Facebook Realme X2 Pro’da çökmeye devam ederse ne yapmalı

Facebook önceden yüklenmiş bir uygulama olarak gelirken, yine de üçüncü taraf olarak kabul edilir, çünkü gerçekte Realme X2 Pro’nuzdan kaldırabilirsiniz. Yani, bazı sorunlarınız varsa, aslında yüklediğiniz diğer uygulamalar gibi telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Ama sonra tekrar, genellikle kullandığınız uygulamalardan biri olabileceğini biliyorum, bu yüzden Facebook cihazınızda çökmeye devam ederse, düzeltmenize yardımcı olacağım.

Bu kılavuzda, durmaya devam eden bir uygulama ile cihazınızda sorun gidermenize yardımcı olacağım. Bu sorunun neden oluştuğunu ve nasıl düzeltileceğini bulana kadar mümkün olan tüm çözümleri yapacağız. Realme X2 Pro’ya sahip olan Facebook kullanıcılarından biriyseniz, bu yayını yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Facebook Realme X2 Pro’nuzda çökmeye devam ederse yapmanız gerekenler

Çoğu zaman, özellikle söz konusu uygulama üçüncü tarafsa uygulama sorunları oldukça küçüktür. Daha önce de söylediğim gibi, uygulamayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz ve sorun da ortadan kalkacaktır. Ama sonra tekrar, bu gerçek bir çözüm değildir, çünkü uygulamayı kullanamayacaksınız. Yani, Facebook çökmeye devam ederse veya belirgin bir neden veya neden olmadan yanıt vermeyi durdurmaya başlarsa, düzeltmek için yapmanız gereken şeyler şunlardır …

İlk çözüm: Realme X2 Pro’nuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Facebook’lu bir cihazda sorun giderme işlemi devam ederken veya bu konuda durmaya devam eden herhangi bir uygulamada, zorla yeniden başlatmayı başlatmak en iyisidir. Sorunun, uygulamayı etkileyen bazı küçük bellenim sorunlarından kaynaklanma olasılığı vardır. Zorla yeniden başlatmanın yapılması kolaydır, hem verileriniz hem de telefonunuz için güvenlidir ve en önemlisi, yazılım sorunlarını düzeltmek söz konusu olduğunda çok etkilidir, uygulama veya ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladığında, uygulamayı başlatın ve Facebook’un bundan sonra bile çökmeye devam edip etmediğini görün. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi’ye bağlanmayacak bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Önbelleği ve verileri silmek uygulamayı sıfırlar. Çoğu zaman, sorun sadece Facebook ile ilgiliyse, bu prosedür sorunu çözecektir. Eski önbelleği ve veri dosyalarını siler ve bu sorunu çözmek için yeterli olabilir. Realme X2 Pro’nuzda bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Facebook simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar simgeye dokunun ve basılı tutun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama Alanı Kullanımı öğesine dokunun. Şimdi Önbelleği Temizle’ye dokunun. Verileri Temizle’ye ve ardından onaylamak için Temizle’ye dokunun. Ana ekrana geri dönün ve ardından uygulama çekmecesini yukarı çekin. Başlatmak için Facebook’a dokunun.

Facebook bundan sonra hala çökmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Ölümün siyah ekranına yapışmış bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Üçüncü çözüm: Facebook’u kaldırın ve yeniden yükleyin

Bu sorunun, uygulama ile bellenim arasındaki uyumluluk sorunundan kaynaklanması da mümkündür. Ancak daha sık olarak, bu tür bir uygulama için bir güncelleme sunulduğunda, güncellemeyi başlattığınız anda yüklemeniz istenir. Bu nedenle, Facebook sizden güncellemeyi indirmenizi istemediyse, muhtemelen hiçbir güncelleme yoktur. Yapmanız gereken bir sonraki mantıklı şey, uygulamayı tamamen cihazınızdan kaldırmak ve yeniden yüklemektir. Kaldırılması, diğer uygulamalar ve ürün yazılımı ile olan tüm ilişkilerini kaldıracak ve yeniden yüklediğinizde en son sürümü kullandığınızdan emin olun. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

    Facebook simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar simgeye dokunun ve basılı tutun. Kaldır’a dokunun. Uygulamayı silmek istediğinizi onaylamak için ekranın altındaki Kaldır düğmesine dokunun. Şimdi Play Store’u başlatın. İndirme ve kurulum işlemine başlamak için ‘facebook”u arayın. Yükleme tamamlandığında uygulamayı başlatın.

Çoğu zaman, bu prosedür böyle bir sorunu çözecektir. Ancak, facebook bunu yaptıktan sonra bile çökmeye devam ederse, sorunun sadece bir bellenim sorununun sonucu olması mümkündür. Bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Ekran titremesi sorunu olan bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Master Realme X2 Pro’nuzu sıfırlayın

Facebook gibi bir uygulama çökmeye devam ederse ve ilk üç prosedürü uyguladıktan sonra bile sorun devam ediyorsa, sorun sorunu zaten bellenimde olabilir. Biraz daha ciddidir, ancak bir sıfırlama bu sorun da dahil olmak üzere uygulama ile ilgili sorunları çözebilir.

Ancak, sıfırlamadan önce, özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolananlar silineceğinden önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Artık iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS, Kişiler ve Fotoğraflarınızı saklıyor veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendir. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Umarım Facebook ile Realme X2 Pro’nuzu çökmeye devam etmeye devam etmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

AYRICA OKUYUN: MMS veya resimli mesaj göndermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.