Fitbit Charge 3 telefondan bildirim almıyor

Fitbit Charge 3'nüz gibi sağlık izleyicileri bağımsız cihazlar olsa da, akıllı telefonunuzla yan yana çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bunları telefonunuzun, uyarılmak istediğiniz şeyler için bildirim alabileceğiniz bir uzantısı olarak değerlendirebiliriz. Ancak, işlerin iyi sonuçlanmadığı zamanlar vardır, bu nedenle bildirimler alınmaz. Bu nedenle, bu gönderide, cihazınızdan artık bildirim alamayacak olan 3. Ücretinizi gidermede size yol göstereceğim.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Fitbit Charge 3 sorun giderme sayfamıza girin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Sorun gidermemize geri dönersek, işte Fitbit Charge 3 telefonunuz artık telefonunuzdan bildirim alamıyorsa yapmanız gerekenler…

  1. İzleyicinizin telefonunuzun 20 metre yakınında olduğundan emin olun.
  2. Hem telefonunuzu hem de 3. Şarj cihazınızı yeniden başlatın.
  3. Yalnızca telefonunuza bağlı olan izci ile ilgili sorunları giderin.
  4. Rahatsız Etmeyin (DND) özelliğinin devre dışı bırakıldığından emin olun.
  5. Fitbit uygulamasını yeniden başlatın.
  6. Fitbit uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.
  7. Telefonunuzdaki Ağ Ayarlarını sıfırlayın.
  8. Fabrika Fitbit Ücretinizi 3 sıfırlayın.

Sağlık izleyicileri, Bluetooth bağlantısının dengesine güveniyor ve bu sorunu giderirken ilk yapmanız gereken şey bu aralığın bir sorun olmaması. Bu nedenle, her iki cihazı da masaya yerleştirin ve yeniden başlatın. Tamamlandığında, aralarındaki bağlantı da yenilenecek, bu nedenle izleyicinizde bildirimlerin görünüp görünmeyeceğini görmeye çalışın.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey, diğer Bluetooth cihazlarının izleyicinizin telefonunuza bağlanmasına engel olma olasılığıdır. Bu nedenle, bu sorunu giderirken, yalnızca Şarj 3'ün cihazınıza Bluetooth üzerinden bağlı olduğundan emin olun, çünkü telefonunuz diğer cihazlara bağlıysa, sorun bu olabilir. Bunu yaparken de, bildirimlerin izleyicinizde görünmemesinin nedeni olabileceği için “Rahatsız Etmeyin” özelliğini (ve benzer özellikleri) devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca, uygulama ile ilgili olmadığından emin olmak için telefonunuzdaki Fitbit uygulamasını yeniden başlatın. Bağlantılı olmadığından emin olduk, bu yüzden bu sefer uygulama ile ilgili bir sorun olmadığı ihtimalini ekarte edelim. Bununla birlikte, Fitbit uygulamasını kaldırmanızı ve sorun devam ederse tekrar kurmanızı tavsiye ederim.

Uygulamayı sorun giderdikten sonra sorun devam eder, ardından bağlantıyı tekrar yenileyin ancak bu kez telefonunuzun bağlantı ayarlarını fabrika ayarlarına getirin. Çoğu cihaz, ağ ayarlarını sıfırlamanıza izin verir; bu nedenle, telefonunuzda bunu yapmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Hepsi başarısız olursa, Fabrika Fitbit Charge 3'ünüzü sıfırlayın, telefonunuza yeniden bağlayın ve sonra bildirimleri tekrar ayarlayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.