Facebook’ta Özel Fotoğraflar Nasıl Yapılır Özel Adımlar

Facebook şu anda bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren aylık 2,41 milyar aktif kullanıcıya sahip olan bugün dünyanın en popüler sosyal ağıdır. İnternet bağlantısı olduğu sürece herkes hesabına herhangi bir cihazdan erişebilir. Bilgisayar kullanıyorsanız, Facebook hesabınıza erişmek için bir web tarayıcısı kullanabilirsiniz. Bir mobil cihazda bunu yapmanızı sağlayan uygulamalar vardır. Bu sosyal ağı popüler yapan şey, insanların arkadaşlarıyla bağlantıda ve güncel kalmasına izin vermesidir.

Facebook’un sahip olduğu popüler özelliklerden biri, fotoğrafları kamuya paylaşma yeteneğidir. Bu harika bir özellik olsa da, fotoğraflarını özel tutmak isteyen başka insanlar da var. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, fotoğrafları Facebook’ta nasıl özel hale getireceğinizi göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Facebook’ta Özel Fotoğraflar Nasıl Yapılır

Masaüstünden

    Tarayıcınızda https://www.facebook.com/ adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Facebook sayfasının sağ üst tarafındaki adınızı tıklayın.Üstteki kapak fotoğrafının altındaki Fotoğraflar sekmesini tıklayın Sayfanın üst kısmına yakın bir kategori sekmesini (ör. Fotoğraflarınız) tıklayın. Özel yapmak istediğiniz fotoğrafı tıklayın. Bu fotoğrafı açacaktır. Seçtiğiniz fotoğrafın yalnızca etiketlediğiniz fotoğraf değil, yüklediğiniz fotoğraf olduğundan emin olun. “Gizlilik” simgesini tıklayın. Bu simge iki kişilik bir siluet gibi görünür.Gizlilik Gizliliğini Düzenle’yi gösteren bir menü görünürse, buna tıklayın ve devam etmeden önce yayının üstündeki gizlilik simgesini tıklayın.

Facebook’ta fotoğrafları özel yapmak için diğer fotoğrafları tekrarlamak için bu adımı tekrarlayabilirsiniz.

Mobil uygulamadan

    Telefonunuzdaki Facebook uygulaması simgesine dokunun. Giriş yapmadıysanız, devam etmeden önce e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Üç yatay çubuğa dokunun. Ekranın sağ alt köşesinde (iPhone) veya ekranın üstünde (Android). Bir menü görünecektir.Adınıza dokunun. Bu seçenek menünün üst kısmındadır. Bunu yaptığınızda profil sayfanız açılır. Aşağı kaydırın ve Fotoğraflar’a dokunun. Bir fotoğraf kategorisi seçin. Ekranın üst kısmına yakın bir kategoriye (ör. Yüklemeler) dokunun. Özel yapmak istediğiniz fotoğrafa dokunun. Bu fotoğrafı açacaktır. Seçtiğiniz fotoğrafın yalnızca etiketlediğiniz fotoğraf değil, yüklediğiniz fotoğraf olduğundan emin olun. Üç noktaya dokunun. Ekranın sağ üst köşesinde. Bir menü görünecektir. Gizliliği Düzenle’ye dokunun. Bu seçenek menüdedir. Bu yeni bir menü açılacaktır. Daha Fazla’ya dokunun. Sadece bana dokunun.

Facebook’ta fotoğrafları özel yapmak için diğer fotoğrafları tekrarlamak için bu adımı tekrarlayabilirsiniz.

Facebook’ta fotoğraf albümünün tamamını özel yapmak istiyorsanız, aşağıda listelenen adımları izlemelisiniz.

Masaüstünden

    Tarayıcınızda https://www.facebook.com/ adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Facebook sayfasının sağ üst tarafındaki adınızı tıklayın.Üstteki kapak fotoğrafının altındaki Fotoğraflar sekmesini tıklayın. Albüm sekmesini tıklayın. Özel yapmak istediğiniz bir albümü bulun. Albüm kapağının sağ alt köşesindeki üç noktayı tıklayın. Bu küçük bir menü açılacaktır. Düzenle’yi tıklayın. “Gizlilik” açılır kutusunu tıklayın. Yalnızca beni tıkla

Mobil uygulamadan

    Telefonunuzdaki Facebook uygulaması simgesine dokunun. Giriş yapmadıysanız, devam etmeden önce e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Üç yatay çubuğa dokunun. Ekranın sağ alt köşesinde (iPhone) veya ekranın üstünde (Android). Bir menü görünecektir.Adınıza dokunun. Bu seçenek menünün üst kısmındadır. Bunu yaptığınızda profil sayfanız açılır.Aşağı ilerleyin ve Fotoğraflar’a dokunun. Albümler’e dokunun. Oluşturduğunuz bir albümü bulun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.