Galaxy A5 açılmıyor, ekran siyah kalıyor, diğer konular

# # GalaxyA5 sahipleri, cihazlarının açılmaması ve ekranın siyah kalmaması konusunda bizimle iletişime geçtiler, bu yüzden burada onları ele almaya karar verdik. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Aşağıda bugün size getirdiğimiz belirli konular bulunmaktadır:

Problem 1: Galaxy A5 ekranı su hasarından dolayı kararıyor

Merhaba. Samsung A5 cihazımın yanına açtığım küçük bir su torbasını bir kasada gördüm ve uyudum. Gece yarısı uyandım ve suyun tabureye aktığını ve telefon kılıfımın ıslandığını fark ettim. Telefonu açtım ve temizledim ama kapatmadım. Akşamları, ekranın alt kısmının, mürekkep dökülmüş gibi göründüğünü ve ekranın renginin de değiştiğini keşfettim. 10:00 civarı pirinç büyüsünü hatırladım ve telefonu pirinçin içine koydum, ancak telefonun şarj edilmesiyle bu telefonu açmak için wifi kullanıyordum şimdi kullanıyorum. Bu sabah uyandım ve telefonun tamamen siyah gittiğini keşfettim, ancak wifi hala üzerinde ne kullanıyorum. Tek şey telefona erişemem. ben ne yaparım? Kapatmaktan korkuyorum ve gelmeyecek. Bu mesajı şimdi göndermek için sıcak noktayı kullandığımdan beri internet telefonu açık durumda. – Onyinyechiangela

Çözüm: Merhaba Onyinyechiangela. Her şeyden önce, telefonunuzun suya zarar verdiğini hatırlamanız gerekir. Bu, ekranın siyaha dönmesinin nedeninin donanım arızası nedeniyle olduğu anlamına gelir. Yazılımı çimdikleyerek bir donanım arızasını gideremediğiniz için, önerdiğimiz normal yazılım sorun giderme adımlarını yapmanız temel olarak anlamsızdır.

İkincisi, ekran aksamı gibi bir donanım bileşeni zaten hasar gördüğünde, düzeltmek için “pirinç büyüsü” nün yapabileceği bir şey yoktur. Telefonun tamamını tekrar çalışır duruma getirmek için, etkilenen bileşeni ya da telefonun kendisini değiştirmeniz gerekir. Telefonunuzu bir pirinç torbasına koymanın nedeni, cihazın, pirincin onları emmesini sağlayarak topladığı suyu veya nemi kaybetmesine izin vermektir. Cihaz suya önemli ölçüde batırılmışsa, pirincin sıvıyı emmesi günler veya haftalar sürebilir. Bununla birlikte, ıslak bir cihazı kurutmanın çok etkili bir yolu olmadığı söylenir. Çoğu durumda, özellikle telefon sökülmediyse, tüm nemi emmez.

Üçüncüsü, ıslak bir cihazın kurutulması, onu bir pirinç torbasına koymaktan daha fazlasını yapmanızı gerektirir. Yapılması gereken diğer temel şeyler, bataryanın çıkarıldığından ve parçaların daha kolay kuruma için ayrıldığından emin olmaktır. Bu iki şeyi yapmamak ciddi sorunlara neden olabilir. Birincisi, bir pili ıslak bir ana karta bağlı bırakmak, daha fazla bileşenin kısa devre riskini doğurur. Su ve elektronikler karışmaz ve neredeyse her zaman sorunlara neden olur. Telefonunuzu ıslatmadan önce telefonunuzun ekranı normal çalışıyorsa, su hasarı arızalanmasına neden olmuş veya şu anda yanıt vermemeye başlamış olmalıdır.

