Fire TV Stick'te Uzaktan Kumandasız Wi-Fi Nasıl Değiştirilir

Akış çubukları, multimedya içeriği oynatmak için Wi-Fi gerektirir. Bu olmadan, Fire TV Stick veya başka bir akış cihazı neredeyse işe yaramaz. Fire TV için önemli olan bir başka şey de uzaktan. Geleneksel set üstü kutusunda bulunan fiziksel düğmelerle birlikte gelmediğinden, uzaktan kumanda da önemli bir rol oynar.

Fire TV Stick'te gezinmek, video oynatmak veya Wi-Fi dahil olmak üzere ayarları değiştirmek istiyorsanız, her şey yalnızca uzaktan kumanda ile mümkündür. Ya uzaktan kumandayı kaybedersen? Wi-Fi'yi onsuz nasıl değiştireceksiniz?

Benzer bir durumla mı yüzleşiyorsunuz? Endişelenme. Yardım etmek için buradayız. Fire TV Stick'teki Wi-Fi ağını uzaktan kumandası olmadan değiştirmenin birkaç yolunu söyleyeceğiz.

Fire TV Uygulamasını kullanın

Kumandanız kullanışlı değilse veya kaybettiyseniz, yeni bir uzaktan kumanda veya hatta Fire TV Stick satın almanın zamanının geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak, Fire TV'nizi hem Android hem de iOS'taki uygulamaları ile kontrol edebilirsiniz. Tek gereksinim aynı Wi-Fi ağında olmanız.

Bu nedenle, hala eski Wi-Fi erişimine sahipseniz ve Fire TV'deki Wi-Fi'yi uzaktan kumandadan değiştirmek istiyorsanız, uygulamayı kullanmanız gerekir.

Uygulamayı aşağıda verilen bağlantıdan yükleyin. Kurulduktan sonra, Fire TV'niz uygulamada gösterilecektir. Üzerine dokunun.

Android'de Fire TV uygulamasını indirin

İOS'ta Fire TV uygulamasını indirin

Şimdi Fire TV Stick'te gezinmek için uygulamayı kullanın. Ayarlar> Ağ'a gidin. Burada farklı bir ağa bağlanın.

Tip: If your network isn’t visible, click on See All Networks.

Yukarıdaki yöntem, aynı Wi-Fi ağında olmanızı gerektiriyordu. Ya seyahat ediyorsanız ve uzaktan kumandasını evde unuttuysanız? Bu, Fire TV Stick'inizi kullanılamaz hale getirir mi? Hayır. Bu üç yöntemi kullanarak hala kontrol edebilirsiniz.

Aynı Hotspot ile Hile

Bir oteldeyseniz veya farklı bir Wi-Fi ağına sahip olduğunuz ve Fire TV uzaktan kumandası kullanılamadığınız bir yerdeyken, eski Wi-Fi'ye kayıtlı olduğu gibi, uygulamayla bile Wi-Fi'yi değiştiremezsiniz.

Yani hile Fire TV Stick ve aynı ağdaki uygulamayı elde etmektir. Burada yukarıdaki yöntemi yeni bir numara ile birleştireceğiz.

Bunun için Fire TV Stick'i eski ağla aynı SSID ve şifreyle yeni bir Wi-Fi'ye bağlayacağız. Bu onu eski ağ olduğuna ve otomatik olarak bağlanacağına inandıracak. Wi-Fi'yi değiştirmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Mirror from Android to Fire TV Stick

Read More

İşte detaylı adımlar:

Note: You will need two phones for the procedure.

Adım 1 : İlk telefonda, Fire TV Stick'te kayıtlı önceki ağla aynı Wi-Fi kimlik bilgilerine sahip bir sıcak nokta ağı oluşturun.

Adım 2: TV'nizi açın. Şimdi Fire TV etkin noktaya bağlanacak.

Adım 3: İkinci telefona Fire TV uygulamasını yükleyin ve yeni oluşturulan etkin noktaya bağlayın.

Adım 4: Hem Fire TV hem de uygulama aynı Wi-Fi’de olduğundan, Wi-Fi’yi güncellemek için Ayarlar> Ağ bölümüne gitmek için Fire TV uygulamasını kullanın.

Adım 5: Fire TV'niz yeni Wi-Fi ağına bağlandığında, telefonunuzdaki sıcak noktayı kapatın. Ardından ilk telefonu da yeni Wi-Fi ağına bağlayın ve Fire TV Stick'i kontrol etmek ve gezinmek için Fire TV uygulamasını kullanın.

Başka bir Fire TV Remote Kullanın

Arkadaşınızda veya ailenizde Fire TV Stick varsa, Wi-Fi'yi değiştirmek için uzaktan kumandalarını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, eşleştirme onay mesajını görene kadar Ana Sayfa düğmesine 20-40 saniye basarak uzaktan kumandalarını eşleştirmek.

Başarıyla eşleştirildikten sonra, Wi-Fi'yi daha önce belirtildiği gibi değiştirin. Ardından, uzaktan kumanda olmadan Fire TV Stick'te gezinmek için uygulamayı kullanın. Uzaktan eşleşme sorunuyla karşılaşırsanız, çözmek için bu ipuçlarını kullanın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

TV Uzaktan Kumandasını Kullan

Birçok kullanıcı Fire TV Stick'i TV uzaktan kumandası ile ve TV'yi Fire TV Stick Uzaktan Kumandası ile kontrol edebileceklerini bilmiyor. Bunu bilmek sizi şaşırttıysa, HDMI-CEC özelliği ile tanışın. Bu özelliğin arkasındaki ana fikir, kullanıcıların TV ve HDMI bağlantılı cihazlarını tek bir uzaktan kumandayla kontrol etmelerini sağlamaktır.

TV'niz HDMI-CEC destekliyorsa, Fire TV Stick'i kontrol etmek ve Wi-Fi'yi değiştirmek için normal kumandasını kullanabilirsiniz. Bunun için, öncelikle TV'nizde HDMI-CEC ayarını etkinleştirmeniz gerekir. Markalar özelliği farklı isimlerle çağırdığından ve farklı yerlerde bulunduğundan, ayarı bulmak için lütfen TV kılavuzunuzu kontrol edin.

Bonus İpucu: Gizli Wi-Fi Ağına Bağlanın

Birçoğu, cihazlarını bağlamak için gizli bir Wi-Fi ağı kullanıyor. Fire TV Stick'i böyle bir ağa bağlamak için, Ayarlar> Ağ'a gidin. Burada aşağı kaydırın ve Diğer Ağa Katıl öğesine tıklayın. Ardından ağ ayrıntılarını yazın.

Tip: You can use the Fire TV app to type the details using your phone easily.

Also on Guiding Tech
5 Ways to Reset Amazon Fire TV Stick to Factory Settings

Read More

Sonu iyi biten tum seyler iyidir

İnsanın bir şeyin önemini ancak kaybettiği zaman anladığı doğrudur. Uzaktan kumandayı kaybetmek veya evde unutmak çok acı verici olabilir. Neyse ki, Fire TV Stick'inizi uzaktan kumanda olmadan kontrol etmek için yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Wi-Fi'yi değiştirip değiştiremediğinizi bize bildirin. Ayrıca, Wi-Fi ağını değiştirmenin başka bir yolunu biliyorsanız, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Fire TV'nizi canlandırmak ister misiniz? Amazon Fire TV'niz için bu beş uygulamayı kontrol edin.