Galaxy A5 şarj istikrarsız, çok yavaş şarj veya şarj olmaz

Bugünün sorun giderme bölümü # GalaxyA5 cihazı ve ortak sorunlarından bazılarını konuşacak. Şarj etme sorunu olan bir Galaxy A5'iniz varsa, bu mesaj yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy A5 şarjı istikrarsız, rastgele şarj olmaz, çok yavaş şarj olur
 • Sorun # 2: Galaxy Or5, Android Oreo güncellemesinden sonra özel zil sesini kullanamıyor, arama sırasında ekran açılmıyor
 • Sorun 3: Galaxy A5, fotoğrafları ve videoları kendi başına siler.
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Galaxy A5 şarjı istikrarsız, rastgele şarj olmaz, çok yavaş şarj olur

Samsung galaksisi a5 var. Telefonumda 4 farklı şarj cihazını denedim ve iki hafta önce birkaç hafta önce aldım. Şarj cihazlarından bazıları telefonumu hiç şarj etmiyor. Hepsi biraz gevşek görünüyor. En sıkı uyuma sahip olan telefonumu şarj etmenin en iyisi. Telefonumun hem baş aşağı hem de sağ tarafına takılı olarak şarj edilmesini sağlardı. Sonra geçen hafta sadece sağ tarafını doldurdu. Şimdi son birkaç gündür sadece baş aşağı .. .. bu şarj cihazı işyerinde bir bilgisayarda en iyi telefonumu şarj ediyor gibi görünüyor. Arabamda veya tezgah üstü evde, şarj etmek için kullandığım herhangi bir şarj cihazını doğru konuma getirmem gerekiyor. Hala şarj olup olmadığını görmek için her zaman birkaç dakika beklerim ve bazen de o zaman uykuya dayandığımda şarj olmayı keser .. Telefonumu bataryaya götürdüm ve telefonumu arayarak söyleyebileceğim bir adam dedim. şarj portu gevşek değil ve orada kir var. Yanılıyormuş gibi hissediyorum çünkü zorlukla ona bakmıştı ve iki şarj cihazı olan 4 farklı şarj cihazının kabini, telefonumun içine nasıl yerleştirdiğim konusunda çok titiz davranıyordu? Ayrıca, pil gücü tasarrufu modunda sadece telefon şarjını belirtmelisiniz. Normal modda saatte yaklaşık yüzde 10'luk ücret alınır. Lütfen yardım et.

Çözüm: Sizinki gibi bir durum için, sebebi, doğası gereği yazılım, yani, uygulama ile ilgili veya işletim sistemi hatasıdır. Çoğu durumda, bir cihaz, Virgin Mobile temsilcisinin size söylediği gibi, kırık şarj bağlantı noktası nedeniyle düzgün bir şekilde şarj olmayabilir. Bunun bir yazılım sorunu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu silip fabrika ayarlarına sıfırlayarak tüm yazılım bilgilerini varsayılanlarına geri döndürün. Fabrika durum yazılımının herhangi bir yükleme sorununa neden olmayacağı gerçeğini biliyoruz, bu nedenle fabrika şüphenin doğru olup olmadığını belirlemek için en iyi araçtır.

A5'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Artık A5'iniz sıfırlandı, şarjın nasıl çalıştığını görmek için en uygun zamandır. Farkı görmek için bilinen çalışma şarj aksesuarı kullandığınızdan emin olun. Şarj hala kararsızsa, Samsung tarafından kontrol edilen şarj portuna sahip olmalısınız. Bu neredeyse her zaman onarılamaya neden olur, bu nedenle telefonun garanti kapsamı dışında kalması için ödemeyi hazırladığınızdan emin olun.

Sorun # 2: Galaxy Or5, Android Oreo güncellemesinden sonra özel zil sesini kullanamıyor, arama sırasında ekran açılmıyor

Oreo'yu Galaxy A5'imde güncellediğinden beri dahili telefon uygulamasıyla 2 sorun yaşadım. İlki, tüm cal için zil sesini değiştirebilir, ancak Verizon dalgaları varsayılan zil sesine geri döner. Tüm uygulamalarda listelenen 3 “Telefon” olduğunu fark ettim. Görünüşe göre farklı işlevler içindeydiler ama onları parçalara ayırmayı hatırlamıyorum. Tümünün önbelleğini temizledim ve zil sesini ayarlama seçeneğine sahiptim, onu başka bir zil sesine dönüştürdüm ve içe aktarılmış bir zil sesi denedim ancak varsayılana geri dönüyorum.

Diğer sorun telefon çaldığında olur. Telefon kilitli olmadığında bile ekran açılmıyor, arayan kimliği ve cevapla / yok sayma düğmeleri tam ekran açılmıyor. Şimdi tek elde ettiğim ekranın üst kısmında sadece cevap / göz ardı düğmeleriyle küçük bir başlık var. Birkaç kez yeniden başlatmayı denedim, teh önbelleğini temizledim ve telefonla etkileşime giren herhangi bir uygulamayı kaldırdım. Fabrika ayarlarına sıfırlamadım, çünkü bir fotoğraf çekmek için bir balyoz kullanıyormuş gibi görünüyor ve pili çıkaramıyorum.

