Fire TV Stick Remote'u Fabrika Sıfırlamasından Sonra Eşleştirmenin 9 Yolu

Bir sorunu çözmek için Fire TV Stick'inizi sıfırladıktan sonra, olası yeni bir problem ortaya çıkabilir – Sesli Kumanda şimdi çalışmıyor. Bu, Fire TV Stick'inizi işe yaramaz hale getiren Wi-Fi ayrıntılarını yazamayacağınız anlamına gelir. Acını hissedebiliyorum.

Uzaktan, Fire TV Stick gibi akış cihazlarında gezinmeye yardımcı olur. Ancak, çalışmayı bıraktıklarında sorun ortaya çıkmaya başlar.

Bu, sevgili Fire TV Stick'inizi bir daha asla kullanamayacağınız anlamına mı geliyor? Hayır! Olay bundan ibaret değil. Sorunu çözmeniz ve Voice Remote'unuzu Fire TV Stick'inizle doğru şekilde eşleştirmeniz yeterlidir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra uzaktan kumandayı Fire TV Stick'inizle doğru şekilde eşleştirmenize olanak veren 9 yöntem.

Note: These solutions work for the Fire TV Stick and Fire TV Stick 4K.

1. Fire TV Stick'i yeniden başlatın

Biliyorum biliyorum. Fire TV Stick'inizi sıfırladınız ve şimdi sizden yeniden başlatmanızı istiyorum. Dünya bu kadar komik! Yeniden başlamak sihirli bir iksir yudumuna benziyor.

Uzaktan eşleştirme ekranındayken ve eşleşmediğinde, yeniden başlatmak için Fire TV Stick'inizin güç kaynağını çıkarın. Sonra tekrar takın ve ana düğmeyi kullanarak uzaktan kumandayı eşleştirmeyi deneyin.

Note: Do not unplug your Fire TV Stick while it’s resetting.

2. Pili Uzaktan Kumandadan Çıkarın

Bu göründüğü kadar düşük, ancak zaman zaman kumandanın pilleri yanlış hizalanmış. Pilleri çıkarın ve 10-20 saniye dışarıda tutun. Daha sonra pilleri tekrar yerine yerleştirin ve Fire TV Stick ile eşleştirin.

3. Bataryayı Değiştir

Fire TV Stick uzaktan kumandasının fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce veya sonra eşleşmemesinin en yaygın sebeplerinden biri ölü veya biten bir bataryadır. Uzaktan kumandaya yeni bir çift pil takmanızı tavsiye ediyorum.

Also on Guiding Tech
7 Classic Series on Amazon Prime That You Can Watch Again

Read More

4. Pil Bölmesini Temizle

Çoğu zaman, pil bölmesinin içindeki korozyon veya kir uzaktan kumandayı doğru şekilde çalıştırmasını engeller. Pilleri çıkarmanız ve iki metal konektörü bir mendil veya temiz bir bezle silmeniz gerekir. Bundan sonra, pilleri yerleştirin ve fişini çekerek Fire TV Stick'i yeniden başlatın. Ardından kumandanızla eşleştirmeyi deneyin.

5. Ana Düğme kullanarak Düzgün Eşleştirme

Televizyonunuza yakınlaşın ve uzaktan kumandayı eşleştirmeniz istendiğinde Fire TV Stick uzaktan kumandanızdaki 20-40 saniye boyunca (veya onay mesajını görene kadar) Ana Sayfa düğmesine basın. Her ikisi de başarılı bir şekilde eşleşirse, ekranın sağ alt köşesinde bir onay mesajı görünür.

Eşleştirme ilk kez yapılmadıysa işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Doğru yapana kadar birkaç kez dene.

Note: If pairing doesn’t work, try pressing the Home button for 1 minute.

6. Diğer Düğmeleri Kullanarak Eşleştirme

Uzaktan kumandayı eşleştirmenin resmi yolu Ana Sayfa düğmesini kullanırken, çeşitli forumlardaki bazı kullanıcılar eşleştirme ekranında oynatma / duraklatma düğmesine veya bir seçim (orta tur düğmesi) ve Ana Sayfa düğmesine basmanın önerisini onlar için hile yaptı.

7. Kilitli Düğmeleri Kontrol Edin

Sesi görebildiği kadar aptalca, bazen düğmeler sıkışmış ve bu nedenle yanıt verememektedir. Bu yüzden düğmelerden herhangi birinin gömme olmadığını kontrol edin ve eşleştirmeyi deneyin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/215424/whatsapp-picture-in-picture-pip-not-working-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1549473524’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

8. Diğer Fire TV Stick'lerden Uzaklaşın

Uzaktan kumandayı eşleştirirken, yakınınızda başka Fire TV Stick'in açık olmadığından emin olun. Bu durumda eşleştirme işlemine müdahale ediyor olabilir. Kapatın, Fire TV Stick'inizi yeniden başlatın ve ana düğmeyi kullanarak uzaktan kumandayla eşleştirmeyi deneyin.

9. uzaktan sıfırla

Fire TV Stick'inizin fişini çekin. Fire TV Stick kapalıyken, uzaktan kumandadaki menü (üç bar) düğmesine, geri düğmesine ve gezinti halkasının sol tuşuna aynı anda 10 saniye boyunca basın. Düğmeleri bırakın ve Fire TV Stick'i açın. Ardından eşleştirme ekranında, ana düğmeyi 20-40 saniye basılı tutarak uzaktan kumandayı eşleştirin.

Son Resort: Başka Bir Kumandayı Deneyin

Hiçbir şey işe yaramazsa, uzaktan kumandanızla ilgili bir sorun olabilir. Aynı nesil Fire TV Stick uzaktan kumandaları, herhangi bir Fire TV Stick ile çalışır. Bu yüzden Stick'inizle test etmek ve eşleştirmek için bir arkadaşınızın Fire TV Stick'i ödünç almanızı öneririz. Uzaktan kumandaları kolayca eşleştirildiyse, uzaktan kumandanız suçludur. Ya yeni bir tane satın alın ya da tamir ettirin. Alternatif olarak, Amazon Fire TV uygulamasını indirebilir ve Fire TV Stokunuzla uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Android için Amazon Fire TV Uygulamasını Alın

İOS için Amazon Fire TV Uygulamasını edinin

Also on Guiding Tech
5 Must-Have Apps for Your New Amazon Fire TV

Read More

Bağlanın

Bazen bir düzeltme, tek bir çözümle sınırlı değildir. Birkaçını birlikte denemelisin. Benim durumumda, birkaç seçenek denedikten sonra, sorunun akülerle olduğunu anladım. Onları yeni bir çiftle değiştirdim ve eşleştirmeye çalıştığımda, giriş düğmesini yalnızca 10 saniye veya daha az süreyle tuttum. Daha fazla süre basılı tutmak uzaktan kumandayı başarıyla eşleştirdi.

Umarız yukarıdaki düzeltmelerden biri veya bunların bir kombinasyonu, Fire TV Stick uzaktan kumandadaki eşleştirme sorununu çözer.

Sıradaki: Artık Fire TV Stick'iniz çalıştığından, YouTube'un nasıl yükleneceğini merak ediyor olmalısınız. YouTube'u kullanmak için bu kullanışlı kılavuzu inceleyin.