Facebook Samsung Galaxy A20’de duruyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A20’nin bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatası, temel olarak uygulamanın çöktüğü veya kilitlenmeye devam ettiği anlamına gelir. Facebook, bu cihazla önceden yüklenmiş bir uygulama olarak gelir, bu nedenle ürün yazılımına gömülür. Çoğu zaman bu sorun sadece uygulama ile ilgili bir sorun olsa da, bunun her zaman sadece bir bellenim sorununun sonucu olması olasılığı vardır.

Uygulamayı her açtığınızda hata açılacağı için bu oldukça can sıkıcı bir sorun olabilir, aslında düzeltmek o kadar da zor değildir. Aslında, sadece bir veya birkaç prosedür uygulayarak hatadan kurtulabilirsiniz.

Bu yazıda, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A20’nizde sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu hatanın arkasındaki nedeni belirleyene ve umarım düzeltebilene kadar tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve benzer bir sorunla karşılaşırsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Yine de, başka bir şey yapmadan önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu telefonla ilgili bazı yaygın sorunları zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Oranlar, problemlerinize halihazırda mevcut çözümler olduğu için, sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Birini bulamıyorsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu gidermemizi kolaylaştırmak için lütfen bize mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, bu yüzden yapmanız gereken tek şey bize sorun hakkında yeterli bilgi vermektir.

‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A20’de sorun giderme

Böyle bir sorunu düzeltmeye çalışırken, bazı önemli dosya ve verileri kaybetmemek için sorun giderme konusunda kapsamlı olmalısınız. Ancak endişelenmeyin, bu sorunu düzeltmek o kadar da zor değil. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Daha karmaşık sorun giderme prosedürlerine geçmeden önce, bu hatanın sadece küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmanız en iyisidir. Telefonunuzun belleğini yenilemek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek için Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı açın ve ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galeri Samsung Galaxy A20’de duruyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Facebook’un önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu prosedürü uygulamak aslında uygulamayı sıfırlayacaktır. Bu, tüm önbelleğini ve veri dosyalarını silecek ve yeni dosyalarla değiştirecektir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür hatadan kurtulmak ve uygulamanın tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için yeterlidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Facebook’u bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, ‘facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20’yi ‘WhatsApp durmaya devam ediyor’ hatasıyla nasıl düzeltebilirim?

Üçüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırlayın

Sorun ikinci çözümden sonra devam ederse, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı gelmiştir. Söylediğim gibi, facebook önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve hata bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Yapmanız gereken bir sonraki şey, cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlamaktır. Bu yordamın fabrika ayarlarına sıfırlama gibi bir etkisi olacaktır, ancak dosyalarınızın veya verilerinizin hiçbiri silinmeyecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra ve ‘facebook durmaya devam ediyor’ hatası ortaya çıkmaya devam ediyor, ardından bir sonraki çözümü deneyin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Uygulama sorunlarına karşı en etkili çözümlerden biri önbellek bölümünün içeriğini silmektir. Bunu yaptığınızda eski önbellek silinir ve yenisi ile değiştirilir. Hata bazı bozuk önbellek dosyalarından kaynaklanabileceğinden bunu yapmak önemlidir. Bunu yapmak böyle bir olasılığı göz ardı edecektir.

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda başlatılmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra uygulamayı başlatmayı deneyin ve ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görün. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A20’yi Youtube ile nasıl düzeltebilirim?

Beşinci çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın

Gerçek şu ki, sıfırlama, uygulamayla ilgili sorunları çözebilecektir. Aslında, tüm yazılım sorunları bununla giderilebilir. Bu prosedürün genellikle sorun giderme kılavuzlarının sonunda gelmesinin nedeni, bazı önemli dosya ve verileri kaybedebilmenizdir. Bu nedenle, önermeden önce, önce tüm olası çözümleri tüketmenizi istiyoruz. Ancak, sorun ilk dört çözümden sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, daha sonra yapmanız gereken budur.

Sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda başlatılmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy A20’nizi ‘Facebook durmaya devam eder’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabildik. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.