Filmora Go vs KineMaster: Android için En İyi Video Editor

Birçok insan akıllı telefonlarını bu günlerde video içeriği oluşturmada tek araç olarak kullanıyor. Bir amiral gemisi cihazını veya 60 fps videodaki bir orta menzilli telefonla 1080p’yi kullanarak harika 4K görüntüleri kolayca kaydedebilirsiniz. Ardından, Play Store’da bulunan birçok video düzenleme uygulamasından birinin yardımıyla bunları yerinde düzenleyebilirsiniz.

Filmora Go Vs Kinemaster Featured

Ancak, her uygulama eşit değildir. Filmora Go ve KineMaster bunlardan ikisi olmakla birlikte, gidebileceğiniz mükemmel birkaç video düzenleme uygulaması var. Hareket halindeyken videoları düzenlemenizi sağlayan, video düzenleyiciler için birçok faydalı özellik içerir.

Ancak bu iki uygulamadan hangisi iş akışınız için en uygun? Tam olarak öğrenmek için buradayız.

Filmora Go ve KineMaster

İlk olarak, telefonunuzda bir video düzenleyici ile neler yapabileceğiniz hakkında konuşalım. İkisinden KineMaster tam gelişmiş bir yazılımda bulabileceğiniz hemen hemen her şeyi içerdiğinden daha güçlü bir video editörüdür. Ve böylece, birçok farklı katman ve varlığa sahip yüksek kaliteli video düzenleme için kullanabilirsiniz.

Filmora Go, diğer yandan, yeni başlayanlara yöneliktir ve diğerlerinden çok daha az özelliğe sahiptir, bu da basit düzenlemeleri hızlı bir şekilde yemenize yardımcı olacak temel bir uygulama haline getirir.

Uygulama boyutu

Bu uygulamaların her ikisi de telefonunuzda oldukça yer kaplar. Filmora Go 75-80 MB arasında değişmekle birlikte, KineMaster uygulaması çok daha büyük ve 135 MB’den fazla sürüyor.

Kullanıcı arayüzü

Şimdi, uygulamalardan birini – kullanıcı arayüzünü kullanırken farkedeceğiniz ilk şeye geçelim. Basitliği ve kullanım kolaylığını hedef alan Filmora Go, hareket halindeyken videoları hızlı bir şekilde düzenlemenizi sağlayan, gerçekten minimal bir kullanıcı arayüzü sunar.

Filmora Go Vs Kinemaster 4

Uygulama, videoları üç basit adımda düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken bir video seçmek, bir tema seçmek, müzik eklemek, filtreler ve geçişler yapmak ve paylaşmaktır. Soldan erişilebilen tüm kontroller ve merkezdeki düzenlemelerinizin gerçek zamanlı olarak harika bir görünümünü elde edersiniz.

Filmora Go Vs Kinemaster 11

Öte yandan, KineMaster o kadar basit değil ve daha karmaşık bir kullanıcı arayüzüne sahip. Uygulamanın ana araçlarının tümü sağ araç çubuğunda, ortada canlı önizleme ve altta da katmanlar için destekle birlikte gelen bir zaman çizelgesiyle birlikte kullanılabilir. Tüm ek araçlar sol araç çubuğuna yerleştirilir.

Muhtemelen ona bakarak görebileceğiniz gibi, Filmora Go kesinlikle daha kullanıcı dostu bir alternatif. Ancak, minimal arayüzü ile birlikte özelliklerin eksikliği geliyor. KineMaster kullanımı o kadar kolay olmasa da, masaya daha çok şey katıyor ve yarı profesyonel kullanıcılar için daha uygun.

Özellikleri

Özelliklerden bahsedelim, şimdi bu iki uygulamayla neler yapabileceğinizi konuşalım. Her iki uygulama da video düzenleme konusunda oldukça iyi bir iş çıkarsa da her ikisinin de bazı sınırlılıkları vardır; Filmora Diğerlerinden daha çok git. Sadece uygulamanın arayüzü minimum değil, aynı zamanda mevcut özellik seti.

Filmora Go Vs Kinemaster 5

Filmora Go ile videonuzu kırpabilir, hoş bir tema ekleyebilir, müzik ekleyebilir, geçişler yapabilir ve en boy oranını ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, uygulama ayrıca dışa aktarmadan önce altyazılar, seslendirme, filtreler, kaplamalar ve diğer öğeler eklemenize izin verir.

