Filmleri İzlemek İçin En İyi 6 Uygulama ve Çevrimiçi Araçlar

Yıllar geçtikçe birçok şey elektronik versiyonuna geçti. Ciltsiz kitaplar, e-kitaplar için yol açtı, salyangoz postaları e-postalara değiştirildi ve hatta filmler artık yayın hizmetleri üzerinden kullanılabiliyor. Ayrıca, pek çok insan kişisel kullanım için sahip oldukları DVD ve Blu-ışınları kopyalamaktadır.

6 Best Apps And Online Tools To Track Movies

Koleksiyonda fiziksel kopya bulunmamakla birlikte, şu ana kadar izlediğimiz filmleri ve filmleri takip etmek oldukça zor bir iştir.

Geçen hafta arkadaşlarımdan biri beni hafta sonu bir film izlemeye ikna etti. Birkaç dakika izledikten sonra, birkaç yıl önce onu çoktan izlediğimi, ancak bunu unuttuğumu fark ettim – zayıf hikayesi sayesinde. Bu yüzden hafta sonu izleme listemi tekrar tekrar yapmak zorunda kaldım. Sonuçta, her film bir Thor değil: Ragnarok (Thor’un duvar kağıtlarını kontrol edin).

Bu, zaman kazanmak ve yeni öneriler almak için izlediğimiz filmleri takip etmenin yollarını düşünmeme neden oldu.

Bugün bu yazımızda, filmleri takip etmek için en iyi uygulamaların (hem iOS hem de Android) ve web sitelerinin bir listesini hazırladık.

1. Letterboxd (Web Sitesi)

Letterboxed, bugüne kadar izlediğiniz tüm filmlerde bir sekme tutmanıza yardımcı olan çevrimiçi bir araçtır. Eklemek için, bir izleme listesine bir film ekleyebilir veya kendinize ait bir özel liste oluşturabilirsiniz. Bunu daha da iyi yapan, bir inceleme bırakmanızı veya diğer kullanıcıların incelemelerini gözden geçirmenizi sağlar.

Letterbox Best Apps And Online Tools To Track Movies

Arayüze gelince, basittir. Yapmanız gereken tek şey, önceden izlenen listenize bir film eklemek için Göz simgesine tıklamak. Bir başlığa tıklamak, popülerlik, izlenme sayısı ve fragman çalma seçeneği gibi tüm detayları size verecektir.

Letterbox Best Apps And Online Tools To Track Movies 2

Şirket içi derecelendirmelere güvenmemeniz durumunda IMDB derecelendirmelerini Letterboxed’da da görebilirsiniz. Bu araç seçimlerinizi kaydetmek için oturum açmanızı gerektirir.

2. Trakt.tv (Web Sitesi)

Trakt.tv’yi başlattığınız anda, araç sizden daha iyi bir öneri sistemi kurmanıza yardımcı olmak için ilginizi çeken film kategorilerini seçmenizi isteyecektir. Giriş slaytlarını izledikten sonra, izlenen filminizi listeye ekleyebilirsiniz.

Trakt Best Apps And Online Tools To Track Movies 5

Bu araç, popüler başlıkların çoğunda bulunur, bu nedenle yarı mamul bir liste için endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, müthiş öneri sistemi, zevkinize uygun filmlerin ana sayfada olmasını sağlıyor.

Yukarıdaki araca benzer şekilde, filmleri favori olarak işaretleyebilir, listelere ve izleme listelerine ekleyebilir ve derecelendirebilirsiniz. Ayrıca, o belirli filmi izleyebileceğiniz hizmetleri de gösterir.

Trakt Best Apps And Online Tools To Track Movies 9

Trakt, hem filmlerin hem de TV şovlarının geniş bir veritabanına sahiptir; bu, TV şovlarını ve filmleri izlemenizi daha iyi bir pazarlık haline getirir. Ayda 2,50 ABD Doları karşılığında, en sevdiğiniz TV programlarının programları hakkında takvim bildirimleri alabileceğiniz VIP sürümüne yükseltebilirsiniz.

