre önce karar verdi. Facebook Messenger, orijinal Facebook uygulaması gibi bir çıkış düğmesine sahip değildir; bu, birçok kullanıcı için uğraşmakta can sıkıcı olabilir. Bu yazıda, telefonunuzda veya PC’nizde Android ve iOS’ta Messenger’dan nasıl çıkacağınızı göstereceğiz.

    Android ipuçları ve püf noktaları için faydalı Facebook Facebook Messenger güncellemesi

Bölüme atla

    Android’de Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır iOS’ta Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır Facebook web sitesinden Messenger uygulamasından nasıl çıkılır

Android’de Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır

Android’de Facebook Messenger’dan çıkmanın iki yöntemi vardır: cihaz ayarlarınızdaki Messenger’ın uygulama verilerini silin veya Facebook uygulamasından Messenger oturumundan çıkın.

Messenger uygulamasındaki verileri Ayarlar’dan sil

Facebook Messenger’dan çıkmak için Android cihazınızın Ayarlarına girmeniz gerekir.

    Açtıysanız uygulamayı kapatın ve son uygulama listenizden kurtarın, aksi takdirde bu numara işe yaramaz. Ayarlar’da, Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi’ne gidin ve Messenger’ı görene kadar aşağı kaydırın. Buna dokunun, aşağı kaydırın ve Depolama öğesini bulun. Depolama’yı açtıktan sonra Verileri temizle seçeneğini seçin. Ayrıca kullanmanızı öneririz, önbelleği temizle seçeneği de olmalıdır.

Artık uygulama çekmecenizdeki Messenger öğesine dokunmaya başladığınızda, otomatik olarak oturum açmayacağını görmelisiniz.

Profesyonel ipucu: Bir başkası, henüz oturum açmışken Facebook mesajlarını kontrol etmek için telefonunuzu kullanmak istiyorsa, kendi hesaplarına giriş yapmak için Hesap Değiştir’e dokunmaları yeterlidir.

facebook messenger log out clear app data android

Facebook uygulamasından Messenger oturumu kapatın

Telefonunuzda Messenger’ı kullanıyorsanız, Facebook uygulamasını da kullanma şansınız iyidir. Android Facebook uygulamasından, sağ üstteki Diğer düğmesine (üç satır olarak görünmelidir), ardından Ayarlar ve Gizlilik’e, ardından Ayarlar’a gidin. Orada Hesap ayarlarını ve Güvenliği görmelisiniz. Güvenlik seçeneğine ilerleyin ve Güvenlik ve giriş seçeneğini seçin. Oturum açtığınız yer adlı bir bölüm göreceksiniz, ardından yalnızca Messenger oturumunu seçin ve Oturumu Kapat öğesine dokunun.

screen1

İOS’ta Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır

Facebook uygulamanızı açın (Messenger değil, ancak Facebook iOS uygulamasının kendisi), ardından sağ alttaki Diğer düğmesine dokunun. Ayarlar’a ilerleyin, Hesap Ayarları’na ve ardından Güvenlik’e dokunun. Güvenlik menüsünde, Giriş yaptığınız yere gidin. Açtıktan sonra, Facebook hesabınızın etkin oturumlarını herhangi bir cihazda, uygulamada veya tarayıcıda yönetebilirsiniz. Ardından, “iOS 10’da Facebook Messenger” olarak listelenen oturumu veya iPhone’unuzun hangi iOS sürümünü çalıştırdığınızı kapatın. Messenger’ı bir sonraki açışınızda, çıkış yapıp daha önce olduğu gibi aynı hesapla tekrar oturum açmanız istenir veya bu noktada hesapları değiştirmeyi seçebilirsiniz.

facebook messenger log out facebook app ios

Messenger uygulamasından Facebook web sitesinden nasıl çıkılır

İOS veya Android Messenger uygulamalarından Facebook web sitesinden, bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzun tarayıcısından çıkabilirsiniz. Facebook.com’a gidin, ardından sağ üstteki açılır menüden Ayarlar’ı seçin. Güvenlik ve Giriş’e gidin, daha sonra Giriş Yaptığınız bölümü bulun. Oturumu kapatmak istediğiniz Messenger oturumunu bulun, sağdaki üç noktayı ve ardından Oturumu Kapat’ı tıklayın.

facebook messenger log out pc

Bu geçici çözüm yöntemleri, başa çıkmak için can sıkıcı olabilir, ancak işe yarar. Facebook durumu değiştirmek ve daha kolay hale getirmek için istekli görünmüyor. Genel olarak Facebook’tan rahatsızsanız, önyüklemeyi yapmayı ve bu Facebook alternatiflerinden birini denemeyi düşünebilirsiniz.

Facebook’un Messenger’ı ayrı bir uygulama haline getirme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oturum kapatma düğmesinin bulunmaması sizi rahatsız ediyor mu? Yorumlarda bize bildirin.