Galaxy akıllı telefonunuzdaki her şey nasıl yedeklenir?

Galaxy cihazınızı düzenli olarak yedeklemek, can sıkıcı ama kesinlikle gerekli bir süreçtir. "Tüm fotoğraflarımı kaybettim" veya "Tüm iletişimimi kaybettim" hepimizin aşina olduğu durumlar. Değerli verilerinizi hiç kaybettiniz mi? Peki, bunun olmasını nasıl engelleyeceğinizi size göstereceğiz ve bu süreç boyunca size yol göstereceğiz. Çok sıkıcı, biliyoruz. Ama daha sonra bunun için bize teşekkür edeceksiniz!

  • S9 veya S9 Plus'ınızı bu kullanışlı ipuçları ve püf noktaları ile optimize edin
  • Samsung Galaxy S8'inizden en iyi şekilde yararlanmak için püf noktaları

Buradaki adımlarımız Samsung Galaxy cihazlarının çoğu için uygundur, bu yüzden hala güvenilir S4, S5, S6 veya S7 modellerine asılmak ya da S8, S8 Plus veya yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Galaxy gibi yeni bir cihazınızın olup olmadığını öğrenmek S9 veya S9 Plus ve diğer birçok Galaxy cihazı, verilerinizi korumak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Android için MobiKin Asistanı

Peki, Samsung'unuzu nasıl yedeklersiniz? Galaxy'nizdeki her şeyi yedeklemenin en hızlı ve en kolay yolu Android için MobiKin Asistanını almaktır. Tüm kişilerinizi, metin mesajlarınızı, müziklerinizi, videolarınızı ve daha fazlasının yedeklendiğini bilmenin huzurunun tadını çıkarın.

  • PC kullanıcıları için, Android için MobiKin Asistanını indirmek için bu linki kullanın (Windows Version)
  • Mac kullanıcıları için, Android için MobiKin Asistanını indirmek için bu bağlantıyı kullanın (Mac Version)

Yazılımı sadece bilgisayarınıza indirin, telefonunuzu bağlayın ve her şey çok hızlı bir şekilde yedeklenecek. Tek yapmanız gereken bazı kolay talimatları takip etmektir. Seçtiğiniz takdirde verilerinizi bu cihazdan da kurtarabilirsiniz.

  • Samsung S7 ve S7 Edge, beklediğinizden daha fazlasını yapabilir

Backup and recover everything on your Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S7, Galaxy S8, Galaxy S9 and the majority of other Galaxy phones / © MobiKin

MobiKin, dosyalarınızı bilgisayarınıza güvenli bir şekilde aktararak tüm verilerinizi yedekler, bunların tümü orijinal biçiminde ve veri kalitesinde aktarılır, sonunda sadece bir yedeklemeniz olmaz, ancak değerli belleği boşaltabilirsiniz. cihazınız Yazılımı indirerek ve Galaxy'nizdeki her şeyi güvenli hale getirerek işe başlayın.

Samsung Galaxy'mi yedeklemek için hangi kategoriyi kullanmalıyım?

Yedeklemeler temel olarak iki kategoriye ayrılır: köklü kullanıcılar için olanlar ve köklendirilmemiş kullanıcılar için olanlar. Köklü değilseniz, aşağıda ele alacağımız birkaç seçenek vardır. Kök seviye erişiminiz varsa, yedeklemenizi gerçekleştirmek için daha kolay bir süreye sahip olacaksınız (bu, başka bir eğitici için bir konu).

Uygulamalarınızı ve verilerinizi güvende tutmak için size en iyi yöntemleri göstereceğiz. Böylece, telefonunuzu çaldıysanız, Gremlin dolu bir güncellemeye sahip olursanız ya da başka bir şekilde iyi şanslar elde ederseniz, gerekli verileriniz güvende olur.

Önemli: yalnızca yedeklemelere güvenmeyin

Eski moda bir şeyleri destekleme için söylenecek çok şey var: bunları düzenli olarak bilgisayarınıza aktarın. Bir USB kablosuyla bağlayın (önce Android USB sürücülerini yüklemeyi unutmayın) ve resimlerinizi, müziğinizi ve belgelerinizi sabit sürücünüze kopyalayın.

Ayrıca, Google'ın kamera çekimlerinizi otomatik olarak yükleyen harika Fotoğraflar uygulaması gibi çeşitli dosyaları otomatik olarak kaydetmek için bulut depolama alanını da kullanabilirsiniz. Belirli klasörleri Drive veya Box gibi bir bulut servisine de bağlayabilirsiniz (Bunu ekran görüntüleri için yapıyorum).

E-postalarınız İnternet'te barındırılıyor ve WhatsApp mesajları güvenlidir, çünkü SD kartınıza her gün saat 4'te yedeklenirler, böylece sıfırlama işleminden önce veritabanı dosyasını kaydetmeniz gerekir.