3. CineTrak (Android ve iOS)

Trakt, CineTrak’a güç veriyor ve uygulama ile web sitesi arasında birçok benzerlik bulmanızın nedeni bu. Birincisi, en sevdiğiniz programları başlatabilir, bir izleme listesine film ekleyebilir ve özel listeler oluşturabilirsiniz. CineTrak ile ilgili en iyi şey, arayüzün basit, güzel ve anlaşılması kolay olmasıdır.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 2Best Apps And Online Tools To Track Movies 12

Bir filmi gördükten sonra, saat ve tarihle birlikte izlenen listenize ekleyebilirsiniz. Yeni içeriği keşfetmek, altta gösterilen benzer filmler sayesinde parkta bir yürüyüş.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 1

Son fakat en az değil, beğeninize göre yaklaşan filmler ve gösteriler için hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. CineTrak ile ilgili en sevdiğim bölüm, Discover sekmesinden yeni filmler keşfedebilmeniz.

4. SeriesGuide (Android)

SeriesGuide, telefonunuzdan TV şovlarını ve filmleri izlemenizi sağlar. Yukarıdaki uygulamaların aksine, çok fazla seçeneği yoktur. Bu sadece izleme listenize ve koleksiyonunuza film eklemenizi sağlar ve hepsi bu.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 5Best Apps And Online Tools To Track Movies 4

SeriesGuide hakkında sevdiğim şey, gerekli erişime izin verirseniz, tüm ayarlarınızı yedekleyebilmenizdir. Eğer bir Trakt hesabınız varsa, bunu kullanarak giriş yapabilirsiniz.

5. Moviebase (Android)

Listemizde bir sonraki Moviebase. Sadeliği ve kullanım kolaylığı için uygulamayı sevdim. Ayrıca, alt kısımdaki keşif sekmeleri de deneyime katkıda bulunuyor.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 5Best Apps And Online Tools To Track Movies 7

MovieBase dibinde, beklenen filmleri, popüler başlıkları, en çok beğenilen filmleri ve diğerlerini gösteren küçük sekmeler bulunur. Tek yapmanız gereken, yeni filmler keşfetmek için bu sekmeleri kaydırmak.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 8

Başlıkları izlemek oldukça zahmetsizdir. Sadece bir başlığa dokunun ve tüm seçenekler görünecektir.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 6

Bir filmi yıldızlandırabilir veya kişiselleştirilmiş koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Tür sekmesinden veya İlgili sekmesinden ilgili filmlere göz atabilirsiniz.

6. Eylem! TV ve Film İzleyici (iOS)

Kontrol edebileceğiniz bir başka iOS uygulaması ise Eylem! TV ve Film İzleyici. Bu uygulama yukarıdakilere benzer şekilde çalışır ve tüm popüler filmleri ve TV şovlarını listeler. Ancak, bir yan menü yok. Her iki seçenek de giriş sayfasının altında görüntülenir.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 1Best Apps And Online Tools To Track Movies 3

Zaten Görülüyor listenize bir film eklemek dışında, bir filmi oylayabilir veya ünvanı arkadaşlarınızla paylaşabilir, böylece sağlam bir öneri sistemi yapabilirsiniz.

Best Apps And Online Tools To Track Movies 2

Bu uygulama bile sayfanın altında benzer başlıklar gösteriyor.

Tüm Dolu Binge-Watching

Akıllı uygulamalar ve araçlar sayesinde, bugüne kadar izlediğiniz tüm filmleri izleyebilirsiniz. Artık Excel sayfalarında veya Google E-tablolarında adları ve başlıkları not almak için uğraşmak yok. Netflix ve Amazon Prime gibi yayın hizmetleri sayesinde bugünlerde film izlemenin tek yolu bu tür takiplerin artık tek yolu.

Sırada: Yeni başlıklar keşfetmenin yollarını mı yoksa sınırsız Netflix filmleri ve TV şovları listesinde gezinmeyi mi arıyorsunuz? İşte Netflix kullanıcıları için en iyi Android uygulamalarından bazıları.