Fotoğraf makinesi başarısız oldu hatası Samsung Galaxy S10 Plus’ta gösterilmeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10 Plus sahiplerinin bazı sahiplerini rahatsız eden görünen “Uyarı: Kamera başarısız” hatası, bazı uygulamaların neden olduğu çok küçük bir sorun olabilir veya daha ciddi bir sorunun işareti olabilir. Sorunun ne hakkında olduğunu ve telefonu mağazaya geri getirmeniz gerekip gerekmediğini veya bir teknisyene bir göz atmanız gerekip gerekmediğini belirleyebilmek için bazı temel sorun giderme işlemlerini yapmanız gerekir.

Endişelenmeyin, çünkü bu sorunla ilgili olarak her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır ve deneyimlerimize dayanarak, telefonunuzun fiziksel veya sıvı zarar görmemiş olması durumunda kolayca düzeltebilirsiniz. Bu yazımda, Galaxy S10 Plus ile Kamera Arızalı hatayı gidermek için size yol göstereceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ta ‘Kamera başarısız’ hatası düzeltildi

Bu yeni cihazın sahibi olarak, “Uyarı: Kamera arızalı” hatasının neden gösterilmeye devam ettiğini ve sorunun donanımda olmaması koşuluyla düzeltmeyi denemeye çalışın. İşte bu problemle ilgili yapmanız gereken şeyler.

İlk çözüm: Kamerayı kullanıyor olabilecek tüm uygulamaları kapatın

Kamerayı kullanan birçok uygulama vardır ve arka planda çalışırken, ana kamera uygulaması donanımı kullanamayabilir. Kamera uygulamasını her açışınızda ‘Kamera başarısız’ uyarısını almanızın nedeni bu olabilir. Facebook, Instagram ve diğer anlık mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamalar genellikle bu sorunun nedenidir. Oyun oynarken ekranı kaydetmekten de hoşlanıyorsanız, ekran kaydı uygulamaları da bu hataya neden olabilir. Bu nedenle, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatırken biraz zaman ayırın.

    Son Kullanılan Uygulamalar simgesine Son uygulamalar (sol altta) öğesine dokunun. Kapatmak için kaydırın ve uygulamayı yukarı kaydırın.

Arka planda tüm uygulamaları kapattıktan sonra, kamera uygulamasını açmayı deneyin ve bu sefer çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hata hala görünüyorsa, bir sonraki etkili çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl rastgele yeniden başlatmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

İkinci çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Sorunun nedeninin bir sistem arızası olması da mümkündür. Bu şeyler her zaman olur ve telefonunuzun performansına etkileri nedeniyle olmasa da onları fark edemezsiniz. Zorla yeniden başlatma prosedürü uygulayarak bu olasılığı ortadan kaldırın:

    Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, telefonunuzu normal yeniden başlatma gibi yeniden başlatır, ancak hafıza yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Bu sorunu çözecektir, sadece yazılım ile ilgili bazı küçük sorunlar nedeniyle. Bu nedenle, telefon aktif hale geldiğinde Kamera’yı açın ve ‘Kamera başarısız’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü çözüm: Kamerayı Güvenli Moddayken kullanın

Şimdi üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakmaya çalışıyoruz, çünkü bu hatanın ortaya çıkma nedeni. Hangi uygulamaları yüklediğinizi soruna neden olduğunu bilmediğimizden hepsini bir kerede devre dışı bırakacağız ve telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanızın nedeni budur:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Kamera uygulamasını açın ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın. Açılmazsa ve bu moddayken gerçekten fotoğraf çekebilir veya video kaydedebilirsiniz, o zaman ana uygulamanın kamerayı kullanmasını engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Ancak kamerayı zaten çalıştırdığınızdan, normal moda yeniden başlatmayı deneyin ve kamerayı kullanın. Genellikle, sorun yalnızca bu yordamı uygulayarak giderilir, ancak sorun devam ederse, uygulamalarınızdan hangisinin soruna neden olduğunu bulun ve kaldırın.

Öte yandan, ‘Kamera başarısız’ hatası güvenli modda bile görünmeye devam ederse, sorun ürün yazılımı veya donanımda olabilir. Bu durumda bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl donmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10 Plus düzeltmek için

Dördüncü çözüm: Önemli dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun olma ihtimalini ortadan kaldırmak için bir ana sıfırlama gerekir. Sorun sensörün kendisinde olmadığı sürece, sıfırlama bu sorunu çözecektir ve bu cihazın harika kamerasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak, sıfırlama işleminden önce, işlem sırasında silinecekleri önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Ayrıca, yedeklemeden sonra Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmez. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, ‘kamera başarısız’ hatasıyla karşılaşan Galaxy S10 Plus’ınızı sıfırlamak için bu adımları izleyin.

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, dosyalarınızı ve uygulamalarınızı henüz geri yüklemeyin. Bunun yerine, önce kameranın başarısız olup olmadığını görmek için önce kamera uygulamasını kullanmayı deneyin, çünkü değilse, o zaman sorunun donanımda olması bu noktada mümkündür. Ancak, hata artık görünmüyorsa, uygulamalarınızı birer birer geri yükleyin ve kamerayı test etmeye devam edin. Bu şekilde, yüklediğiniz uygulamanın hangisinin soruna neden olduğunu bilirsiniz.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’taki virüs bulaşma penceresinden nasıl kurtulabilirsinizSamsung Galaxy S10 Plus öldü ve geri dönmeyecek5 Galaxy S10 Plus İçin En İyi Kablosuz Şarj Cihazları