Galaxy A10’da açıldığında Messenger kapanırsa ne yapmalı

Messenger gibi popüler bir uygulama açılır açılmaz kapanırsa, uygulamanın her zaman bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Samsung Galaxy A10’un bazı sahipleri bu sorunun kurbanları arasında. Görünüşe göre, sadece bir cihazla sınırlı değil, uygulamayı kullanan diğer tüm cihazlarda da olabilir.

Bu yazıda, böyle sorunları çözmede etkili olduğu kanıtlanmış çözümleri sizinle paylaşacağım. Hepsini kullanamayabilirsiniz, ancak bu sorunun başınıza gelmesi durumunda ne yapacağınızı bilmeniz iyi olur. Bu nedenle, bu makaleyi faydalı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Ancak sorun gidermemize geçmeden önce, diğer sosyal medya uygulamalarını kullanırken benzer bir sorun yaşıyorsanız, bazı sorunları zaten ele aldığımız için bu bağlantıyı izleyin. Sorununuzla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Messenger başlatıldığında kapanırsa yapmanız gerekenler

Özellikle üçüncü taraf bir uygulamayla uğraşıyorsanız, uygulamayla ilgili sorunların çözülmesi her zaman kolaydır. Bununla birlikte, sorunu doğru bir şekilde teşhis etmek ve bazı dosyalarınızı ve verilerinizi kaybetmemek için kapsamlı olmalısınız. Bununla birlikte, bu sorunu şu şekilde çözersiniz:

İlk çözüm: Zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Bu hatayı ilk kez görüyorsanız yapmanız gereken ilk şey, sistemde sadece küçük bir aksaklık olabileceğinden zorunlu yeniden başlatmadır. Aksaklıklar her zaman olur ve uygulama çökmeleri en yaygın sonuçlar arasındadır. Zorunlu yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı başlatmayı deneyin ve habercinin başlatıldığı anda kapanıp kapanmadığını görün. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10’da kilitlenen popüler sosyal medya uygulamaları nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Messenger uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bir uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek sıfırlamaya neden olur. Messenger uygulaması durumunda, mesajlarınızın hiçbiri facebook sunucularında kalacağı için silinmez. Bu nedenle, özellikle bu yalnızca uygulamada bir sorun varsa, bu prosedür güvenli ve etkilidir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Messenger’ı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, messenger’ın açıldığı anda hala kapanıp kapanmadığını görmek için uygulamayı başlatın. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Messenger’ı kaldırıp yeniden yükleyin

Bu prosedür, uygulamayı ve tüm dosyalarını tamamen cihazınızdan kaldıracağından uygulamayı güncellemekten çok daha etkilidir. Bu ayrıca bellenim ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldırır ve yeniden yüklemek uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olur. Yine, bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür bunu düzeltebilmelidir. Messenger’ı nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Messenger’ı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

İşte bu şekilde yeniden yüklüyorsunuz…

    Ana ekrandan uygulama çekmecesini yukarı çekin. Google Play Store’u bulup dokunun. Arama alanına, ‘messenger’ yazın ve aramaya basın. Messenger’a ve ardından Yükle’ye dokunun. Kurulum tamamlandıktan sonra Aç öğesine dokunun.

Çoğu zaman, bu prosedürler uygulamanın tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak ve ‘Messenger durmaya devam ediyor’ hatasını ortadan kaldırmak için yeterlidir. Ancak, herhangi bir nedenle sorun bundan sonra devam ederse, cihazınızı sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A10’da açılır açılmaz Twitter kapanırsa ne yapmalı

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, sorun zaten bellenimde olabileceğinden bir ana sıfırlama gerekli olacaktır. Sıfırlama, sorunun niteliği ne olursa olsun uygulama sorunlarını çözebilmelidir. Ancak, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınızdan kilitlenmemeniz için google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve keyfini çıkarın.

Bu basit sorun giderme kılavuzunun Galaxy A10’unuzu ‘Messenger durmaya devam ediyor’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.