Facebook Samsung Galaxy A20’nizde çökerse ne yapmalı?

Samsung Galaxy A20 cihazınız Samsung One One ile Android 9 Pie’de çalışır. Söylemeye gerek yok, attığınız tüm uygulamalar bir aksamadan çalışmalıdır, ancak bazı uygulamaların şikayetçi gibi göründüğü için, uygulama açıldığında Facebook çöküyor. Ancak bu sorunla ilgili olan şey, uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorun ya da yalnızca bir ürün yazılımı sorununun işareti olduğudur. Bu bir yazılım sorunudur ve telefonunuzu gidermek için istekliyseniz, kendi başınıza düzeltebilmelisiniz.

Bu yazıda, Facebook’ta bazı hıçkırıklar yaşayan Galaxy A20’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve problemi belirleyene ve umarım onu çözene kadar onları birer birer ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkilere benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Facebook ile Galaxy A20 nasıl giderilir?

Uygulama çökmeleri çok da ciddi değil. Aslında, cihazı teknolojiye getirmek zorunda kalmadan kendiniz tamir edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bazı sorun giderme işlemlerini yapmak ve işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Facebook Galaxy A20’nizde çökerse yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmayı yapmaktır, çünkü her zaman bazı küçük üretici yazılımı sorunlarının veya bir aksaklığın neden olduğu bir sorun olabilir. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen bir taklit batarya çıkarma işlemidir. Bu nasıl yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Facebook’un bu işlemden sonra bile çöküp çökmediğini görmek için uygulamayı açın. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A20 düzeltmek için

İkinci çözüm: Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın

Bu sorun giderme prosedürünün amacı, Facebook’un bazı uygulamalar nedeniyle çöküp çökmediğini bilmemizdir. Uygulama, Galaxy A20’nize önceden yüklenmiş olarak geliyor ve popüler bir uygulama olarak birçok uygulamada kullanılıyor. Yüklediğiniz uygulamalardan birinin bu soruna neden olma olasılığı her zaman vardır. Bu nedenle, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefonunuz güvenli moddayken, Facebook’u hala kullanabilmeniz gerekir, bu yüzden Facebook’un hala bu modda bile çöküp çökmediğini görmek için açmayı deneyin. Sorun çözüldüyse, bunun gerçekten yüklediğiniz uygulamalardan birinin neden olduğu anlamına gelir. Bu durumda, daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Facebook’un çökmeye başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, Facebook güvenli modda bile çökerse, bir sonraki çözüme geçersiniz.

Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini temizleyin

Tüm uygulamaların önceden kurulmuş veya üçüncü taraf olmasına bakılmaksızın, sistemin ilk kullanımdan sonra daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullandıkları kendi önbellekleri vardır. Önbellek küçük dosyalar olsa da, onlar da oldukça önemlidir ve bozuldukları zamanlar vardır. Bu olduğunda, bunun gibi sorunları bekleyebilirsiniz. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Facebook’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bundan sonra, Facebook açıldığında hala çöküyor mu görmek için deneyin. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Facebook’un veri dosyalarını silin

Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir. Önbellek dışında, her uygulama aynı zamanda sık sık kullanıcı ayarları ve tercihleri içeren kendi veri dosyalarına sahiptir. Silindiğinde, sistem dosyaları varsayılan değerlerle yeniden oluşturacaktır, ancak uygulamada yalnızca bir sorun varsa, bu işlem onu düzeltebilmelidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Facebook’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve daha sonra onaylamak için Tamam’ a dokunun. RAM’i serbest bırakmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, bu işlemden sonra bile başlatıldığında Facebook’un çöküp çökmeyeceğini görmek için uygulamayı açın;

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Uygulamalar için bireysel önbelleklerin yanı sıra, bellenim ayrıca tüm özellikleri ve hizmetleri için bir sistem önbelleği oluşturur. Bu dosyalar da bozulabilir ve bu olduğunda, performans sorunları da ortaya çıkar. Karşılaştığınız Facebook çökmeleri bu sorundan kaynaklanıyor olabilir ve bu nedenle bunu ortadan kaldırmak için, sistem önbelleğini silmek ve değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleğini silip değiştirdikten sonra bile Facebook’un çöküp çökmediğini görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Altıncı çözüm: Fabrika telefonunuzu sıfırlar

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilmelidir, ancak bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedebileceğinizden, olası tüm çözümleri tüketmeden bunu önermiyoruz. Ancak bu noktada, başka seçeneğiniz yok gibi görünüyor. Bu nedenle, kaybetmek istemediğiniz dosyaların bir kopyasını oluşturarak zaman ayırın ve sonra sıfırlama işleminden sonra cihazınızın kilitlenmemesi için Google ve Samsung hesaplarımızı kaldırın. Her şey ayarlandıysa, cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve tadını çıkarın!

Umarım Galaxy A20 ile Facebook çökme sorununuzu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.