Galaxy akıllı telefonunuzda her şey nasıl yedeklenir

Galaxy cihazınızı düzenli olarak yedeklemeniz sıkıcı ama zorunlu bir işlemdir. “Tüm fotoğraflarımı kaybettim” veya “Tüm kişilerimi kaybettim”, aşina olduğumuz durumlardır. Değerli verilerinizi hiç kaybettiniz mi? Bunun olmasını nasıl önleyeceğinizi göstereceğiz ve süreç boyunca size rehberlik edeceğiz. Bu biraz sıkıcı, biliyoruz. Ama bunun için bize teşekkür edeceksin!

    Samsung Galaxy S8’inizden en iyi şekilde yararlanmak için bu kullanışlı ipuçlarıyla ve püf noktalarıyla S9 veya S9 Plus’ınızı optimize edin

Buradaki adımlarımız çoğu Samsung Galaxy cihazı için uygundur, bu yüzden hala güvenilir S4, S5, S6 veya S7 cihazınızı takıp takmadığınız veya S8, S8 Plus veya yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy gibi yeni bir cihazınız olup olmadığı S9 veya S9 Plus ve diğer birçok Galaxy cihazı, verilerinizi güvence altına almak için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Atlamak:

    Otomatik yedeklemeyi etkinleştirin PC’nize yedekleme Uygulamalarla yedekleme

Samsung ve Google’dan otomatik yedekleme nasıl etkinleştirilir

Akıllı telefonunuzun ayarlar menüsünde yedekleme ve sıfırlama ayarlarını bulacaksınız. Orada uygulamalarınızın, verilerinizin ve şifrelerinizin yedeklenebileceği bir hesap ekleyebilirsiniz. Bu genellikle Google hesabınızdır, ancak Samsung da iki kat emin olmak için kendi yedekleme hizmetlerini sunar.

Burası aynı zamanda geri yükleme seçeneklerinizi ayarladığınız ve fabrika ayarlarına sıfırlamayı etkinleştirdiğiniz yerdir. Ayrıca, telefonunuzu kaybetmeniz veya bir noktada uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekmesi durumunda, verilerinizi saklamak için kullanabileceğiniz bir hesapla favori uygulamalarınızda oturum açmak iyi bir fikirdir. Birçok uygulama bulut yedekleme seçenekleri de sunar ve düzenli olarak yedekleme planlamak için kullanabileceğiniz birçok bulut yedekleme servisine sahipsiniz.

backup1

Ayarlarınızdaki Bulut ve hesaplar menüsünde Samsung Cloud’u da bulacaksınız. Galaxy cihazlarının çoğu ücretsiz 15 GB’lik bir plan veya daha fazlası ile birlikte gelir. Orada, galeri uygulamanız, Samsung Notes ve klavye verileriniz gibi çeşitli Samsung uygulamalarındaki verileri yedekleyebilirsiniz. Daha yeni bir Galaxy telefonuna yükseltme yapıyorsanız, bu özellikle kullanışlıdır.

samsungcloud

Bulut depolamayı, Google’ın harika Fotoğraflar uygulaması gibi bilgisayarınıza çeşitli dosyaları otomatik olarak kaydetmek için de kullanabilirsiniz. Kamera çekimlerinizi otomatik olarak buluta yükler. Ayrıca bazı klasörleri Drive gibi bir bulut hizmetine de bağlayabilirsiniz.

E-postalarınız internet üzerinden barındırılıyor, bu yüzden onlar için endişelenmenize gerek yok. WhatsApp mesajları da güvenlidir çünkü her gün SD kartınıza yedeklenirler, bu nedenle sıfırlama yapmadan önce sadece veritabanı dosyasını kaydetmeniz gerekir.

Telefonunuzu bilgisayarınıza yedekleyin.

Bir şeyleri desteklemenin eski moda yolu için söylenecek çok şey var: bunları düzenli olarak bilgisayarınıza aktarıyor. Bir USB kablosuyla bağlanın, bilgi istemi geldiğinde dosya aktarımını etkinleştirin ve fotoğraf, müzik ve belgelerinizi sabit sürücünüze kopyalayın.

3. parti yazılımlarla yedekleme

Samsung’un ve Google’ın yedekleme servislerini kullanmak en kolay olabilir, bir bilgisayara elle yedekleme en güvenli olabilir, ancak bir bulut servisine veya harici bir bilgisayara ihtiyaç duymayan üçüncü bir seçenek istiyorsanız, bir üçüncü taraf uygulamasını düşünebilirsiniz. . Farklı seçeneklerin artılarını ve eksilerini vurgulamak için Android için en iyi yedekleme uygulamalarının bir listesini hazırladık.

Telefonunuzdaki tüm verileri hiç kaybettiniz mi? Umarım şimdi galaksinizdeki her şeyi yedeklemişsinizdir! Yorum bırak ve bize bildir.