Galaxy A50’nizdeki WiFi anahtarı gri renkteyse ne yapmalı

Galaxy A50’nin bazı sahipleri gri renkte olan WiFi anahtarından şikayet ediyorlar. Sorunun bir güncellemeden sonra başladığını ve bunun açık bir neden olmadan meydana geldiğini söylediler. Bazen bazı hizmetlerin harekete geçmesi pek nadir değildir. Aslında, buna benzer başka bir ağla ilgili sorunla karşılaştığını bildiren kullanıcılar da vardı, ancak WiFi yerine gri renkte olan mobil veri anahtarıydı.

Neyse ki, bu sorunları düzeltmek o kadar da zor değil. Aslında, bir veya birkaç prosedür uygulayarak WiFi anahtarının tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, bu tür bir sorunu olan bir telefonun sahibiyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Gri renkte olan WiFi anahtarlı bir Galaxy A50’de sorun giderme

Bu yazıda, gri renkli WiFi anahtarı ile telefonunuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun ne hakkında olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini bulana kadar tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve bunları birbiri ardına göz ardı edeceğiz. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, bu tür sorunlar sistemdeki bir aksaklık nedeniyle ortaya çıkar. Glitchler bir güncellemeden sonra daha sık görülür, bu nedenle bu sorun belirgin bir neden veya neden olmadan başladıysa, bir aksaklıktan kaynaklanabilir.

Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra WiFi anahtarının etkin olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Değilse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın

Bu sorun giderme prosedürünün amacı, üçüncü taraf uygulamalar devre dışı bırakılsa bile sorunun devam edip etmediğini bilmektir. İndirilen uygulamalar da böyle bir soruna neden olabilir, bu yüzden bu prosedürü yapmak önemlidir.

Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Güvenli moda geçtikten sonra WiFi anahtarının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Eğer öyleyse, o zaman soruna neden olan bir üçüncü taraf uygulaması olduğu anlamına gelir. Bu uygulamayı bulup kaldırmanız gerekiyor. Yapmanız gerekenler:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. WiFi anahtarının gri renkte olduğunu fark ettiğiniz zamana kadar yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bu yalnızca üçüncü taraf bir uygulamanın neden olduğu bir sorunsa, zaten düzgün çalışıyor olması gerekir. Ancak, sorun yine de güvenli modda ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Gri renkli WiFi anahtarını düzeltmek için tüm Ayarları sıfırlayın

Bu sorunun bazı yanlış ayarlardan kaynaklanması mümkündür ve bu nedenle bu olasılığı ortadan kaldırmak için cihazınızdaki ayarları sıfırlamanız gerekir. Bu, verileriniz ve dosyalarınız için güvenlidir ancak bunun gibi sorunları çözmede oldukça etkilidir. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırlamadan sonra, WiFi anahtarının etkin olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Hala değilse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi bağlantısı Galaxy A50’de sürekli düşüyorsa ne yapmalı

Eski sistem önbelleğini silme

Bu soruna, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorundan veya bazı sistem önbelleklerinin bozulmasından kaynaklanması da mümkündür. Bunu devre dışı bırakmak için, önbellek bölümünü silerek eski sistem önbelleğinin yenisiyle değiştirilmesini sağlayın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra WiFi anahtarının etkin olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin.

Master Galaxy A50’nizi sıfırlayın

Ürün yazılımı değiştirilmediyse, ana sıfırlama bu sorunu çözebilir. Ancak, sıfırlamadan önce, silinecekleri ve silindikten sonra onları alamayacağınız için önemli dosyalarınızın bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun.

Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ve işte bu kadar! Galaxy A50’nizdeki WiFi anahtarı şimdi etkinleştirilmiş olmalıdır.