  • Galaxy S6'nız için en önemli rehberimiz

CAPTION – REPLACE ME! / © Mobikin

Cihazınız köklenmedi mi? Sorun değil, başka bir seçenek var

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin ayarlar menüsünde, uygulamalarınızın, verilerinizin ve şifrelerinizin yedeklenebileceği bir hesap ekleyebileceğiniz yedekleme ve sıfırlama ayarlarını bulacaksınız. Bu genellikle Google hesabınızdır.

Bu, geri yükleme seçeneklerinizi belirlediğiniz ve fabrika ayarlarına sıfırladığınız yerdir. Ayrıca, telefonunuzu kaybederseniz veya uygulamayı bir noktada yeniden yüklemeniz gerekirse, verilerinizi depolamak için kullanılabilecek bir hesapla favori uygulamalarınızda oturum açmanız iyi bir fikirdir. Birçok uygulama da bulut yedekleme seçenekleri sunar ve yedekleri düzenli olarak programlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda bulut yedekleme servisine sahipsiniz.

Yedekleme nasıl oluşturulur?

Her şeyin bulutta veya Google hesabınızda saklanmasını istemiyorsanız, uygulamalarınızı ve verilerinizi yedeklemek için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bu alanda sınıfının en iyisi, Clockworkmod'un şu anda Helyum olarak bilinen Karbon Yedekleme'dir.

Helium – App Sync and Backup

Helyum'u Android'inize ve daha sonra bilgisayarınıza kurun, Helyum'u masaüstü için indirmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın ve komutları izleyin. Uygulamalarınız ve verileriniz, tahmini yazım tahminleri, kısa mesajlar ve arama günlükleri dahil olmak üzere her türlü şeyi yedekleyebilirsiniz. İşte böyle yapıldı.

  • Eski, ama hala altın Galaxy S5 geliştirmek için yollar

You need USB Debugging enabled first. / © AndroidPIT

1. Unutmayın: önce telefonunuzdaki Geliştirici Seçenekleri'nde USB Hata Ayıklama özelliğinin etkinleştirilmiş olması gerekir (yukarıdaki ekran görüntülerine bakın).

2. Açılana kadar yedi kez yapı numarasına (Ayarlar> Telefon Hakkında) dokunun. Galaxy'nızı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve bağlantıyı kurun.

  • Galaxy S4 ipuçları ve püf noktaları: hala harika bir telefon!

Go to Settings > Accounts tab > Backup and reset and set up your backup account. / © AndroidPIT

Ensure USB debugging is enabled. / © AndroidPIT

3. Bağlantı kurulduktan sonra, yedeklemek istediğiniz uygulamaları ve verileri seçmeye başlayın.

4. 'Tümünü seç' veya tek tek uygulamaları seçin, ayrıca uygulama verilerinizi yalnızca uygulamanın verilerini yedekleme seçeneğine sahipsiniz. Bu, yedekleme dosyanızı çok daha küçük yapar ve verilerinizi geri yüklemeden önce uygulamayı Play Store'dan tekrar yüklemeniz gerekir.

Tap the blue window icon in the bottom left to get started, or tick individual apps. © AndroidPIT / © AndroidPIT

5. Yedeği bilgisayarınıza erişebildiğiniz Helyum sunucusunda benzersiz bir IP adresini etkinleştirmek için aksiyon taşması menüsündeki PC İndirme'yi etkinleştirdiğinizden emin olun. Güvenli tutmak için yedeklemenizi indirmek için benzersiz URL'yi yazın. Aksi takdirde, Yedekleme'ye basın ve işiniz bitti.

Şimdi, düzenli olarak yedeklemeler yapmayı unutma!

Backup everything on your Galaxy. / © AndroidPIT

Telefonunuzdaki tüm verileri hiç kaybettiniz mi? Umarım artık Galaxy'nızda her şeyi desteklemişsinizdir! Yorum bırakın ve bize bildirin.

 

Samsung Galaxy S4 nereden alınır

Best price

Samsung Galaxy S4 Smartphone (16GB 3G/4G UK SIM-Free Unlocked) – Black

£83.95

£83.95 total

Check Offer

Refurbished Samsung Galaxy S4 White 16GB Unlocked & Sim Free

£99.97

£99.97 total

Check Offer

Refurbished Samsung Galaxy S4 White 16GB Unlocked & Sim Free

£99.97

£99.97 total

Check Offer

Samsung Galaxy S4 GT-I9505 -16GB Unlocked 4G -Black MIST

£103.99

£103.99 total

Check Offer

Samsung Galaxy S4 SIM-Free Smartphone – Black (Certified Refurbished)

£114.99

£114.99 total

Check Offer

Compare prices