Son olarak, su hasarı sadece bir profesyonel tarafından ele alınması gereken ciddi bir konudur. Şu anda çoklu bileşen arızası olasılığı nedeniyle, sadece deneyimli ve eğitimli bir teknisyen, telefonun hala kaydedilip kaydedilmeyeceğini görmek için donanımı kontrol etmelidir. Şanslıysanız ve hasar yalnızca ekrana izole edilmişse, ekran aksamını değiştirmek telefonu% 100 geri getirebilir.

Sorun 2: Galaxy A5 açılmıyor, ekran siyah kalıyor

Muhtemelen ölümün kara perdesi. MASA AÇIĞIM ZAMAN% 35 +% CHARGE REMAIN BAZI SONRA TELEFONU KAZANDIYORUM VE KAPALI OLDU. DÜNYADA AMA AÇIKLAMALIĞINIZI TÜM YÖNLENDİRDİ. ŞARJ ETMİYOR VE BENİMİ GÖSTERMİYOR: bilgisayar: PC. MY PIC VEYA MUCİZE KUTUSU ÜZERİNE OCTOPUS KUTUSU YETKİLENDİRDİM. NE YAPMALIYIM? SINAVIM ÇALIŞIYOR Bu yüzden CC ÜZERİNE İZİN VEREMEZ. UA’DAN KABUL EDİLEN TELEFON VİETNAM’DA YAPILAN (İNGİLTERE VERSİYONU) KUTU ŞARJINDA VAR. LÜTFEN YARDIM EDİN. VE BİRİNCİ BU DURUMDA TELEFONU ŞARJ ETTİĞİMDE BAZI BİR ŞEY ÜST SİTEDE ISINMIŞTIR, BUNU ŞARJ EDİYOR. SOĞUTMA .. NE YAPABİLİRİM? – Adityoanik

Çözüm: Merhaba Adityoanik. Bunlar deneyebileceğiniz sorun giderme adımlarıdır:

Başka bir şarj kablosu ve adaptör seti kullanın

Güç veya önyükleme ile ilgili sorunlara gelince, ilk yapmak istediğiniz şey telefonun normal şekilde şarj olmasını sağlamaktır. Evet, şarj olurken sıcaklığı kontrol etmek bu durumda bir gösterge olabilir, ancak her şey değildir. Doğru şekilde şarj etmeyen bazı telefonlar hala ısınabilir. Şarj kablosunun ve adaptörün çalışıp çalışmadığını doğrulamak için yapabileceğiniz en iyi şey, bunları başka bir cihazda kullanmak veya bilinen başka bir çalışma adaptörü ve şarj kablosu kullanmaktır.

Ekran sorunu mu var?

Bazen, kullanıcılar sorunu çözmeyen bir telefonun ekran açmamasına neden olurlar. Belli ki önemli bir fark var. Ekran sorunu olan bir telefon çalışmaya devam edecek ve ekranın siyah veya tepkisiz kalmasına rağmen açıldığına dair işaretler gösterecek. Dikkat etmeniz gereken işaretler arasında LED ışık, titreşim ve ses bildirimleri ve aramalar sırasında çalma yer alıyor. Örneğin, numaranızı aradığınızda telefonunuz hala çalıyorsa, ekran sürekli siyah kalıyorsa, sorun ekranla ilgili olmalıdır. Bunu düzeltmek için Samsung’un veya bir üçüncü taraf teknisyeninin ekranı sizin için değiştirmesine izin vermelisiniz.

Alternatif önyükleme modları için telefonu yeniden başlatın.

