Fitbit Versa Android cihazdan bildirim almıyor

Fitbit Versa ve Android cihazınız başarıyla eşleştirildiyse ve bağlanırsa, bir birim olarak çalışmalıdır ve bildirimler genellikle telefondan izleyiciye bölünmüş saniyede iletilir. Ancak, işlerin beklendiği gibi gitmediği zamanlar oluyor ve bazı Fitbit Versa kullanıcıları telefondan bildirim almadığından şikayet ediyorlar.

Bu makalede, Android telefonunuzdan bildirim almayan Fitbit Versa'nızın nasıl giderileceği konusunda size rehberlik edeceğim. Her olasılığa göz atacağız ve sorunu çözene kadar onları ekarte edeceğiz. Fitbit Versa'nız herhangi bir fiziksel ve sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, bu tür bir problem çözülebilir. Bu yüzden, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Fitbit Versa sorun giderme sayfamıza girin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Şimdi, Fitbit Versa'nız Android telefonunuzdan bildirim almıyorsa yapmanız gerekenler…

  1. Fitbit Versa'nızın Android'inize 20 metre mesafede olduğundan emin olun.
  2. Hem telefonunuzu hem de Fitbit Versa'nızı yeniden başlatın.
  3. Telefonunuzun diğer Bluetooth cihazlarına bağlı olup olmadığını kontrol edin.
  4. Telefonunuzun Bluetooth'un sabit olduğundan emin olun.
  5. Rahatsız Etmeyin (DND) özelliğinin etkin olmadığından emin olun.
  6. Fitbit uygulamasını yeniden başlatın.
  7. Telefonunuzdaki Ağ Ayarlarını sıfırlayın.
  8. Fitbit uygulamasını yeniden yükleyin.
  9. Fabrika Fitbit Versa'nızı sıfırlayın.

Fitbit Versa'nız ile Android telefonunuz arasındaki bağlantı, istikrarlı bir Bluetooth bağlantısı etrafında dönüyor ve bu tür teknolojiler ilk kez cep telefonlarında kullanıldığından beri önemli ölçüde gelişti. Bu nedenle, daha iyi bir bağlantı kurmak için izleyicinizin telefonunuzun 20 metre yakınında olduğundan emin olun.

Aralığın bir sorun olmadığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey hem Fitbit Versa'nızı hem de telefonunuzu yeniden başlatmak. Bu sadece her iki cihazın hatıralarını yenilemekle kalmaz aynı zamanda bağlantıyı da yeniler.

Bluetooth şimdi cihazların birden fazla cihaza bağlanmasına izin veriyor, ancak bu tür bir sorunu giderirken, telefonunuzun yalnızca izleyiciye bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca telefonunuzdaki Bluetooth'u kapatmanız ve tekrar açmanız gerekebilir, böylece Fitbit Versa tekrar bağlanacaktır. Ayrıca, telefonunuzda Rahatsız Etmeyin özelliğinin etkin olup olmadığını görmeye çalışın çünkü öyleyse, bu durum izleyicinize bildirimlerin alınmamasının nedeni olabilir.

Önceki prosedürleri yaptıktan ve sorun devam ettikten sonra, sorunun uygulamada olup olmadığını anlamanın zamanı gelmiştir. Bluetooth, izleyiciyi telefona bağlar ancak Fitbit uygulaması olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar. Uygulamayı cihazınızdan kapatmayı ve yeniden açmayı deneyin. Ayrıca uygulamanın güncellendiğini kontrol etmeniz ve mümkünse Fitbit uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve yeniden yükleyin. Bu, uygulamanın en son sürümünün cihazınızda olduğundan emin olmanızı sağlar.

Telefonunuzdaki şebeke ayarlarını sıfırlamak, tüm şebeke ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmek için yapabileceğiniz bir şeydir. Tüm Bluetooth ve WiFi bağlantılarını siler, böylece yaptıktan sonra telefonunuzun kullanılabilir Bluetooth cihazını taramasına izin verir ve izleyicinin uygun şekilde eşleştirildiğinden ve ona bağlandığından emin olun.

Son olarak, diğerleri başarısız olursa, Fitbit Versa'nızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bu, tüm kişisel ayarlarınızı ve içeriğinizi siler ancak fabrika varsayılanlarına ve çalışan yapılandırmaya geri getirir. Bu sizin son çarenizdir, bu nedenle sorun devam ederse, izleyicinizi diğer Android telefonlara bağlamaya çalışarak sorun gidermeye devam edin ve sorun devam ederse, sorunun Versa'nızda olması gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.