Facebook Messenger'dan nasıl çıkış yapacaksınız?

Facebook Messenger'a kendi bağımsız uygulamasını yapmak için bir süre daha karar verdi. Facebook Messenger uygulaması, orijinal Facebook uygulaması gibi bir oturum kapatma butonuna sahip değildir, bu da bir takım kullanıcıları rahatsız eder. Bu makalede, telefonunuzdan veya PC'nizden Android ve iOS'daki Messenger'dan nasıl çıkacağınızı göstereceğiz.

  • Android ipuçları ve püf noktaları için yararlı Facebook
  • Facebook Messenger güncellemesi

Bölümüne atla

  • Android'de Facebook Messenger'dan nasıl çıkılır?
  • IOS'ta Facebook Messenger'dan nasıl çıkış yaparım?
  • Facebook web sitesinden Messenger uygulamasından nasıl çıkış yaparım?

Android'de Facebook Messenger'dan nasıl çıkılır?

Android'de Facebook Messenger uygulamasından çıkış yapmak için iki yöntem vardır: Messenger'ın uygulama verilerini cihazınızdaki Ayarlar'da temizleyin veya Facebook uygulamasından Messenger oturumunu kapatın.

Ayarlar'da Messenger uygulama verilerini temizle

Facebook Messenger'dan çıkmak için Android cihazınızın Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekir.

  • Uygulamayı açık tuttuysanız uygulamayı kapatın ve son uygulamanız listesinden kaldırın aksi halde bu hüner çalışmaz.
  • Ayarlar'da , Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi bölümüne gidin ve Messenger'ı görene kadar aşağı ilerleyin.
  • Bunun üzerine dokunun ve Verileri temizleyin .

Şimdi, uygulama çekmecenizde Messenger'a dokunduğunuzda, sizi otomatik olarak oturum açmadığını görmelisiniz.

Pro ipucu: Başka biri, oturum açtığınız sırada Facebook iletilerini kontrol etmek için telefonunuzu kullanmak istiyorsa, kendi hesaplarında oturum açmak için Hesap Değiştir düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Settings > Apps > Messenger > Storage > Clear data / © AndroidPIT

Facebook uygulamasından Messenger oturumunu kapat

Telefonunuzda Messenger varsa, Facebook uygulamasını kullanmanız da mümkündür. Android Facebook uygulamasından, sağ üstteki (daha doğrusu üç satır görünecektir) Diğer düğmesine, ardından Hesap ayarları'na , ardından Güvenlik ve oturum açma'ya dokunun. Nerede oturum açtığınıza dair bir bölüm göreceksiniz, daha sonra Messenger oturumunu seçin ve Oturumu Kapat'a dokunun.

Facebook app > More > Account settings > Security and login > Where you’re logged in > Messenger > Log Out / © AndroidPIT

IOS'ta Facebook Messenger'dan nasıl çıkış yaparım?

Facebook uygulamasını açın (Messenger değil, Facebook iOS uygulaması kendisi), ardından sağ alt taraftaki Diğer düğmesine dokunun. Ayarlar'a gidin, Hesap Ayarları'na , ardından Güvenlik'e dokunun. Güvenlik menüsünde, Oturum açtığınız yere gidin. Siz onu açtıktan sonra, tüm Facebook hesabınızın etkin oturumlarını herhangi bir cihaz, uygulama veya tarayıcıda yönetebilirsiniz. Ardından, "iPhone Messenger on iOS 10" veya iPhone'un hangi iOS sürümünün çalıştığı listelenen oturumu kapatmanız yeterlidir. Messenger'ı bir dahaki sefer açtığınızda, oturumunuz kapatılacak ve daha önce olduğu gibi aynı hesapla yeniden giriş yapmanız istenir veya o noktada hesapları değiştirmeyi seçebilirsiniz.

Facebook app > More > Account settings >  Security and login > Where you’re logged in > Messenger > Log Out / © AndroidPIT

Facebook web sitesinden Messenger uygulamasından nasıl çıkış yaparım?

Facebook web sitesinde, PC'nizden veya cep telefonunuzun tarayıcısından iOS veya Android Messenger uygulamalarından çıkış yapabilirsiniz. Facebook.com adresine gidin ve sağ üst köşedeki açılır menüden Ayarlar'ı seçin. Güvenlik ve Oturum Açma bölümüne gidin, ardından Nereye Oturum Açtığınız bölümünü bulun. Oturumu kapatmak istediğiniz Messenger oturumunu bulun, sağdaki üç noktayı tıklayın, ardından Oturumu Kapat'ı tıklayın.

Settings > Security and Login > Where You’re Logged In > Messenger > Log Out / © AndroidPIT

Bu geçici çözüm yöntemleri biraz sinir bozucu, ancak çalışıyorlar. Facebook daha kolay hale getirmek için durumu değiştirmeye hevesli görünmüyor. Genel olarak Facebook tarafından rahatsız ediyorsanız, önyükleme yapmayı ve bu Facebook alternatiflerinden birini denemek isteyebilirsiniz.

Facebook'un Messenger'ı ayrı bir uygulama haline getirme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oturumu kapat düğmesi olmadığı için sizi rahatsız ediyor mu? Yorumları bize bildirin.