Galaxy A50’nizde Google ve Samsung hesaplarını ekleme veya ayarlama

Yeni Samsung Galaxy A50’nizdeki uygulamaları indirebilmek ve tüm Google hizmetlerini kullanabilmek için Google hesabınızı eklemeniz gerekir. Aynısı Samsung hesabınız için de geçerli. Bildiğiniz gibi, telefonunuzda yalnızca Samsung hesabınıza giriş yaptığınız zaman kullanabileceğiniz özellikler var.


Bu yayında, yeni telefonunuzda her iki hesabı da ayarlamanıza yardımcı olacağım. Endişelenmeyin, oldukça kolay, bu nedenle her adımı takip etmekte zorlanmayacaksınız.

Galaxy A50’de Google Hesabı Nasıl Eklenir?

Sık sık, ilk açılışta Google hesabınızı ayarlamanız istenecektir ancak bu işlemi gerçekten atlayabilirsiniz. Tüm potansiyelini kullanabilmek için cihazınızda ayarlanmış bir Google hesabına ihtiyacınız var ve işte böyle yapılıyor.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Hesap açın. Hesap ekle. Google’a dokunun. PIN, Şifre veya Kalıp gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarladıysanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartlarını ve Gizlilik Politikasını incelemek için uygun bağlantıya ve dile, ardından tamamladığınızda Kapat (en alttaki) seçeneğine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, Gmail, Drive, Chrome senkronizasyonu vb. Gibi tüm google servislerini kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, hesap uygun şekilde ayarlandığında, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması (FRP) otomatik olarak etkinleştirilir. Google Kimliğinizi ve şifrenizi bilmeyen ve ana sıfırlamayı gerçekleştirebilen hiç kimse, telefonunuzu kullanamaz.

Galaxy A50’nizde Samsung hesabı nasıl eklenir

Zevk alabileceğiniz veya yararlı bulabileceğiniz çeşitli Samsung servisleri vardır. Bunlardan biri, yanlış yerleştirildiğinde veya kaybolduğunda cihazınızı bulmak için kullanabileceğiniz My Mobile’i Bul. Bixby ve diğer tüm servisleri de var. Yani, onu cihazınıza eklemek gerçekten çok yararlı ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Şimdi, Samsung kimliğinizi ve şifrenizi girin ve ardından Oturum aç’a dokunun. Samsung’un şartlar ve koşullarını kabul etmeniz gerekir, bu yüzden Herkese Kabul ediyorum’u seçip İleri’ye dokunun. İsterseniz, Samsung Pass’ı ayarlayabilir, ancak bunu daha sonra Ayarlar’da yapabilirsiniz. Yani, devam etmek için ‘Şimdi değil’ seçeneğine dokunun.

Ve işte bu kadar! Samsung hesabınızı şimdi başarıyla kurdunuz. Şimdi Samsung’un sunduğu duvar kağıtlarını veya herhangi bir şeyi indirebilirsiniz.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.