Fotoğrafları Google Duo’da ve Diğer Harika İpuçları Nasıl Paylaşılır?

Google’ın popüler görüntülü arama uygulaması Duo’nun en son güncellemesi, fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir özellik sunuyor. Oldukça talep edilen özellik uzun süredir geliştiriliyor ve uygulamanın 56 sürümünde kullanıma sunuldu.

How To Send Photos In Google Duo Featured

En son sürümü kullanıyorsanız ve kişileri kişinizdeki kişilerle paylaşmak istiyorsanız, ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazıda, uygulamadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç kullanışlı ipucu ile birlikte Google Duo’da fotoğrafların nasıl paylaşılacağını göstereceğim.

Google Duo’da Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır?

Google Duo’da fotoğraf paylaşmak roket bilimi değildir. Fotoğraf paylaşmanın genel olarak Android’de nasıl çalıştığı gibi oldukça fazla çalışıyor. Google Duo’da fotoğraf paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1. Adım: Telefonunuzdaki Galeri uygulamasında paylaşmak istediğiniz fotoğrafı açın, paylaş düğmesine tıklayın ve ardından paylaş menüsünden Duo’yu seçin.

Send Images With Google Duo 1Send Images With Google Duo 2

2. Adım: Fotoğrafınız sağ üst köşedeki A simgesine dokunarak metin ekleyebileceğiniz bir düzenleme penceresinde açılacaktır. Metnin rengini, klavyenin hemen üzerindeki renkli dairelere dokunarak bile değiştirebilirsiniz.

Send Images With Google Duo 3Send Images With Google Duo 4

Metni ekledikten sonra, düzenleme penceresine geri dönmek için İleri’yi tıklamanız yeterlidir. Metin girişi simgesinin yanındaki simgeye dokunarak da fotoğrafta karalama yapabilirsiniz. Resimlere yazı yazarken, aşağıdaki üç ikona dokunarak farklı kalem türlerini deneyebilirsiniz.

Send Images With Google Duo 5

Adım 3: Kazıdın ve fotoğraflara metin ekledikten (ya da değil) sonra, sağ alt köşedeki Sonraki düğmesine dokunun.

Send Images With Google Duo 6

Adım 4: Ardından, adların yanındaki onay kutusuna dokunarak, aşağıdaki pencerede yer alan kişi listesinden 5 farklı kişi seçebilirsiniz. Bundan sonra, Gönder düğmesine dokunun, fotoğrafınız seçtiğiniz kişilerle paylaşılacaktır.

Send Images With Google Duo 7Send Images With Google Duo 8

Arkadaşlarınız, yeni fotoğrafın Duo uyarısı hakkında bir bildirim alır. Resmi bildirime dokunarak görüntüleyebilirler ve hatta 24 saat boyunca iletişim sayfanızdan bile erişebilirler.

Send Images With Google Duo 21Send Images With Google Duo 22

Ayrıca sizi geri arama ya da fotoğraflarıyla cevap verme seçeneğini edinirler. Fotoğrafın 24 saat içinde sona ermesini istemiyorsa, resmi kaydetmek için sağ üst köşedeki indirme simgesine dokunabilirler.

Send Images With Google Duo 23Send Images With Google Duo 24

Şimdi fotoğraf paylaştığımıza göre, şimdi diğer yararlı ipuçlarına göz atalım.

Google Duo’da Video Önizlemesini Devre Dışı Bırakma

Varsayılan olarak, Google Duo, alıcının ekranında arama yapan kişinin video önizlemesini gösterir. Kullanıcıların hızlıca bir bakışta kimin aradığını bilmesini sağlayan oldukça kullanışlı bir özellik olsa da, sürprizlerle ilgileniyorsanız en iyisi olmayabilir.

Neyse ki, kapatmanın kolay bir yolu var. Google Duo’da video önizlemesini devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Adım 1: Duo ana ekranının sağ üst köşesindeki menü düğmesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.

Send Images With Google Duo 9Send Images With Google Duo 10

Adım 2: Ayarlar menüsünde, bu cihaz için Vuruş Vuruş seçeneğini seçin ve ardından alttaki geçişe dokunarak aşağıdaki ekranda devre dışı bırakın.

Send Images With Google Duo 11Send Images With Google Duo 12

Bu kadar basit. Artık Duo’da bir video araması yaptığınızda, diğer taraftaki kişi bir video önizlemesini göremez.

İkili Video ve Sesli Mesajlar Nasıl Paylaşılır?

Duo, fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren yalnızca görüntülü arama uygulaması değildir. Tüm aramayı yapmak istemiyorsanız, kısa video ve sesli mesajları paylaşmak için bile kullanabilirsiniz. Video ve sesli mesajları Duo’da paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1. Adım: Google Duo ana sayfasında aşağı doğru kaydırın.

Send Images With Google Duo 13

Adım 2: Sağa kaydırarak video kaydetmek veya sese geçmek için kayıt düğmesine dokunun ve ardından kayıt düğmesine dokunun.

Send Images With Google Duo 14

Birkaç mesaj kaydettikten sonra, sadece bir kişi seçin ve gönder düğmesine basın.

İkili Aramalar Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Servis için kayıtlı olmasanız bile, Duo çağrılarını nasıl aldığınızı merak mı ediyorsunuz? Peki, Google’ın App Preview Messaging özelliği burada suçlamaktır. Bunu devre dışı bırakırsanız, telefonunuzdaki Duo aramalarını tamamen devre dışı bırakacaksınız. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz:

1. Adım: Ayarlar uygulamasına atlayın ve Google ayarlarını seçin.

Send Images With Google Duo 15

Adım 2: Aşağıdaki pencerede, App önizleme mesajlarına dokunun.

Send Images With Google Duo 16

Adım 3: Sağ üst köşedeki açma / kapatma düğmesine dokunarak ayarı kapatın.

Send Images With Google Duo 17

Bu ayarın kapatılması, başkalarının telefonunuzda yüklemediğiniz uygulamalarda içerik paylaşamayacaklarını veya size mesaj gönderemeyeceklerini garanti eder.

Google Duo’da Kişiler Nasıl Engellenir

Şimdi, engellemek istediğiniz tek bir kişiyseniz, gelen tüm aramaları durdurmak yerine aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Adım 1: Google Duo’daki kişiler listesine gidin, engellemek istediğiniz kişiyi seçin ve ardından iletişim sayfasındaki menü düğmesine dokunun.

Send Images With Google Duo 18Send Images With Google Duo 19

Adım 2: Blok numarası seçeneğini seçin ve gitmeniz iyi olur. Artık bu belirli kişiden istenmeyen video görüşmeleri veya mesajlar alamayacaksınız.

Send Images With Google Duo 20

Bir resim bin kelime değerinde bir olup

Uygulamada fotoğraf, video ve sesli mesaj paylaşarak Google Duo’dan en iyi şekilde yararlanın. Sadece en son sürümü kullandığınızdan emin olun, yoksa yukarıda bahsettiğimiz ayarlardan bazılarını bulamayabilirsiniz.

Sıradaki: Artık fotoğraflarınızın süresinin dolmasını veya kalitesini kaybetmesini istemiyorsanız, bunun yerine WhatsApp’ta paylaşabilirsiniz. WhatsApp’ta tam çözünürlüklü fotoğrafları nasıl paylaşabileceğinizi görmek için sonraki makaleye bakın.