Fotoğraflarınızı Hazırlamak için En İyi 10 VSCO Düzenleme İpuçları

Mobil fotoğrafçılık bir sonraki en büyük şey ve bu resimlerin mükemmelleştirilmesi söz konusu olduğunda, birkaç uygulama VSCO'dan daha iyi sonuçlar veriyor.

VSCO, zekice hazırlanmış filtreleriyle düz görüntülere yeni bir yaşam süresi kazandıran güçlü bir araçtır. Ancak, bu önde gelen mobil fotoğrafçılık uygulaması sadece filtreleriyle ilgili değil, fotoğraflarınızın gerçekten iyi görünmesini sağlayan kullanışlı araçlara da sahip.

Bu yayında, fotoğraflarınızı hazır hale getirmek için bazı harika VSCO ipuçlarını ve tekniklerini keşfetmeye karar verdik!

Onları kontrol edelim.

Also on Guiding Tech

.camp-list-933{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2016/12/117443/nikon-d3300-dslr-beginner-camera-review-guide-lens-4_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1518424612’);background-size:cover;background-position:center center}

#photography

Click here to see our photography articles page

1. Filtrelerin Yoğunluğunu Ayarlayın

Evet, VSCO'nun sadece filtrelerle ilgili olmadığını, ama onları keşfetmemenin utanç verici olduğunu söyledik.

Bu uygulama, orijinal görüntüyü zorlamayan ince filtreleriyle bilinir. Görüldüğü gibi, görüntü düzenleme kişisel tercihle ilgilidir, bu yüzden biraz daha fazla bir filtre bulursanız, yoğunluğu kolayca ayarlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, seçtiğiniz filtreyi uygulayın. Bittiğinde, yoğunluk kaydırıcısını kaldıracak filtre simgesine tekrar dokunun. Yoğunluğu azaltmak için kaydırıcıyı sola doğru sürükleyin.

2. Film Filtrelerini Deneyin

VSCO uygulaması bir dizi profesyonel kamera önayarı içerir. Yeni VSCO X serisinin bir parçası olan Film X filtreleri, klasik film rulolarının resimlerinize bakmasını sağlıyor.

Dahası, bu filtreler ayrıca fotoğrafın Gücü, Karakteri ve Sıcaklığını ayarlamanıza olanak tanır. Düzenlemek için birkaç RAW görüntü dosyanız varsa daha iyi.

Uygulamak için bir filtreye ve ardından filtreye tekrar dokunun. Fotoğrafı rahatınıza göre dengeleyin.

3. Filtreleri Layer

Neden iki tane kullanabiliyorsunuz? Geleneksel olarak VSCO, bir seferde yalnızca bir filtre kullanmanıza izin verir, ancak bazen bir filtre resmi yapmak için yeterli değildir.

Bunu yapmak için, seçtiğiniz ilk filtreyi uygulayın, yoğunluğu ayarlayın ve görüntüyü Galeri'ye kaydedin. Bunu yaptıktan sonra, kaydedilen resmi tekrar VSCO'ya aktarın ve ikinci filtreyi uygulayın.

Günün sonunda katman filtreleri bir sanattır. Öyleyse, onlarla gitme.

Cool Tip: If you have a dark image, raise the exposure of the image to bring out the finer details of the photo. 

4. Cilt Tonunu Portrelerde Tırnak Etme

İyi bir portrenin anahtarı, öznenin derisidir. Çok soluk ya da cilveli bir cilt tonuna sahip bir portre istemezsiniz. G4 ila G9 filtreleri portreler için üretilmiştir. Ancak, istenen görünümü elde edemezseniz, bir sonraki en iyi bahsiniz E serisidir.

Küçük değişiklikler ve değişikliklerle, bu filtreler oldukça güzel portreler çıkartabilir.

Bunun yanı sıra, yerleşik Ten Tonu kaydırıcısını orijinal cilt tonlarını korumak için de kontrol edebilirsiniz. Soldan ikinci simgeye dokunun, Cilt Tonu'nu seçin ve kaydırıcıyı sürükleyin.

Sol sürgün magenta tonu verir, sağdaki slayt ise hafif altın bir sıcaklık verir.

5. Açıyı Değiştirin

Çekdiğimiz tüm resimler düz bir çerçeve ile bitmez. Bazen resimlerinizde biraz eğimli tuğla duvar veya eğimli bir ufuk bulabilirsin. Yine aynı çekimi yakalamak için yola çıkmadan önce perspektifi düzeltmek için düzelt ve kırpma aracını kullanın.

Araçlar simgesine (soldan ikinci) dokunun ve Ayarla'ya dokunun. Resmi değiştirmek için Kırpma + Düzeltme aracını seçin. Bu, eğimli ufuklar, tuğla duvarlar, sahil şeritleri vb. Üzerinde kullanılabilir. Ancak, yukarıdaki araç yalnızca eğimli çerçevelerle sorunu düzeltebilir.

