Galaxy A50 sadece titreşir ancak açılmazsa ne yapmalı | Yanlışlıkla düşüşten sonra güç sorunu yok

Bazı Galaxy A50 akıllı telefonlarda sık karşılaşılan bir sorunla nasıl başa çıkılacağı konusunda rehberlik istedi: Güç sorunu yok. Bu gönderi, bu sorunla başa çıkma yolumuzdur. Ayrıca, neler olduğu hakkında bir fikir vermek için tipik bir sorun açıklaması da ekliyoruz. Galaxy A50’niz yalnızca titrer ancak açılmazsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Yeni Samsung Galaxy A50 cep telefonunu bu hafta pazartesi günü aldım, ancak düştü, telefonumda anticrack ve i5 düştüğünde ekran koruyucusuyum, ekran koruyucusu sadece biraz çatladı Bunu kaldırdım, telefon ekranında değil ekranın içinde çatlaklar var ve telefonum hiç açılmıyor. Hem ses düğmesini hem de güç düğmesini basılı tutma gibi tüm önyükleme ve düğmeye basma işlemlerini denedim, ancak yalnızca titreşecek ve açılmayacak, şarj etmeye çalıştım ancak şarj olduğunu göstermeyecek, ancak şarj ettiğimde güç bankamda, güç bankamdaki pil azalır. Sorun normal telefonumdan beri yeni telefonumun kusuru mu ve doğrudan böyle mi oluyor? Hala tamir edilebilir mi? Şu anda yurtdışında olduğum için samsung ile iletişime geçemiyorum ve garantim yalnızca kendi ülkemde geçerli. Ben şimdi ne yapmalıyım?

Galaxy A50 sadece titreşir ancak açılmazsa ne yapmalı | Yanlışlıkla düşüşten sonra güç sorunu yok

Galaxy A50’nizi düşürdükten sonra açılmayacağını tespit ederseniz, donanımın zarar görmesi gerekir. Bu, büyük olasılıkla onarım için göndermek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Bazı nadir durumlarda, hemen onarıma almak istemiyorsanız deneyebileceğiniz bazı geçici yazılım çözümleri olabilir. Aşağıda neler yapabileceğinizi öğrenin.

Titreşimli ancak 1 no’lu düzeltme açılmıyor: Hasarı araştırın

Ekran koruyucuları ve üçüncü taraf sağlam kılıfları, telefonunuzu çizilmelere karşı koruyabilir, ancak bir düşüş sırasında darbelerden kaynaklanabilecek hasarlardan koruyamaz. Ekran, çok fazla şok nedeniyle kırılabilir. Çoğu durumda, ekran zarar görebilecek bileşendir. Telefonunuza, hala titreştiği için olanların bu olduğunu düşünüyoruz. Bu, anakart hala çalışıyor olabilir, ancak ekran gitmiş olabilir. Hasarın derecesini kontrol etmeye çalışın ve bir süre sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Şanslıysanız ve sorun geçici ise veya ekran hala çalışıyorsa, yenisiyle değiştirilip değiştirilmeye karar verene kadar telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz veya tamir ettirin.

Fiziksel olarak kırık bir ekranı düzeltmek için yapabileceğiniz hiçbir yazılım değişikliği olmadığını unutmayın. Çatlak, ne yaparsanız yapın başarısızlığa uğramayacak kadar önemliyse, aşağıdaki sorun giderme adımlarının geri kalanını atlamalı ve hemen onarım için telefonu göndermelisiniz.

Titreşimli ancak açılmıyor # 2 no’lu düzeltme: Şarj etme portunu kontrol edin

Ekran hala tam bir görüntü gösteriyorsa veya çatlağa rağmen normal çalışıyor gibi görünüyorsa, ancak telefon şarj olmuyorsa, bir sonraki sorun giderme adımınız şarj bağlantı noktasında görünür bir hasar olup olmadığını görmektir. Son kullanıcı olarak, telefonu kapattıktan sonra şarj bağlantı noktası zarar görmüşse yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu noktada yapabileceğiniz şey, cihazın neden şarj olmadığına dair bir fikir edinmek için göz muayenesi yapmanızdır. Eğer gözle görülür bir hasar varsa, şarj portunu tamir etmek için burada değilsiniz. Tıpkı ekran gibi, sabitlemeyi geçim için yapanlara da bırakmak zorundasınız.

Bağlantı noktası açıksa ve hiçbir şekilde görünür bir hasarı yoksa, devam edip bir sonraki sorun giderme adımına geçmek istersiniz.

Titreşimli ancak 3. no’lu düzeltme açılmıyor: Zorla yeniden başlatmayı deneyin

Bir buggy cihazını yeniden başlatmak bazen onu düzeltir. Yumuşak bir sıfırlama yapmayı denememişseniz, bu, “pil çekmenin” etkilerinin simülasyonudur, o zaman şimdi yapmanızı öneririz. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için A50’nizi haftada en az bir kez bu yöntemi kullanarak yeniden başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy A50 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

    Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Titreşiyor ancak açılmıyor # 4: Cihazı şarj edin

Bu noktada yapmanız gereken bir diğer temel şey, telefonun şarj olmasına izin vermektir. Cihazınızın pili en az 30 dakika veya daha uzun süre doldurmasına izin verdiğinizden emin olun. Şarj seansını açmayı deneyerek yarıda kesmeyin. Bu, aküye yeterli güç aktarılmasına izin vermelidir. Eğer Galaxy A50’niz yeni güç kaybettiğinde, bu yardımcı olabilir.

