Fitbit Versa Senkronizasyon Sorunu: Android cihazla bağlantı kesilmeye devam ediyor

Fitbit Versa, bağımsız bir cihaz olsa da, bu konuda tam potansiyelinden yararlanabilmek için Android cihazınızla veya herhangi bir akıllı telefonla düzgün şekilde bağlanmalıdır. Bu cihazı kullanıyorsanız karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlar arasında senkronizasyon yetenekleriyle bir ilgisi var. Senkronizasyon sorunları genellikle bu aygıtın kullanıcılarından en sık bildirilen sorunlardır, bu nedenle bu yazıda Android telefonunuzla bağlantınızı kesmeye devam eden Fitbit Versa'nızın sorunlarını nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim.

Ancak, devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fitbit Versa Sorun Giderme sayfamıza katılın. Sorununuzla ilgili olarak size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Ya da daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, endişeleriniz konusunda size yardımcı olabileceğimizden anket formumuzu doldurun.

Şimdi sorun gidermemize geri dönersek, işte Fitbit Versa'nız Android cihazınızla bağlantısını kesmeye devam ederse yapabileceğiniz bazı hızlı sorun giderme prosedürleri…

  1. Hem Android cihazınızı hem de Fitbit Versa'yı yeniden başlatın.
  2. Akıllı telefonunuzda Bluetooth'un etkin olduğundan ve cihazların uygun şekilde eşleştirildiğinden ve bağlandığından emin olun.
  3. Fitbit uygulamasının yüklü ve güncel olduğundan emin olun.
  4. Fitbit Versa'nızdaki Her Zaman Bağlı ayarların etkin olduğunu doğrulayın.
  5. Fitbit Versa'nızdaki Tüm Gün Senkronizasyonunun etkin olduğundan emin olun.
  6. Bluetooth cihazlarını taramak için telefonunuzun iznini kontrol edin.
  7. Telefonunuzda Fitbit uygulamasını yeniden başlatın.
  8. Ağ ayarlarını sıfırlayarak telefonunuzun ağ bağlantısını yenileyin.
  9. Fitbit uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin.
  10. Fabrika ayarlarına sıfırlama Fitbit Versa.

Her iki cihazı da yeniden başlatın . Eğer cihazlarınız problemden önce kusursuz çalışıyorsa, bunun geçici bir problem olması muhtemeldir ve problemin nerede olduğunu bilmiyor olsak da yapabileceğiniz en iyi şey her iki cihazı da yeniden başlatmaktır. Yeniden başlattıktan sonra birbirleriyle yeniden bağlantı kuracaklar ve bu sorunun sonu olabilir. Ancak, sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Bluetooth'un etkin olduğundan emin olun . Biliyor olabilirsiniz, Fitbit Versa'nız Android cihazınıza Bluetooth ile bağlı. Ve bu teknoloji zaten geliştiyse de, diğer kablosuz bağlantılar kadar güvenilir değil. Her seferinde ve sonrasında hala kopukluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey, iki cihazın da uygun şekilde eşleştirildiğinden ve bağlandığından emin olmaktır. Telefonunuzun diğer cihazlarla değil Versa'nıza bağlı olduğundan emin olun.

Fitbit uygulaması kurulmalıdır . Fitbit uygulaması cihazınıza da kurulmalı ve düzgün çalışmalıdır. Uygulamalar zaman zaman çöküyor ve çoğu zaman uyumluluk sorunları var. Bu nedenle, uygulamanın hala telefonunuzda olduğundan emin olun ve uygulamada bir sorun olma ihtimalini ortadan kaldırmak için mevcut bir güncelleme olup olmadığını anlamaya çalışın.

Fitbit Versa'nın Android cihazınıza her zaman bağlı olması gerekir ve Fitbit uygulamasında bunun için bir ayar vardır. Ayar kapalıysa, Android cihazınızla bağlantıda kalmamasının nedeni budur çünkü boşta kalmaz bağlantı kopar. Bu ayarın etkin olup olmadığını kontrol etmek için Fitbit App > Hesap Seç> izleyicinizi seçin> Her Zaman Bağlı'nın etkin olduğundan emin olun.

Tüm Gün Eşitlemeyi Etkinleştir . Her Zaman Bağlı ayarının yanı sıra, Versa'nızın tüm gün cihazınızla senkronize edilmesine de izin vermelisiniz. Bunu yapmak için Fitbit App > Hesap Seç> izleyicinizi seçin> Bulun ve Tüm Gün Eşitleme'nin etkin olduğundan emin olun.

Bluetooth'un cihazları taramasına izin verin . Android 6.0 Marshmallow'tan başlayarak, uygulamaların Bluetooth cihazlarını taramak için izin almaları gerekir, böylece Versa ve telefonunuz her zaman bağlanacak şekilde Fitbit uygulamasına izin vermeniz gerekir. Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler Kafa>> İzinler dokunun> Fitbit uygulama bulmak Konum özelliğini açın. Ayrıca, telefonunuzdaki konum servisleri bu özelliğin çalışması için etkinleştirilmelidir.

Fitbit uygulamasını yeniden başlatın . Tüm işlemleri yaptıktan sonra cihazınızla Versa arasındaki bağlantıda bir sorun var, ardından telefonunuzdaki Fitbit uygulamasını kapatmaya zorlayın ve bunun yardımcı olup olmadığını görmek için açın. Uygulamanın kendisi hata yapmış olabilir ve yenilenmesi gerekebilir.

Fitbit uygulamasını yeniden yükleyin . Fitbit uygulamasını yeniden yüklemek de sorun devam ederse yapabileceğiniz seçeneklerden biridir. Sağlık izleyicinizin performansının ve bilgileri telefonunuza nasıl aktardığını uygulamanın etrafında döndüğünü bilmelisiniz. Bu nedenle, uygulamanın düzgün çalıştığından emin olmak için, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek en iyisidir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama Fitbit Versa . Son olarak, her şeyi yaptıktan sonra ve izleyici hala düzgün çalışmıyorsa, varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmek için sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamanın en kolay yolu Ayarlar > Hakkında > Fabrika Ayarlarına gitmektir .

Bu basit sorun giderme kılavuzunun telefonla olan bağlantınızı kesmeye devam eden Fitbit Versa'nızı düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyorum.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.