Fix Gallery Samsung Galaxy S10 Plus’ta hatayı durdurdu

Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda “Maalesef Galeri durdu” hata mesajı, varsayılan resim ve video yöneticisinin kilitlendiği anlamına gelir. Çoğu zaman bu problem sadece küçük bir problemdir veya sadece bir aksaklığın sonucudur, fakat bunun daha ciddi bir firmware probleminin işareti olabileceği zamanlar olabilir. Bu sorunun ne kadar ciddi olduğunu belirlemek için cihazınızla ilgili sorunları gidermenizin nedeni budur.

Bu sorunla önceki Galaxy modelleriyle karşılaştık, “Galeri durdu” hatasını atmanıza yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi zaten biliyoruz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus ile Galeri Sorunlarını Giderme hatası

Bu sorunu gidermek ve nihayetinde çözmek için uzman bilgisine ihtiyacınız yoktur. Aslında, ihtiyacınız olan temel sorun giderme prosedürleridir ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Olduğu söyleniyor, işte Galeri hata durdu düzeltmek için yapmanız gereken şeyler …

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatın

Galaxy S10 Plus’ınızda “Maalesef Galeri durdu” hatasını ilk kez alıyorsanız, endişelenmenize gerek yok çünkü genellikle küçük bir aksaklıktır. Sorunu çözmesi gereken telefonunuzu ve çoğu zaman yeniden başlatın. Ya da daha iyisi, zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin, bunun gibi ürün yazılımı ve uygulama sorunlarını çözmede çok daha etkilidir. Bunu yapmak için ses kısma düğmesini ve güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz her zamanki gibi yeniden başlatılır, ancak hafızası yenilenir ve tüm uygulamalar ve servisler yeniden yüklenir. Bundan sonra, Galeri’yi tekrar açın ve Galeri’nin durup durmadığını görünüp görünmediğini görün. Olmazsa, o zaman sorunun sonu ancak yine de ortaya çıkarsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Youtube Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

İkinci çözüm: Önbellek ve Galeri uygulamasının verilerini temizleme

Bu prosedür Galeri uygulamasını sıfırlayacak ve varsayılan ayarlarına getirecektir. Bu uygulama ile sadece bir sorun ise, o zaman bu işlem Galeri hata durdu kurtulmak için yeterli olacaktır. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın hafifçe aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun (dişli çark). Uygulamaları bulmak için biraz kaydırın ve sonra üzerine dokunun. .Touch Depolama. Şimdi, Önbelleği temizle öğesine dokunun. Ardından, Verileri temizle öğesine dokunun ve ekranın altındaki Tamam öğesine dokunun.

Şimdi ana ekrana dönün ve Galeri’yi açın. Galeri durdu hatası görünmüyorsa, bu sadece bir uygulama sorunuydu, ancak düzeltildi. Ancak, hata ortaya çıkmaya devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bozuk sistem önbelleği, uygulamaların çökmesine neden olabilir, bu nedenle Galeri’yi sıfırladıktan sonra hata devam eder, eski önbellek yenisiyle değiştirilecek şekilde önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz, önbelleği yeniden oluşturduğu için başlattıktan sonra biraz daha uzun sürebilir, ancak etkin hale geldiğinde Galeri’yi açın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Gecikmeye devam eden veya halsiz kalan Samsung Galaxy S10 Plus’ı onarın

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk üç prosedür ve Galeri durduktan sonra, uygulamayı açtığınızda hata çıkmaya devam ediyor, sonra Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızı sıfırlamaktan başka çareniz kalmayacak. Galeri önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve bu nedenle bellenime gömülüdür. Bu noktada, bunun zaten bir ürün yazılımı sorunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, sıfırlama gereklidir.

Sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizi ve resimlerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bunları SD kartınıza taşıyabilir veya bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. Bazı dosyaları yedeklemek için bulutu da kullanabilirsiniz. Bundan sonra, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşuna ve Bixby tuşuna basın Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy S10 cihazınızdaki “Maalesef Galeri durdu” hatasını düzeltmenize yardımcı olmuş:

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus, SMS ya da metin mesajı gönderemiyor