Facebook Samsung Galaxy A40’ta durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Facebook, Samsung Galaxy A40 üzerinde önceden yüklenmiş bir uygulamadır. Bu, root erişiminiz yoksa onu kaldıramayacağınız veya cihazınızdan kaldıramayacağınız anlamına gelir. Söylemeye gerek yok, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatası gibi bazı sorunlar varsa, çoğu zaman uygulama ile ilgili bir sorun olsa da, sadece bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Ancak sorun şu ki, böyle bir sorun bazı sorun giderme prosedürleri uygulanarak her zaman çözülebilir.

Bu nedenle, bu yazıda, Samsung Galaxy A40’ınızda, uygulamayı her açtığınızda açılan ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasıyla sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu anlayana ve umarım onu düzeltebilene kadar tüm olasılıkları inceleyip birbiri ardına göz ardı edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasıyla Galaxy A40 sorun giderme

Bu hata mesajı, özellikle Facebook’u günlük olarak kullanan telefon sahipleri için çok can sıkıcı olabilir, ancak düzeltilmesi o kadar da zor değildir. Aslında, bu sorunu çözmek için sadece birkaç prosedür yapmanız gerekebilir ve burada yapacağımız şey budur. Yani, söylenirken, işte bu sorun hakkında yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Facebook’u açtığınızda ilk kez hata mesajını alıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey bu olmalıdır. Facebook’un küçük bir ürün yazılımı sorunu veya aksaklığı nedeniyle çökmesi mümkündür. Bu yöntem aslında cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm hizmetleri yeniden yükleyecek simüle bir pil çıkarma işlemidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A40 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra uygulamayı açın ve ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Ölüm siyah ekranda sıkışmış Samsung Galaxy A40 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bu prosedürün uygulama üzerinde doğrudan bir etkisi olacaktır. Önbelleğin ve verilerin temizlenmesi uygulamanın sıfırlanmasına neden olur. Uygulamanın önbelleğini ve veri dosyalarını siler ve bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltebilmelidir. Galaxy A40’ınızda şu şekilde yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. APP NAME öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulama sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı tekrar açın.

Üçüncü çözüm: Üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

İndirilen uygulamaların önceden yüklenmiş uygulamaların çökmesine neden olduğu zamanlar vardır. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanızın nedeni budur. Aksi takdirde, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır ve telefon bu moddayken sorun oluşmazsa, üçüncü taraf bir uygulamanın facebook’un çalışmayı durdurmasına neden olduğu doğrulanır. Galaxy A40’ınızı güvenli modda şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Güvenli moddayken Facebook’u kullanabilmeniz ve sorunun giderildiğini varsayarak, bundan sonra yapmanız gerekenler şunlardır:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını göstermeye başladığı zaman yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, Galaxy A40’ınız güvenli modda bile aynı hatayı gösteriyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A40 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

Dördüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırlayın

Önceden yüklenmiş uygulamalardan biri olan Facebook, cihazınızın ayarlarında bazı tutarsızlıklar varsa etkilenebilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlayın ve sorunun bundan sonra devam edip etmediğine bakın. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatası bu işlemden sonra görünmeye devam ederse, sonraki çözümü deneyin.

Beşinci çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Uygulama kilitlenmesinin nedenlerinden biri, telefonunuzun önbellek bölümünde bozuk olan bazı önbellek dosyaları olmasıdır. Bu dosyalar oldukça küçüktür, ancak telefonunuzun performansını ve tüm uygulamaların çalışmasını kontrol altında tutmak önemlidir. Bu dosyalar bozulursa, olasılıklar telefonunuzun uygulama kilitlenmeleri de dahil olmak üzere bazı performans sorunlarıyla karşılaşabilmesidir. Bunu ekarte etmek için yapmanız gerekenler:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna girmeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yeniden başlatma tamamlandığında, ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Karartılmış ve açılmayacak Samsung Galaxy A40’ı düzeltme

Altıncı çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece bu sorunu çözecektir. Ancak, bunu yaparsanız tüm dosyalarınız ve verileriniz silinecektir, bu nedenle sıfırlamadan önce bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, cihazınızdan kilitlenmemeniz için sıfırlamadan önce google hesabınızı kaldırmanız önerilir. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A40 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A40’ınız Kurtarma Moduna girmeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung Galaxy A40’ınızı, uygulama her başlatıldığında ortaya çıkan ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umuyoruz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.