Galaxy A7 Üzerinde “Ne yazık ki, IMS Hizmeti Durdu” Nasıl Onarılır

IMS Hizmeti veya IP Multimedya Alt Sistemi Hizmeti, A7 gibi telefonun Android yazılımının bir satıcı veya operatör tarafından sağlanan iletişim uygulamasıyla sorunsuz çalışmasına olanak tanır. Bu, aramaların ve SMS’lerin bir IP ağı üzerinden iletilmesine izin verir. Ancak bu hizmetin başarısız olacağı durumlar vardır, bu nedenle “Maalesef IMS Hizmeti Durduruldu” hata mesajını görebilirsiniz. Galaxy A7’nizde bu hata mesajını görüyorsanız, aşağıda listelenen adımları izleyerek sorunu giderebilirsiniz.

Ne yazık ki IMS Servisi Galaxy A7 Üzerinde Durdu Nasıl Onarılır

İndirilen bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol edin

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatmaktır.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi kısma tuşunu bırakın.

Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Sorun devam ederse, sorunun bozulmuş olan mesajlaşma uygulamasının önbelleğe alınmış verilerinden kaynaklanma olasılığı vardır. Bu durumda, mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. ‘UYGULAMALAR’ öğesine gidin, ardından Uygulama yöneticisi öğesine dokunun. Sağdaki TÜM ekrana kaydırın. Mesajlar öğesine gidin ve öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama A7

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. İşlem sırasında silineceğinden sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçenekleri). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.