Çözüm: Samsung'un A5'lere yönelik Android Oreo'yu zaten piyasaya sürdüğünü sanmıyoruz, hatta bunu yayınlayabileceğinin de pozitif olduğunu düşünüyoruz, ancak sorunların güncellenmesinden hemen sonra gerçekleştiğini düşünüyorsanız, o zaman yapabileceğiniz üç önemli şey var. Deneyin. Birincisi önbellek bölümünü silmektir. Bu, sorunun sistem önbelleği ile ilgili olması olasılığını ele almalıdır. Önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
 4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. 'Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yapmanız gereken ikinci sorun giderme adımı, uygulamalarınız için güncellemeler uygulamaktır. En son Android güncellemesini yüklemek, bazı uygulamaların uyumsuz olmasına neden olmuş olmalıdır. Tüm uygulamalar için güncellemeler için Google Play Store'u kontrol ettiğinizden emin olun. Uygulamaları Play Store'un dışında yüklerseniz, bu uygulamaların hatalardan kaçınmak için mevcut işletim sistemi sürümüyle uyumlu olduğundan emin olun.

Son olarak, sorunlar devam ederse, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bu, telefonunuzun Android sürümünün fabrika sürümüne geri getirilmesini sağlayacaktır. Bu, işletim sistemi sürümünü Android Nougat veya daha eski sürümlerine döndürmez, ancak Android Oreo yapılandırmasının doğru şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca, sorunların arkasında olabilecek üçüncü taraf uygulamalarından ve diğer uyumsuz hizmetlerden de kurtulacaktır. A5'in fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağıyla ilgili yukarıdaki adımlara bakın.

Oreo güncellemesinden sonra özel zil sesi ve bildirimleri kullanamazsınız

A5'inizin artık Android Oreo'yu çalıştırdığını söylemeye hakkınız varsa, bu yüzden aramalar için varsayılan aramalar dışındaki diğer zil seslerini kullanamamanın veya kişilerinize atayabilmenizin nedeni de budur. Sorun, varsayılan metin mesajlaşma uygulamasını kullanırsanız oluşur. Android İletileri gibi başka bir mesajlaşma uygulamasını kullanmayı deneyin.

İkinci sorun kümenizi çözmek için, A5'inizin ayarlarını bu adımlarla sıfırlamaya çalışın ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün. Değilse, yukarıda önerildiği gibi fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam edin.

Galax5 A5 cihazınızdaki tüm ayarları sıfırlamak için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel yönetim'e dokunun.
 3. Sıfırla'ya dokunun.
 4. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
 5. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR düğmesine dokunun.
 6. A5'inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Sorun 3: Galaxy A5, fotoğrafları ve videoları kendi başına siler.

Yaklaşık 8 aydır Samsung Galaxy A5'im vardı. İlk aldığımda, onları çekmenin bir günü içinde neredeyse 100 resim sildi. Harap oldum. Bunu yapmaya devam etti. Diğer kamera / galeri uygulamalarını yükledim ve belki herşeyin karıştığını düşündüm ve onları sildim. Haftalar geçtikçe Galaksi daha az ve daha az fotoğraf kaybetti, ama periyodik olarak tekrar yapacaktı. Bu son kez onları izledim onları yok oldu. Baştan beri, bir grup fotoğrafın çekildiği zamanki gibi görünüyordu, sadece bir ya da iki kişi kalıyordu ve paylaştığım gibi görünüyordu. Onları paylaşmanın onları kurtaracağını düşünmüştüm. Artık çalışmıyor. Sadece bir drama kampı işlettim ve çektiğim video bile çekimi durdurduktan sonra giderdi. Telefonumda alan yetersizliğiyle ilgili bir sorun olduğunu düşündüm, bu yüzden bilgisayarıma bir sürü eski resim (birkaç yıl önce) yükledim ve beş gig serbest bıraktım. . . Telefonun resimleri silmek için bir sebebi yoktu, ama yine de yaptı. Beni delirtiyor. . . ve resimlerime güvenen bir çok insanı incitiyordum (profesyonel bir fotoğrafçiydim, böylece arkadaşlar / aileler beni fotoğraf çekerken görüyorlar, bırakıyorlar ve paylaşmamı bekliyorlardı). Bu yüzden benimle paylaşmak için resim çeken / fotoğraf çeken diğer insanlara sordum. Yaptılar ve onları telefonuma indirdim ve WeChat üzerinden gönderildiler, ortadan kayboldular. NOT: Çin'de genellikle sekiz ay boyunca gönüllü iş yapan emekli bir Amerikalıyım. Bu zamanlarda, bir Çin Unicom sim kartı kullanıyorum. AT & T müşterisiyken telefon ilk olarak ABD'deki resimleri sildim.

Çözüm: Diğer Galaxy cihazlarında bu sorunun farkında değiliz, bu nedenle sizinkileri izole bir durum olabilir. Ne yazık ki, bunun neden olduğunu tanımlamanıza yardımcı olabilecek, önerebileceğimiz hiçbir teşhis adımı yoktur. Cihazınızda yüklü bol miktarda uygulama varsa, bunlardan birine neden olabilir. Hangi nedenle, hayal bile edemeyiz. Bir uygulama sorunu olup olmadığını görmek için, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak telefonu temizleyin ve üçüncü taraf uygulamaları olmadığında çalışmasına izin verin. Telefonunuz fabrikada olduğu gibi, çok sayıda fotoğraf ve video çekerek bu sorunu çoğaltmaya çalışın ve telefonu en az bir hafta boyunca izleyin.

Bu hiç bir fark yaratmazsa, problem büyük ihtimalle tamir etme yeteneğinizin ötesinde. Bu, telefonunuzun fotoğrafların otomatik olarak silinmesine neden olan bilinmeyen bir yazılım, kodlama veya donanım hatasına sahip olabileceği anlamına gelebilir. Bu durumda, sorunu gidermek için bir tekrarlama telefonu almanızı öneririz.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.