Galaxy A10’da açıldığında Whatsapp çökerse ne yapmalı

Whatsapp gibi popüler bir uygulama açıldıktan kısa bir süre sonra çöktüğünde, çoğu zaman sorun sadece uygulamayla ilgilidir. Söylemeye gerek yok, düzeltmek oldukça kolay, ancak bu sorun bazen gerçekten can sıkıcı olabilir.

Uygulama çökmeleri ara sıra meydana geliyor. Ancak düzgün çalışmayan bir üçüncü taraf uygulamasını düzeltmeye çalışırken, her şeyin düzeltilmesi için yalnızca birkaç sorun giderme prosedürüne ihtiyacınız vardır.

Bu yazıda, bazı nedenlerden dolayı kilitlenmeye devam eden Whatsapp tarafından bozulan Galaxy A10’unuzun sorun gidermesinde size rehberlik edeceğim. Whatsapp’ın açıldıktan sonra neden çöktüğünün nedenini bulana kadar tüm olasılıkları araştırmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız.

Ancak, sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız veya telefonunuzda diğer sosyal medya uygulamaları kilitleniyorsa, bu sorunların bazılarını zaten ele aldığımız için bu yayını okuyun. Sorununuzla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Whatsapp çökmeleri sonucu ortaya çıkan bir Galaxy A10’u düzeltme

Daha önce söylediğim gibi, üçüncü taraf uygulamaların neden olduğu sorunları düzeltmek daha kolaydır, çünkü uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz ve sorun da ortadan kalkacaktır. Ancak Whatsapp’ın bazı kullanıcılar için çok önemli olabileceğini biliyoruz, bu yüzden telefonda olmamak söz konusu değil. Bu yüzden, uygulamayı kullanmaya devam edebilmeniz için ‘Whatsapp durmaya devam ediyor’ hatasını düzeltmenize yardımcı olacağız. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy A10’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu hatayla ilk kez karşılaşıyorsanız, sorunun oldukça küçük olması veya bazı küçük ürün yazılımı hatalarından kaynaklanması mümkündür. Bu noktada, en temel ama etkili çözümü yapmak en iyisidir ve bu zorla yeniden başlatmadır. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Yapmanız gereken tek prosedür bu olabilir. İşte böyle…

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, Whatsapp kilitlenmelerinin gidip gitmediğini görmek için uygulamayı başlatın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A10’da kilitlenen popüler sosyal medya uygulamaları nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Whatsapp’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin

Yapılacak en mantıklı şey, uygulamanın kendisinden sonra gitmektir. Uygulama kilitlenmeleri genellikle uygulama ile ilgili küçük bir sorundur ve çoğu zaman söz konusu uygulamayı sıfırlamak bunları düzeltir. Bundan sonra yapmanız gereken bu. Whatsapp’ın varsayılan yapılandırmasına geri dönmek ve eski önbellek ve veri dosyalarını değiştirmek için önbelleği ve verileri temizlemeniz gerekir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Whatsapp simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Whatsapp simgesine uzun dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Şimdi, Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Whatsapp bu işlemden sonra hala çökerse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Whatsapp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Çoğu zaman, bir uygulama telefon güncellendikten sonra çökmeye başladığında, sorun uygulama ile bellenim arasındaki uyumluluktur. Böylece uygulamayı güncelleme sorunu olur. Ancak, bu noktada yapılacak en iyi şey, bellenim ve diğer uygulamalarla tüm ilişkilerini kaldırmak için Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırmaktır. Bundan sonra, en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için Play Store’dan uygulamanın yeni bir kopyasını indirin. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

    Whatsapp simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Whatsapp simgesine uzun dokunun. Kaldır’a ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Ana ekrana dönün ve Play Store’u başlatın. Whatsapp’ı arayın ve kuruluma başlamak için Yükle’ye dokunun. Yükleme tamamlandığında, uygulamayı başlatmak için Aç’a dokunun.

Çoğu zaman, sorunlu uygulamanın kaldırılması ve yeniden yüklenmesi sorunu çözecektir. Ancak, sorun bundan sonra da devam ederse, sorunun zaten telefonunuzun belleniminde olduğu ve uygulama çökmelerinin sadece belirtilerden veya sonuçlardan biri olabileceği açıktır.

AYRICA OKUYUN: Snapchat Galaxy A10’unuzda durmaya devam ederse ne yapmalı

Dördüncü çözüm: Galaxy A10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Her şey başarısız olduğunda, bir sıfırlama gerekli olacaktır. Kesinlikle sorunu çözecektir, ancak bazı önemli dosya ve verilerinizi de kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, sıfırlamadan önce kaybetmek istemediğiniz şeylerin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun.

Yedekleme tamamlandığında, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı telefondan kaldırın. Hazır olduğunuzda, Galaxy A10’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A10 logosu gösterildiğinde, tuşları bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarız Samsung Galaxy A10’unuzu ‘Whatsapp durmaya devam eder’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabildik. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

AYRICA OKUYUN: Galaxy A10’da açıldığında Messenger kapanırsa ne yapmalı

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.