Titreşir ancak # 5 numaralı düzeltmeyi açmaz: Başka bir şarj aksesuar seti kullanın

Galaxy A50’niz bu noktada hala açılmazsa, şarj kablosu ve adaptörle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. USB kablosu ve adaptörde belirgin bir hasar belirtisi olmasa bile bunu yapmanız gerekir. Galaxy A50 için orijinal bir Samsung kablo seti ve adaptörü ödünç almaya çalışın. Bu mümkün değilse, yerel Samsung mağazanızı ziyaret edebilir ve kendi Galaxy A50 kablolarını ve adaptörlerini deneyebilirsiniz.

Titreşimli ancak açılmıyor # 6 no’lu ekranı: Ekranı kontrol edin

Telefonunuzun şu anda görünmesinin olası bir başka nedeni de hasarlı bir ekrandır. Telefon hala titriyorsa, sesli bildirimler yapıyorsa veya LED ışığı gösteriyorsa, ekranda bir sorun olabilir. Bu, genellikle bir cihaz düşürüldüğünde ve ekran paramparça olduğunda gerçekleşir. Temel olarak, olan şey ekranın zarar görmüş olması, ancak anakart hala normal çalışıyor. Ancak, ekran sisteme açılan bir kapı olduğundan, ilk önce sabitlenmesi gerekir, böylece cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ekran hiç açılmıyorsa, telefonu ilk önce Samsung’a göndermeniz gerekir. Eğer her şey yolundaysa, telefonunuz normal şekilde çalışmalıdır.

Titreşiyor ancak açılmıyor # 7: Güvenli Mod’a önyüklemeyi deneyin

Galaxy A50’niz hala titriyor ancak bu noktada açılmıyorsa, aygıtı Güvenli Mod’da başlatmayı düşünmelisiniz. Düzenli sorun gidermede, bu uygulamanın soruna neden olan bir olasılığını kontrol etmek için önerilir. Ancak sizin durumunuzda başarılı bir şekilde yapıp yapamayacağını görmek için A50’nizi yeniden başlatmak istiyorsunuz. Güvenli Mod, üçüncü taraf uygulamalarını engelleyen başka bir yazılım ortamıdır. İşletim Sisteminin tam sürümünü çalıştırmaz, böylece cihaz hala Güvenli Mod’da çalışabiliyorsa, Android’de bir aksaklık olabileceği anlamına gelir. A50’nizi güvenli modda çalıştırmak için:

    Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Titreşimli ancak açılmayacak # 8 no’lu düzeltme: Alternatif modlara önyükleme yapın

A50’nizin açılmamasının bir başka olası nedeni, Android İşletim Sistemi ile ilgisi olabilir. Nadir olmasına rağmen, güncellemeler veya sistem genelinde yapılan değişiklikler bazen Android’in düzgün bir şekilde açılmasını engelleyebilecek ciddi kodlama sorunlarına neden olabilir. Bu, Samsung logo ekranında yeniden başlatılmaması, takılmaması ya da kapattıktan sonra tekrar açılmaması durumunda ortaya çıkabilir. Sorunun nedeni bir Android işletim sistemi arızasıysa, cihazı Kurtarma Modu veya İndirme Modu gibi diğer yazılım ortamlarında da yeniden başlatabiliyor olmalısınız. Bu önyükleme modları Android’den bağımsızdır ve Samsung teknisyenleri tarafından yazılım sorunlarını tanımlamak için kullanılır. Bir Android sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızı bunlardan birine başlatmayı düşünün. Tabletiniz Kurtarma moduna geçerse, önbellek bölümünü silerek veya fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Download MOde uygulamasında yapabileceğiniz tek şey yazılımı yeniden başlatmaktır. Daha önce yanıp sönen terimi duymadıysanız veya kendiniz yapmaktan emin değilseniz, Samsung’tan yardım almalısınız.

Kurtarma Moduna veya İndirme Moduna önyükleme yapmanın yolları şunlardır:

Bir Galaxy A50 Kurtarma Modunda nasıl başlatılır

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).

Galaxy A50 Nasıl İndirilir?

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Kısma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. “İndiriliyor…” diyor. Unutmayın, ekran bu modlardan herhangi birinde çalışıyorsa, Android işletim sistemi sorununa sahip olduğunuzun açık bir işaretidir. Cihazı sabitlemek için Fabrika Ayarlarına Sıfırla modundan emin olun.

Titreşir ancak # 9 numaralı düzeltmeyi açmaz: Onarın

Fark etmediyseniz, yukarıdaki önerilerin neredeyse tamamı yalnızca yazılım sorunlarını gidermenizi ister. Hiçbiri çalışmazsa, cihazı Samsung’a göndermelisiniz, böylece eğitimli bir profesyonel donanımı inceleyebilir. Yerel Samsung mağazasını veya Servis Merkezini ziyaret edin ve cihazı tamir için gönderin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.