Facebook Pay ile Instagram ve WhatsApp ile nasıl para gönderilir?

Google ve Apple’dan sonra, elbette, Facebook geride bırakılmayacak. Facebook Pay ile, sosyal medya devi şu anda ABD’de başlatılan kendi ödeme yöntemini Facebook Pay’ı tanıttı. Ödeme hizmetinin gerekli gecikmeyle çalışması için, esas olarak ağlara entegre edilmiş bir ödeme sistemidir.

    Samsung Pay vs Android Pay vs Apple Pay karşılaştırması: hangisi daha iyi?

Ancak Facebook, Apple Pay ve Google Pay’ın rakibi olarak da bir isim yapmak istiyor. Uygulama içi satın alımlar ve normal harici ödemeler, Facebook Pay ile mümkün olmalıdır – ve bu başlangıçta yakalamak olabilir – karşılık gelen para alıcıları, terminallerde ve ödeme sistemlerinde Facebook Pay’ı destekliyor ve kabul ediyor.

facebook pay screenshots

Facebook dünyasında sıvı

Bununla birlikte, Facebook Pay’ı tanıtmanın ilk adımı, bunu kendi ağlarınıza entegre etmektir. Facebook en başından beri buradadır ve kullanıcıları eğitebilir. Satın alımlar veya hizmetler için para Facebook Messenger’da veya WhatsApp aracılığıyla ödenebilir. Para, PayPal ilkesine göre diğer kullanıcılara da gönderilebilir – muhtemelen daha büyük bir pazar. Ayrıca, bağışlar Facebook Pay üzerinden işlenecektir. Başlangıç, Messenger ve Facebook’un kendisi tarafından yapılır. WhatsApp ve Instagram daha sonra bağlanacak.

Sosyal medya yönü de Facebook Pay’ı ilginç kılan özellik. WhatsApp aracılığıyla para göndermek uzun süredir spekülasyon ve arzunun bir parçası.

    Cüzdanınızı evde bırakın, akıllı telefonunuzla ödeme yapma zamanı

Ödeme, güvenlik ve veri koruma araçları

Başlangıçta, kullanıcılar Facebook Pay için ödeme yöntemleri olarak kredi kartları ve PayPal kullanıyor. Güvenlik açısından, Facebook mevcut altyapıları temel alır ve PayPal ve Stripe ile yakın çalışır. Ödeme prosedürü, doğrudan bir PIN tahsisi ve tutarsızlıklar için ödeme davranışını kontrol eden derinlemesine izleme ile doğrudan korunur.

Uygulamanın Facebook Pay alanında, her kullanıcının kendi ödeme geçmişini görüntüleme ve böylece kendisini kontrol etme seçeneği vardır. Facebook Pay üzerinden işlem yapılması durumunda, Facebook’a göre, sadece ödeme için gerekli ve ilgili veriler iletilir. Bu, geleceğe ilişkin veri korumasıdır, çünkü Facebook bir ödemenin göndericisi ve alıcısı olduğu sürece, tüm veriler bir kozmosta kalır.

Nasıl başlanır?

Aşağıdaki prosedürü izleyerek Facebook Pay’ı Facebook veya Messenger’da kullanmaya başlayabilirsiniz:

    Facebook uygulamasında veya web sitesinde Ayarlar> Facebook Pay’a gidin Ödeme yöntemi ekleyin Bir dahaki sefere ödeme yaptığınızda Facebook Pay’ı kullanın WhatsApp ve Instagram’da Facebook Pay kullanılabilir olduğunda, her uygulamada doğrudan kurabilirsiniz .

Mobil ödeme hizmeti kullanıyor musunuz? Bölgenize gelince Facebook Pay’ı kullanır mıydınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Kaynak: Facebook

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter