Fitbit Charge 3'ünüz düzgün şarj olmuyorsa ne yapmalısınız?

Şarj sorunları genellikle elektronik cihazlarda meydana gelir ve Fitbit Charge 3'ünüz istisna değildir. Bir şeyin cihazınızın normal çalışmasına müdahale ettiği ve bazen tıkanıklıkların da şarjı durduracağı zamanlar vardır. Cihazınızın artık şarj olmama nedenini bulmak, bu sorunu çözmenin anahtarıdır. Bu nedenle, izleyicinizde sorun gidermede size rehberlik edeceğim için okumaya devam edin.

Ancak, sorun gidermeye gerçekten devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fitbit Charge 3 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sorununuz hakkında daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Şimdi, Fitbit Charge 3 cihazınız artık doğru şekilde şarj olmuyorsa yapmanız gerekenler…

  1. Önce Fitbit Charge 3'ü yeniden başlatın.
  2. Fitbit şarj cihazını başka bir güç kaynağına bağlayın.
  3. Fitbit Versa'nızın kablo kadar temiz olduğundan emin olun.
  4. Fitbit şarj cihazının ısındığını kontrol edin.

Öncelikle, Fitbit Charge 3'ünüzü yeniden başlatmalısınız, özellikle de problem ilk kez başlatılıyorsa, çünkü sistemdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Şarj işlemi hem donanım hem de bellenim tarafından gerçekleştirilir, böylece belleğin yenilenmesi bu sorunun çözülmesine yardımcı olur.

Yapmanız gereken bir diğer şey, Charge 3'ünüzü şarj aletinin dışında farklı bir güç kaynağına bağlamak. Bilgisayarınıza, diğer güç adaptörlerine veya bir güç bankasına bağlayabilir ve şarj edip etmediğini görebilirsiniz, çünkü varsa, sorunun kendi adaptörünün olduğu açıktır. Ancak, nereye bağlı olursa olsun şarj etmiyorsa, sorunun kabloda veya izleyicide olması ihtimali vardır.

Bu nedenle yapmanız gereken bir sonraki şey, kabloların kırılıp kırılmadığını veya pinlerden birinin yerinde olup olmadığını görmek için fiziksel olarak kabloyu kontrol etmektir. Mümkünse, cihazınızı bir güç kaynağına bağlamak için farklı bir kablo kullanın ve şarj edilip edilmediğine bakın. Ayrıca, izleme işlemini engelleyebilecek bazı yabancı maddeler için izleyicinizdeki şarj portunu kontrol etmeniz gerekir. Son olarak, şarj cihazına bağlıyken cihazın ısınmamasına dikkat edin çünkü eğer öyleyse, o zaman bu bir donanım problemidir. Hepsi başarısız olursa, Fitbit Charge 3'ünüzü servis merkezine götürün veya bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için saklayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  • Fitbit Charge 3 telefondan bildirim almıyor
  • Senkronize olmayan Fitbit Charge 3 nasıl düzeltilir

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.