Facebook'ta Saat Bildirimlerini Kapatma

Facebook platformunda yeni bir özellik başlattığında, bir bildirim alırsınız. Ayrıca, yeni özelliği, üzerinde yanıp sönen kırmızı nokta göreceksiniz, neredeyse dikkatiniz için yalvarıyorsunuz. Başkaları hakkında emin değilim, ancak zaman zaman bildirimin hızlı bir şekilde gitmediğini söylüyor.

Artık sosyal ağ Facebook Watch'ı dünya çapında tanıtıyor. Facebook’u sevdiğim kadarıyla, video izlemeye çok zaman harcayabileceğimi düşünmüyorum. Eğer siz de Facebook Watch bildirimi tarafından iptal edildiniz ve ondan kurtulmak istiyorsanız, o zaman bugün size yardımcı olacağım. Burada, mobil uygulamalarda ve masaüstünde Facebook Watch bildirimlerini nasıl devre dışı bırakacağımı paylaşacağım.

Ancak bundan önce, Facebook'un seyrettiği şeyi öğrenelim.

Facebook seyretmek nedir

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde video oluşturma ve tüketimin büyük bir hızla büyüdüğünü fark etmiş olmalısınız. YouTube’tan Netflix’e ve Amazon Prime’a kadar, akış hizmeti sayısı da arttı. Video içeriği popülerlik kazanıyorsa, Facebook neden geride kalmalıdır?

Facebook'un, özellikle kullanıcılarına sunduğu bir akarsu servisi olan Facebook Watch'a girin. Geçen yıl ABD'de başlatıldı ve bu yıl Eylül ayında dünya çapında tanıtıldı. Facebook Watch, Facebook kullanıcılarının video izlemesi için özel bir yer. Beğen, Yorumlar, Paylaş, Etiket vb. Videoları izleyin için tüm geleneksel Facebook özelliklerini elde edersiniz.

Facebook tarafından üretilen orijinal gösterilerin yanı sıra, platform platformda yüklenen tüm videoları kullanıcılarına sunuyor. Facebook Watch'a, mobil uygulamalardaki en iyi çubukta bulunan özel bir sekmeden erişebilirsiniz. Facebook web'de, sol kenar çubuğunda kullanılabilir. Facebook'ta bir video kaydettiğinizde, Facebook İzleme altında da kullanılabilir.

Neden çalışmıyor?

Facebook çok para yatırmış olmasına rağmen, çok az kişi bu özelliği biliyor. Öncelikle Facebook ABD dışında pazarlamadığı için istenmeyen bildirimler göndermeye başvurdu. Ayrıca, şu anda Facebook'ta herhangi bir videoyu görüntülediğinizde, bunun Watch platformunun altında olmasına rağmen, bunun kimsenin olmadığını bilmesi garip.

Bana inanma Facebook uygulamasında herhangi bir videoyu izleyin, sizi Facebook Watch'a götürecektir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-606{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/209555/facebook-watch-party-fi-3_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1543507346’);background-size:cover;background-position:center center}

#facebook

Click here to see our facebook articles page

Saat Bildirimlerini Kapat

Bildirimlerden yeterince haberdar olsanız veya sadece bu kırmızı sayaçlardan kurtulmak istiyorsanız, onları izlemek için mükemmel bir şekilde tamamlayın. İşte bunu nasıl yapabilirsin.

Mobil uygulamalar

1. Adım: Uygulamayı açın ve İzleme ekranına gitmek için üst çubuktaki İzleme simgesine dokunun.

Mevcut değilse, sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun ve bundan sonra İzle'yi seçin.

2. Adım: İzleme sekmesinde, Tümünü Göster öğesine, ardından Yönet'e dokunun.

3. Adım: İzleme listesi sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada, sayfanın yanındaki bildirim simgesine dokunun veya bildirimlerini kimin kapatmak istediğini gösterin.

Videolarını bu sekmede görmemek için izleme listenizden kaldırmak için çapraz simgeye basın ve izleme listesinden Kaldır'ı seçin.

Ne yazık ki, toplu olarak yapmanın bir yolu yok. Tüm sayfalar için bildirimleri tek tek kapatmanız gerekir.

Web sitesi

1. Adım: Facebook web sitesini bir web tarayıcısında açın ve sol kenar çubuğunda bulunan İzle seçeneğini tıklayın. Alternatif olarak, doğrudan Facebook İzleme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Adım 2: Sol kenar çubuğunda Takip eden başlığın yanındaki dişli şeklindeki Ayarlar simgesine tıklayın. İzleme Listesi ekranına alınacaksınız. Bu sayfadaki bildirimleri kapatmak veya göstermek için Güncellemeler düğmesine tıklayın.

Ayrıca, sayfayı tıklayabilir veya doğrudan sol kenar çubuğundan gösterebilirsiniz. Bildirimleri kapatmak için Bildirimler düğmesine tıklayın.

Also on Guiding Tech
Facebook Privacy Settings 2018: 9 Tips for Better Experience

Read More

Bonus İpucu: Facebook İzleme Geçmişini Temizle

Diğer tüm platformlarda olduğu gibi, Facebook da izlediğiniz tüm videoları izler. Tarih herkese açık değilken, hesabınızla bağlantılı. Bunu temizlemek isterseniz, burada adımlar.

Mobil uygulamalar

1. Adım: Facebook uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç çubuklu hamburger menüsüne dokunun. Ardından aşağı kaydırıp Ayarlar ve Gizlilik'e dokunun.

2. Adım : Ayarlar'a dokunun. Aşağı kaydırın ve Etkinlik Günlüğü'ne basın.

3. Adım: En üstteki Kategori açılır kutusundan, izlediğiniz Videoları seçin.

4. Adım: Geçmişi temizlemek için izlediğiniz Videolar'ın altındaki En üstte Temizle'ye dokunun.

Web sitesi

1. Adım: Facebook web sitesini açın ve sağ üst köşedeki küçük aşağı oku tıklayın. Etkinlik günlüğünü seçin.

2. Adım: Sol kenar çubuğundan Daha Fazla'yı tıklayın ve listeden izlediğiniz Videoları seçin.

3. Adım: Geçmişi silmek için üstteki video izleme geçmişini temizle'yi tıklayın.

Ayrıca, tek tek videonun yanındaki Düzenle simgesini tıklayabilir ve bundan Sil'i seçebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Disable Automatic Video Playback on Facebook App

Read More

Sıradaki ne?

Facebook, insanları İzleme Platformuna dahil etmenin farklı yollarını deniyor. Yakın zamanda, bir kullanıcının Facebook'ta daha önce yüklediği videolar için canlı bir oturuma ev sahipliği yapabildiği Gözcü Partisi'ni de başlattı. Facebook'un kullanıcıları Watch platformuna getirme çabalarına rağmen, birçok nedenden ötürü bu kadar ilgi görmüyor.

Sosyal ağ, Facebook Watch'ta orijinal içeriği yayınlamak için çalışırken, ilgi çekici ve heyecan verici videolar görmeyi umuyoruz. Bu, Facebook'un YouTube ile rekabet etmek için çok şey yakalaması gerektiğini söyledi.