Facebook 3D Fotoğraflar Nasıl Yapılır?

Facebook, 3D fotoğrafların sanal gerçeklik portalına ulaştığını duyurdu. Oculus Go, 3D fotoğraflar gibi uygulamalar, PC’ler ve VR gözlüklerinde görüntülenebilir, portre modunda çekilmiş fotoğrafları kullanarak doğrudan akıllı telefonunuzdan alınabilir. Sonuç harika!

    Facebook Messenger’dan nasıl çıkılır? Facebook’ta sizi takip eden uygulamaları nasıl görebilir ve durdurabilirsiniz

Facebook 360 tarafından sunulan yeni teknoloji arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla yeni tipte 3B görüntüler paylaşmanıza olanak tanır. Portre modunda çekilmiş bir çekimden yapılan görüntüler, ön plandaki, ikinci kattaki ve arka plandaki konular arasında net bir ayrım sağlar. Besleme aktığında veya akıllı telefon eğildiğinde, bu görüntüler direğe daha fazla derinlik hissi vermek için paralaks adı verilen bir etki gösterir.

Facebook’ta nasıl 3B fotoğraf oluşturulur

Ünlü sosyal ağda bir 3B fotoğraf göndermek için aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterlidir:

    Uyumlu akıllı telefonunuzla portre modunda fotoğraf çekin. Facebook’ta yeni bir gönderi oluşturun. Faaliyetlerin, çıkartmaların, GIF’in yapıldığı fonksiyonlar listesinde, check-in (ve daha fazlası) bugünden itibaren 3D Fotoğraf öğesini bulacaksınız. Fotoğrafı seçin, Paylaş düğmesini seçin, Facebook gerisini halleder!

3B fotoğraflar akıllı telefon, masaüstü tarayıcı veya Oculus VR görüntüleyiciler aracılığıyla herkes tarafından anında görüntülenebilirken, 3B fotoğraf oluşturma özelliği aşamalı olarak kullanıma sunulur. Henüz uygun seçeneğiniz yoksa, endişelenmeyin, yakında yeni özellik size gelecek!

Örneğin, işlevi çoktan alan ve atışını paylaşmamıza izin veren geliştirici Leonardo Pirro tarafından çekilen bu güzel görüntüye bakın. Örneğin, bu resim, iOS cihazlarının işlevi ilk alanın olabileceğini gösteren bir işaret olan iPhone X ile çekildi.

Tarafından görüşLuca ZaninelloBu fotoğraflarda 3B efekti çok beğendimWhat do you think?5050215 katılımcı

Yeni Facebook işlevi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sen zaten aldın mı? En iyi 3B çekimlerinizi yorumlarda paylaşın!

Kaynak: Facebook 360