Telefonunuz tamamen kapalı olmadığını gösteren işaretler gösteriyorsa, donanım arızasından ziyade yazılımdan kaynaklanıyorsa sorunu çözebilirsiniz. Bunu yapmak için, diğer modlara açıp açamayacağınızı görmeye çalışın ve sorun gidermeyi takip edin. İşte nasıl:

Kurtarma modunda önyükleme:

    Telefonu kapat. Bu önemli. Açıksa, telefonu Kurtarma için başlatamazsınız. Cihazı normal şekilde kapatamazsanız, pilin boşalmasını ve açık olduğunu gösteren tüm işaretlerin (LED ışık, zil sesi, titreşim / ses gibi) kapanmasını bekleyin. Telefonu en az 30 dakika şarj edin. Giriş ve Ses Açma tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy logosu ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın, ancak Giriş ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin. Android logosu göründüğünde, iki tuşu da bırakabilirsiniz. ve telefonu yaklaşık 30 – 60 saniye bırakın. Bu modda, önbellek bölümünü silebilir veya fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

İndirme Modunda önyükleme:

    Telefonu kapatın En az 30 dakika telefonu şarj edin. Ana ve Ses AŞAĞI tuşlarına basın ve basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy logosu ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın, ancak Ana tuşunu basılı tutun. ve Ses Seviyesi AŞAĞI tuşları. İndirme ekranı görünene kadar bekleyin. Telefonu indirme modunda açabilir, ancak diğer modlarda açamazsanız, tek çıkış yolunuzun bir hisse senedi veya özel ürün bilgisini flaş etmek olabileceği anlamına gelir. nasıl yapılacağı konusunda rehberlik eder.

Telefonu gönder

Ölü bir telefon ölü bir telefondur. Sorun giderme ve tanılama (ikisi arasında bir fark vardır) konusunda eğitim almadığınız sürece, en iyi şekilde size yaşayan bir onarım için onarımı yapan birinin size yardım etmesine izin verebilirseniz en iyisidir. Yanıt vermeyen bir cihazı tamir etmek, deneyim, eğitim ve araçlar gerektirir. Bir donanım sorununu nasıl çözebileceğimize dair rehberlik için bizi dört gözle beklediğinizi biliyoruz, ancak sorunu giderebilmemiz için önce cihazı fiziksel olarak kontrol edebilmemiz gerekiyor. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, cihazı bir Samsung mağazasına getirmek. Bu mümkün değilse, üçüncü taraf bir teknisyenin işi yapmasına izin verin.

Sorun 3: Galaxy A5, Nougat güncellemesini yükledikten sonra birçok sorunla karşılaştı

Galaxy A5’imde, bu lanet güncellemenin indirilip yüklenmesinden bu yana sorunlardan başka bir şeyim yok. Ana ekranımın görünüşünü mahvetti, her şeyi minyatür yapıyordu. Ekran / ekran alanı (yazı tipi boyutu) “yükleniyor…” konumunda kaldı ve hiçbir şey yapmıyor. Bu, ilk başta gerçekten berbat 7.1.1 şey için bazı güncellemeler yükledikten sonra bile. Bunu değiştirdikleri ve her şeyi yabancı ve kullanılamaz hale getirdikleri için çok kızgınım. Kameranın SD karta kaydetmeme konusunda bile sorunlarım vardı. Nefret ettim!!!! Bu şey sadece bir yaşın biraz üstünde ve odanın diğer tarafında parçalamak istiyorum. BTW, bu A, sadece düz A, ama bu bir seçenek değildi. – Freecy.gb

Çözüm: Merhaba Freecy.gb. 2014 yılında piyasaya sürülen Galaxy A5’in donanımı hala çalışabilmesine rağmen Android Nougat (Android 7) için tasarlanmamıştır. İşletim sistemi ne kadar yeni olursa, o kadar çok yeni gelişmiş özellikler eklendikçe daha fazla talep edileceğini unutmayın. A5 hala Nougat’la çalışabilirken, Android Nougat’la çalışırken bazı gecikmeler veya performans sorunları gösterebilir. İsterseniz, işletim sistemi sürümünü yanıp sönerek önceki haline geri alabilirsiniz. Sorunla karşılaşmamak için sadece yanıp sönen bir kılavuz izlediğinizden emin olun. Unutmayın, yanıp sönme sistem düzeyindeki dosyaları değiştirir ve bir yanlış adım, cihazı kirletebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.