Facebook uygulamasında veri kullanımı nasıl sınırlanır?

Facebook, insanların nefret etmeyi sevdiği uygulamalardan biri. Kimse bunu kabul etmekten hoşlanmıyor, ancak çoğumuz sosyal ağa göz atarak, tanıdıklarımızın muhteşem hayatlarını gizlice dinleyerek ve Buzzfeed sınavlarını ve sahte haberleri geride bırakarak sağlıksız bir zaman harcıyoruz. Bir sosyal ağa bağımlı olmak yeterince kötü değilse, Facebook uygulaması yalnızca pil ömrünüzü öldürmekle kalmaz, aynı zamanda verilerinizi tüketir. Facebook’ta veri kullanımını azaltma konusunda birkaç ipucu topladık.

Facebook uygulamasında veri kullanımını azaltın

    Uygulama ayarlarınızı değiştirin Veri Değiştir Kullanım ayarlarını değiştir

Facebook veri kullanımını azaltmak için uygulama ayarlarınızı değiştirmek

Şimdi, bu, Facebook’un çok fazla veri kullanmasından endişe ediyorsanız yapmanız gereken ilk adımdır. Tesadüfen, bu aynı zamanda yapabileceğiniz en kolay şey. Facebook’ta çok fazla fotoğraf ve video paylaşıyorsanız, bu, veri sıkıntılarınızın temel nedeni olabilir. (Süper can sıkıcı) video otomatik oynama özelliği gibi olabilir. Bu gereksiz veri kullanımını engellemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

    Facebook uygulamasının içinde, sağ taraftaki hamburger menüsüne dokunun ve Uygulama Ayarları’na gidin. Uygulama Ayarları’na tıkladığınızda geçiş özelliklerinin bir listesini göreceksiniz. ‘Fotoğrafları HD olarak yükle’ ve ‘Videoları HD olarak yükle’ öğelerini kaldırın. Korkunç Facebook video otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakmak için Otomatik oynatma üzerine dokunun. Artık videoların artık Facebook feed’inizde otomatik olarak oynatılıp oynatılmayacağını seçebilirsiniz.

facebook app media settings

Facebook’ta Veri Kullanımı ayarlarınızı değiştirin

Android için Facebook ayrıca teoride görüntü boyutlarını azaltan ve otomatik video oynatmayı engelleyen yerleşik bir Veri Tasarrufu moduna sahiptir. Bu ayara uygulama ayarlarıyla aynı şekilde kolayca erişilebilir.

    Facebook uygulamasının içinde, sağ taraftaki hamburger menüsüne dokunun ve Ayarlar ve Gizlilik bölümüne gidin. Mobil verilere kaydetmek için Veri Tasarrufu üzerine dokunun. Wi-Fi’ye bağlandığınızda otomatik olarak kapanması için ayarlayabilirsiniz.

Veri Tasarrufu’nu açtığınızda, uygulama ayarlarında HD ayarlarında fotoğraf ve video yükleme uygulamasının dokunulmayacağına dikkat çekmek önemlidir.

facebook app privacy settings
Tarafından görüşGeorg SeebodeFacebook’u seviyorum, ama çok fazla zaman harcıyorumWhat do you think?5050184 katılımcı

Facebook Lite

Şimdi, gerçekten veri kaydetmek ve ayrıca veri bağlantınızın sinir bozucu derecede yavaş olduğu dünyanın bazı yerlerinde yaşamak istiyorsanız, Facebook Lite sizin için bir çözüm. Facebook Lite, insanlara yavaş mobil ağlarda daha iyi ve daha hızlı bir deneyim sunmak için tasarlanan Facebook uygulamasının zayıflamış bir sürümüdür. Facebook Lite’ın neyle ilgili olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki makalemizi inceleyin.


Facebook Lite

Buradaki tek uyarı Facebook Lite’ın tüm pazarlarda bulunmaması. Bu, herhangi bir gerçek Android hayranını Facebook Lite APK’sini kolayca indirebileceğiniz için engellememelidir (normalde APK Ayna öneririz).

facebook lite screenshots

Facebook kullanıyor musunuz? Veri kullanımını nasıl sınırlandırıyorsunuz? Bilmemize izin ver.