Hizalama ve perspektifle açıları ve problemleri düzeltmek için, Skew aracı en iyi seçimdir. Bu araçlar fotoğrafın açısını değiştirir ve odağı değiştirir.

Resme bağlı olarak, görüntüyü uzatmak için X-Skew veya Y-Skew kullanabilirsiniz. X-Skew, resmi yatay olarak uzatırken Y-Skew, resmin üst ve alt kenarlarını gerer.

6. Orijinal Resmi Görüntüle

Filtreleri abartıyor musunuz bilmek ister misiniz? Yeni düzenlenmiş resmi orijinal ile karşılaştırılabilir ve hayır galeriyi açmanıza gerek yok.

Resme uzun basın ve orijinal görüntüyü göreceksiniz. Basit, bakın.

7. Ayrı Odak ve Pozlama (iOS)

VSCO için iOS uygulamasının birçok avantajı vardır ve odak noktasını ve poz seviyesini ayırma seçeneği en iyisidir. Ayırmak için kamera arayüzüne iki parmağınızla dokunun.

Her iki daireyi de gördüğünüzde, bunları istediğiniz konuma sürükleyin ve tıklayın. Bu özellik, gölgeleri veya parlaklığı kontrol edemediğiniz manzara fotoğrafçılığında özellikle yararlıdır.

8. Tema Yüklemeleriniz ve Tarif Kaydet

Instagram yüklemeleriniz ya da VSCO yüklemeleriniz olsun, bir grup fotoğrafın temasını beslemenizi görsel olarak çekici hale getirir. Neyse ki, VSCO'nun filtreleri ve düzenleme araçları, onları kolay ve karmaşık hale getiriyor.

Renklere karar verdikten sonra, tek yapmanız gereken doğru hazır ayarlara (filtre + ayarları) varmak ve reçeteyi kaydetmek.   Bunu yapmak için, soldan üçüncü simgeye dokunun ve artı simgesine basın.

Bir dahaki sefere, bir fotoğraf yüklediğinizde, kaydedilen tarife dokunun (küçük ayarlamalar yapın) ve yükleyin. Şimdi, bu senin Instagram pirzolalarını kullanarak çağırdı!

Cool Tip: For a vivid blue theme, the best option is the C1 filter with minor changes to the intensity, exposure, and saturation. 

9. RAW Görüntülerini Düzenleme (iOS)

RAW modunda çekim yapmak birçok yarar sağlar. Birincisi, RAW dosyaları normal JPEG dosyalarından daha fazla bilgi yakaladığından, bu tür dosyaları düzenlemek bir mutluluktur. Artık, birçok telefon RAW formatındaki görüntüleri yakalamanıza izin verirken, VSCO bu RAW dosyalarını düzenlemenizi sağlar.

Ancak, düzenlemeye başlamadan önce, ayarları doğru şekilde ayarlamanız gerekir.

Ayarlar> Tercihler bölümüne gidin ve 'Yakalanan fotoğrafları kamera rulosuna otomatik kaydetme' seçeneğinin üzerine gelin.

10. Favori Hazır Ayarlarınızı İşaretleyin

Hepimizin neredeyse günlük kullandığımız bir dizi favori hazır ayarları var. Sık kullandığım filtreler arasında gezinmek yerine sık kullandığım filtrelere kolayca erişip erişemeyeceğimi merak ediyordum. Neyse ki, VSCO ile yapılabilir.

Önayarların konumunu değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda araç yerleşimlerini de değiştirebilirsiniz. Dahası, hiç bir filtre dizisi kullanmıyorsanız, bunları tamamen gizleyebilirsiniz.

Düzenleme sayfasını açın ve soldan son simgeye dokunun. Filtreyi favorilere eklemek için Yıldız simgesine dokunun. Benzer şekilde, önceliklerini azaltmak için filtreleri kaldırınız. Düzenlemeleri sakla, işte bu. Hayat kolay, sana anlattı!

Anılarınızı Güzelleştirin

Telefon fotoğrafçılığı geleneksel fotoğrafçılıktan çok farklı. Telefonun kameranın bir parçası olarak bir eksiklik olarak adlandırın, mobil fotoğraflar genellikle niyet ettiğimiz şekilde sonuçlanmaz. Bazen açı eğrilir, diğer zamanlarda genel renk bir toss için gider. Özetle, aklımızdaki resim elimizdekinden çok farklıdır.

İşte bu yüzden VSCO gibi bir uygulamanın neden olması gerekiyor. Kesinlikle orada en iyi filtreler uygulaması.

Peki hangi filtreler favori? Eh, ben bir A4 / A6 sadıkçıyım!