Filmora Go Vs Kinemaster 9

Oynatma hızını bile ayarlayabilir ve videodaki ışıklandırma için bazı temel ayarlamalar yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, kaydet düğmesine dokunarak projenizi gerçekleştirebilir ve ardından videoyu telefonunuza kaydetmeyi seçebilir veya doğrudan birkaç entegre platformdan birine yayınlayabilirsiniz.

Filmora Go Vs Kinemaster 14

Öte yandan, KineMaster, düzenlemelerinizi bir sonraki seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak özellikler açısından daha fazlasını sunar. Telefonunuzdaki diğer videolar veya uygulamanın kendisiyle tıkladığınız videolar da dahil olmak üzere, videonuza farklı katmanlar ekleyebilirsiniz.

Filmora Go Vs Kinemaster 16

Ayrıca, Ses düğmesine dokunarak sesi özelleştirmenize veya Ses düğmesine dokunarak videonuza bir ses eklemenize izin verir. Bu uygulama aynı zamanda doğrudan KineMaster Asset Store’dan indirebileceğiniz animasyonlar, efektler, filtreler vb. Dahil olmak üzere videonuza başka varlıklar eklemenizi sağlar.

Videoyu düzenlemeyi tamamladığınızda, Filmora Go ile alamayacağınız başka bir özellik olan dışa aktarma çözünürlüğünü ve bit hızını seçme seçeneğini de elde edersiniz. Bu uygulama, 30 fps hızında 4K çözünürlüğe kadar video dışa aktarmanıza olanak tanır; bu, 4K görüntüleri yakalayabilen bir akıllı telefonunuz varsa harikadır.

Kullanım kolaylığı

Şimdi, Filmora Go’nun kullanımının daha kolay olduğunu söylemeye gerek kalmadan devam ediyor, ancak bu yalnızca mümkün çünkü asgari bir arayüze sahip ve çalışacak çok fazla özellik yok.

Filmora Go Vs Kinemaster 4

KineMaster alışmak için biraz zaman alır. Ancak daha önce tam teşekküllü bir video düzenleme yazılımı üzerinde çalıştıysanız, KineMaster ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Filmora Go Vs Kinemaster 13

Bir kere asıldığın zaman, Filmora Go’yu biraz kısıtlayıcı bulacağına inanıyorum. Tabii, eğer mutlak bir acemi iseniz, kullanımı kolaydır, ancak KineMaster’ın da alınması zor değildir. Ve bu kadar bir video düzenleme yazılımı kullanmayan birinden geliyor.

Ödenen Özellikler

Şimdi yukarıda bahsettiğim tüm özellikler, her iki video oynatıcıda da ücretsiz olarak mevcut. Bununla birlikte, uygulamaların ücretsiz sürümü, düzenlenen videonuza sıklıkla filigran veya outro animasyonları ekler.

Uygulamaların premium sürümünü satın alarak bunlardan kurtulabilirsiniz ve aksi takdirde kullanılamayan birkaç ücretli özelliğe de erişebilirsiniz. Her iki uygulamanın da ek efektler, geçişler, animasyonlar ve daha fazlasını satın alabileceğiniz yerleşik bir varlık mağazası vardır.

Filmora Go ve KineMaster: Hangisini Seçmelisiniz

Sonuç olarak, her iki uygulama da yaptıkları işte oldukça yetenekli ve KineMaster biraz daha fazlasını sunuyor. Bu yüzden, daha önce bir video editörüyle çalışmamış bir acemiyseniz, Filmora Go’yu kontrol etmenizi öneririm. Kullanımı kolaydır ve kısa sürede harika videolar oluşturacağınıza eminim.

Aksine, deneyimli bir video editörüyseniz ve düzenlemeleriniz üzerinde daha ayrıntılı kontrol istiyorsanız, bunun yerine KineMaster’ı incelemelisiniz. Daha tanıdık bir kullanıcı arayüzü sunar ve Filmora Go ile kaçırdığınız birkaç temel özelliği de içerir.

Sıradaki: Bilgisayarınızda video düzenlemeyi tercih ediyorsanız, deneyebileceğiniz bazı ücretsiz çevrimiçi video editörleri için bir sonraki makaleye göz atmanız gerekir.