Fotoğrafları Gizlemek İçin Galaxy S9’da Güvenli Klasör Kurulumu

#Samsung #Galaxy # S9, bu Koreli 2018’in en iyi Android akıllı telefon modellerinden biri olarak kabul edilen Güney Koreli şirketin son amiral gemisidir. Bu yeni spor modelinin çevresinde bu kez, telefona performans artışı sağlayan Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemci biçiminde daha belirgin özellikler sunuluyor.

Bir çok insanın bu telefonu sevdiği özelliklerden biri de kamerası. Günümüzde sosyal medyanın popülaritesi insanların fotoğraflarını paylaşmasını kolaylaştırıyor. Bu telefonun mükemmel kamera sistemi, düşük ışık koşullarında bile harika fotoğraflar çekilmesini sağlar; bu, sosyal medya fotoğraflarını ve videolarını çekmek için iyi bir cihaz olmasını sağlar.

Çoğu insan fotoğraflarını paylaşmayı sevse de, bazı fotoğrafların gizli kalmasını istediğiniz durumlar vardır. Arkadaşınız arama yapmak için telefonunuzu ödünç alabilir, ancak siz bunu bilmeden Galeri uygulamasına erişebilir ve bazı özel fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Özel fotoğraflarınızın gizli kalmasını sağlamanın en iyi yolu, telefonun Güvenli Klasör özelliğini kullanmaktır. Bu klasöre fotoğraf veya dosya ekleyebilirsiniz; bu, daha sonra erişilmesi için bir şifre gerekli olacaktır.

Fotoğrafları Gizlemek İçin Galaxy S9’da Güvenli Klasör Kurulumu

    AppsTap Settings (Kilit Ekranı ve güvenlik) sekmesinde SecureTap Güvenli Klasörü’ne dokunun. Samsung Giriş bilgilerinizi SIGN INEnter’u seçin ve ardından SIGN IN’i seçin. Samsung hesabınız yoksa HESAP OLUŞTUR’u seçin. Sadece bir hesap oluşturmak için adımları izleyin) Güvenli Klasörünüz için kullanmak istediğiniz kilitleme yöntemini seçin. Güvenli Klasör kısayolu Ana Sayfa ve Uygulamalar ekranınıza eklenecektir.

Güvenli Klasörü ayarladıktan sonra, ekrandaki kısayol simgesine dokunup ardından dosya eklemeye başlayabilirsiniz. Eklediğiniz fotoğraflar Galeri’den bu klasöre aktarılır, böylece Galeri uygulamasında görüntülenemez.

Aşağıda listelenen adımları izleyerek Güvenli Klasör simgesini diğer kullanıcılardan görünmez hale getirmeniz önerilir.

    Uygulamalar öğesine dokununTap Settings öğesine dokununTap ekranı ve güvenliği kilitleyinTAP Secure FolderTap Güvenli Klasörü GizleTap düğmesine dokunun.

Gizli fotoğraflarınıza erişmek istiyorsanız, önce Güvenli Klasör simgesini göstermeniz gerekir.

    Uygulamalar’a dokununTap Ayarları’na dokununTap Ekranını ve güvenliği dokununTat Güvenli Klasöre dokunun Ekranın altındaki Güvenli Klasör simgesine dokunun, ardından kilit açma düzeninizi, şifrenizi veya şifrenizi girin