Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu Nasıl Onarılır

Ağ sorunları veya bağlantı sorunları, herhangi bir akıllı telefon sahibinin arada sırada karşılaşabileceği en yaygın sorunlar arasındadır. Ancak, cihazınızda ciddi fiziksel veya donanım hasarı yoksa, bu sorunlar bazı temel sorun giderme prosedürleri uygulanarak giderilebilir. Samsung Galaxy A50’nin bazı birimleri ağla ilgili bazı sorunlara çarptı gibi görünüyor, bu yüzden bu yazıyı bulduk.

Bu makalede, Galaxy A50 veya bu konuda herhangi bir Android akıllı telefonun sahibiyseniz, karşılaşabileceğiniz en yaygın bağlantı sorunlarından onunu ele alacağım. Telefonunuzla ilgili İnternet ile ilgili bir sorununuz varsa, buradaki sorunlardan biri sizinkiyle aynı olabilir. Bu gönderi size şu veya bu şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Galaxy A50 kablosuz ağa bağlanmıyor

Galaxy A50’nizin artık bir WiFi ağına bağlanamaması, bunun bir sorunu olduğu anlamına gelmez. Sorun ağ cihazınızla olabilir veya genel bir WiFi hotspot’una bağlanmaya çalışıyorsanız, çalıştıran kuruluşun oturum açma kimlik bilgilerini değiştirmesi mümkündür ve bu durumda, düzeltmek için yapabileceğiniz çok şey vardır. ağ.

Ancak kendi WiFi ağınıza bağlanmaya çalıştığınızı ve yine de Galaxy A50’nizin bazı bağlantı sorunları olduğunu varsayarsak, bu konuda yapabileceğiniz bir şey var. Yapmanız gerekenler:

  Yapmanız gereken ilk şey Zorunlu Yeniden Başlatma. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm hizmetleri yeniden yükleyecektir. Bu yöntem, özellikle sorunla ilk karşılaşmanız durumunda etkilidir. Sonra, anılarını yenilemek için ağ cihazlarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Kurulumunuza bağlı olarak modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatmanız gerekebilir. Sorun devam ederse ilk iki prosedür varsa, ağ hizmetlerini yenilemek ve mevcut kablosuz bağlantıları silmek için cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayın. , ardından dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın.

Galaxy A50, Mobil Veri ile İnternet’e bağlanamıyor

En sık bildirilen bağlantı sorunları arasında, kullanıcının mobil veri kullanarak İnternet’e bağlanamamasıdır. Yine, bu sorun oluşabilir, ancak telefonunuzun bazı sorunları olduğu anlamına gelmez. Çünkü sorunun aslında sağlayıcınızın ağında olması mümkündür. Örneğin, bölgenizde bir kesinti olabilir ve durum buysa, sorun çözülene kadar beklemeniz ve cihazınızdaki hiçbir şeyi değiştirmemeniz yeterlidir.

Ardından, hesabınızın hizmeti kullanmasının engellenmesi olasılığı vardır ve en yaygın nedeni, ödenmemiş bir faturadır. Ancak bir kullanıcı olarak, sorunu çözmek ve düzeltmek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini de yapmanız gerekir. İşte yapılması gerekenler…

  Önce telefonun belleğini yenilemek için zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirmelisiniz. Mobil verileri birkaç saniye için devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin.Ağ hizmetlerini yenilemek ve tüm ağ ayarlarını varsayılana geri getirmek için ağ ayarlarını sıfırlayın. bir ağ veya hesapla ilgili bir sorun.

Galaxy A50 WiFi bağlantısı kesiliyor

Bir WiFi bağlantısı kesilmeye veya bağlantı kesilmeye devam ettiğinde, sorun ağ cihazında daha olasıdır. Ancak her zaman ürün yazılımı ile de bir olasılık vardır. Söylemeye gerek yok, yine de sorunun ne olduğunu bilmek ve sonunda sorunu gidermek için telefonunuzda sorun gidermeniz gerekiyor. Yapmanız gerekenler:

  WiFi’yi devre dışı bırakın ve ardından telefonunuzu kapatın.Ağ cihazınızı da yeniden başlatın.Galaxy A50’nizi tekrar açın.Telefonunuzun ağa yeniden bağlanmasını sağlayın.Düzelmezse, ağ ayarlarını sıfırlayın ve Diğer cihazlarınız aynı cihazdan bağlantılarını kesmemesi koşuluyla, fabrika ayarlarına sıfırlama son çare olarak ayarlanmıştır.

Galaxy A50 mobil veri anahtarı gri renkte

Belirli bir hizmet çalışmazsa ve telefonunuz size bilgi veya hata mesajı verirse, daha sık değil, sorun bellenimde. Galaxy A50’nizdeki mobil veri anahtarı gri renkteyse de aynı şey geçerlidir. Bu yaygın bağlantı sorunlarından biri değildir, ancak zaman zaman ortaya çıkar. Bu nedenle, eğer olursa ne yapılması gerektiğini bilmek sizin için en iyisidir.

  Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın.Çoğu zaman, bu moddayken anahtar etkinleştirilecektir, bu yüzden anahtarı kapatıp tekrar açın. Bundan sonra, telefonunuzu normal modda yeniden başlatın.Mobil veri anahtarı hala gri renkteyse, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamaktır.Ayrıca, önbellek bölümünü silmek işe yarayabilir. başka başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlamak için master yapmanız gerekir.

Galaxy A50 WiFi anahtarı devre dışı

Önceki sorun gibi, bunun nedeni sadece bir bellenim sorunu olabilir. WiFi anahtarı devre dışı olsa bile gri renkte olmamalıdır. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler…

  Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın.Telefonunuz bu moddayken WiFi’yi devre dışı bırakın veya etkinleştirin.Telefonunuzu standart moda getirin. Çoğu zaman, bu sorunu düzeltir, ancak değilse bir sonrakini deneyin. Ağ hizmetlerini yenilemek için ağ ayarlarını sıfırlayın. Önceki çözüm işe yaramadıysa önbellek bölümünü silin. daha önce bahsedilen tüm çözümler yapıldıktan sonra sorun devam etti.

Galaxy A50 ağa bağlı, ancak İnternet yok

Telefonunuzun ağ erişimine sahip olduğunu veya bir WiFi ağına bağlı olduğunu gösterdiği zamanlar vardır, ancak herhangi bir siteye göz atmaya veya İnternet’i içeren herhangi bir şey yapmaya çalıştığınızda, telefonunuz bağlı olmadığını söyler. Bu sorun ortaya çıktığında, ağ aygıtınızla ilgili küçük bir sorun olabilir. Bu konuda yapmanız gerekenler:

  Ağ cihazınızı yeniden başlatın ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin Ağ hizmetlerinin yenilenmesi için ağ ayarlarını sıfırlayın. Eski sistem önbelleklerini değiştirmek için önbellek bölümünü silin.Ağınız iyi ve yalnızca Galaxy A50’niz bu sorun.

Galaxy A50’nin Hizmeti Yok

‘Servis Yok’ hatası da yaygın ağ sorunlarından biridir, ancak diğerlerinden farklı olarak, aslında oldukça küçüktür. Çoğu zaman, bu durum telefonunuzun sinyal alımı iyi değilse veya SIM kart düzgün oturmamışsa oluşur. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

  SIM kartı çıkarın ve doğru şekilde takıldığından emin olun.SIM kartı yeniden taktıktan sonra telefonunuzda hala ‘Servis Yok’ mesajı görünüyorsa, telefonunuzu yeniden başlatın. Sorunun sadece bazı yanlış ayarlardan kaynaklandığını görmek için tüm Ağ ayarlarını sıfırlayın. muhtemelen ağ veya hesapla ilgili bir sorun olduğu için.

Galaxy A50 mobil veri sinyalini kaybetmeye devam ediyor

Gerçekten en yaygın bağlantı sorunlarından biri olmasa da, bu sorun oldukça sinir bozucu olabilir, çünkü özellikle internete mobil verilerle bağlanırsanız, kesintili bir bağlantıya neden olur. Mobil veri sinyalini kaybetmeye veya atmaya devam eden bir akıllı telefonun, özellikle de aynı hizmeti kullanan diğer cihazlarınız iyi çalışıyorsa, bazı donanım sorunları olabilir. Ancak bu konuda yapmanız gerekenler:

  Belleğini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın.Telefonunuzun sinyali düzgün bir şekilde seçebileceği ve mobil veri yoluyla bağlantısını test edebileceği bir bölgeye gidin.Sorunun bazı yanlış ayarlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için ağ ayarlarını sıfırlayın. servis sağlayıcınızı arayın.

Galaxy A50, WiFi sinyalini kaybetmeye devam ediyor

Telefonunuz WiFi sinyal sorunları nedeniyle bağlantısını kaybetmeye devam ettiğinde, çoğu zaman bazı sorunları olan ağ cihazınızdır. Ancak emin olmanın en iyi yolu, diğer cihazlarınızı arada bir sinyal kaybedip kaybetmediklerini kontrol etmektir. Ancak, cihazınızdaki sorunları gidermek en iyisidir. Sonuçta, bu konu oldukça küçük. Yapman gereken bu:

  Ağ cihazınızı yeniden başlatarak ağ bağlantısını yenileyin. Belleğini yenilemek için telefonunuzu da yeniden başlatın.İlk iki çözümden sonra sorun devam ederse, telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Galaxy A50 boştayken WiFi bağlantısı kesiliyor

Bu temelde WiFi hizmetinde bir aksaklık. Söylemeye gerek yok, oldukça küçük ve düzeltmek için sadece bir veya birkaç temel prosedür yapmanız gerekiyor.

  Telefonunuzun şu anda bağlı olduğu WiFi’yi unutun ve ardından yeniden bağlanmaya çalışın.Ekran kapandığında veya boşta kaldığında telefonunuzun hala WiFi ile olan bağlantısını keserseniz, ağ ayarlarını sıfırlayın. .

Yukarıda bahsettiğim problemler arasında hangisine sahipsiniz?

Telefonunuzu ağ veya bağlantı sorunları ile düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umuyoruz. Okuduğunuz için teşekkürler.


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.