Facebook, Motorola Moto G7’de sürekli çöküyor. İşte düzeltme.

Facebook gibi popüler bir uygulama Moto Moto G7 gibi bir akıllı telefonda çökmeye devam ettiğinde, sorun sadece uygulamada olabilir. Ancak, Facebook her zaman Moto G7’de önceden yüklenmiş bir uygulama olarak geldiğinden, her zaman ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir. Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmek için telefonunuzda sorun gidermeniz gerekir, çünkü sorunun bilinmesi sorunu çözmenin anahtarıdır.

Bu nedenle, bu yazıda, çökmeye devam eden Motorola Moto G7 ile Facebook’ta sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığa bakmaya çalışacağız ve sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltebilene kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hâlâ yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Çökmeye devam eden Facebook uygulamasıyla Moto G7 sorun giderme

Kilitlenmeye devam eden bir uygulama ile bir akıllı telefonda sorun giderirken, sorunu doğru bir şekilde teşhis edebilmek ve düzeltebilmeniz için kapsamlı olmanız gerekir. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, ürün yazılımı ile ilgili olası bir sorundur ve çoğu zaman, bu gerçekten ciddi değildir. Aslında, sadece bu prosedürü uygulayarak düzeltebilirsiniz ve bu gerçekten kolaydır.

    Açma / kapatma tuşunu 15 saniye boyunca veya Moto logosu gösterilip ekran maviye dönene kadar basılı tutmanız yeterlidir.

Telefonunuz kilit ekranınıza veya ana ekranınıza ulaşıncaya kadar önyükleme yapmaya devam edecektir. Telefon başarıyla yeniden başlatıldığında, uygulamayı başlatmayı deneyin ve facebook uygulamasının hala kilitlenmeye devam edip etmediğini görün.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 kablosuz ağa bağlanmaz. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak Facebook’u sıfırlayacak ve varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirecektir. Bu sadece uygulama ile ilgili bir sorunsa, bu prosedür kesinlikle düzeltir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızdan, yayınlarınızdan veya resimleriniz silinmez. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Uygulama çekmecesini yukarı çekin ve ardından Facebook simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Facebook simgesine uzun dokunun ve ardından Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından sıfırlamak istediğinizi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra facebook açmayı deneyin ve hala çökmeye devam edip etmediğini görün. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Motorola Moto G7 açılmaz veya siyah ekrana yapışmaz. İşte düzeltme.

Üçüncü çözüm: Master Moto G7’nizi sıfırlayın

Ana sıfırlama bu sorunu çözebilmelidir, ancak tüm önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceği için bir yedek oluşturmanız gerekir. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Sesi kısma düğmesini 3 saniye süreyle veya Android robotu bozuk bir ekranda olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’na gitmek için Sesi Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Ekran üzerinde Motorola logosu ile maviye dönecek ve ünlem işareti ile kırık Android ile başka bir siyah ekrana getiriyor. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından seçmek için güç tuşuna basın. ‘Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sesi azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriği vurgulayın ve seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Sıfırlama başlar ve bittiğinde Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısını kesmeye devam eden bir Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir?

Umarım Motorola Moto G7’nizi çökmeye devam eden facebook ile düzeltmenize yardımcı olabildiğimizi umuyoruz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.