Galaxy Alpha Hızlı Pil Drenaj Sorunu Nasıl Onarılır

Galaxy Alpha Hızlı Batarya Drenajı Problemine Karşı Mısınız? Bu akıllı telefonun pil ömrü, Galaxy alfa kullanıcıları için büyük bir sorun haline geldi çünkü çoğu, pilin uzun süre dayanmadığından şikayet ediyor, çok hızlı bir şekilde boşa çıkıyor, bu da hiç beklenmiyor.

Eğer Galaxy Alpha Hızlı Batarya Drenajı Sorunu ile sorun yaşayanlardan biriyseniz, telefonun batarya ömrünü uzatabileceğiniz aşağıdaki bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Ayrıca android cihazdaki pil ömrünü artırmak için ipuçlarımıza da okuyabilirsiniz.

Galaxy Alpha Hızlı Pil Drenaj Sorunu

Bu fotoğraf Android Authority'den alınmıştır.

Ayrıca bkz. – 4.4.2'den beri Galaxy S4 hataları nasıl düzeltilir

Galaxy Alpha Hızlı Pil Drenaj Sorunu Düzeltmek için Adımlar

> Telefonunuzda Bluetooth, GPS, wifi veya 3G gibi özellikleri kullanmadığınızda, Sadece GSM Moduna geçin. Bu özellikler otomatik olarak kapanacak, ancak temel işlevler çalışmaya devam edecek ve böylece pil ömrünü uzatacaktır.

> Kullanmıyorken wifi'yi kapatın. Bu seçeneği kapatmak için bildirim çubuğunu aşağıya sürükleyin ve seçeneği kapatın. Harici bir kaynaktan gelen sinyalleri aldığınızda, batarya ve batarya ömrü azalır.

> Kamera uygulamasını kullanmıyorsanız, bu uygulamayı kapatın, bu büyük bir güç tasarrufu sağlayacaktır.

> Ekranın hareketi kamera uygulaması gibi daha fazla pil gücü yakacak şekilde canlı duvar kağıdı ayarlamayın.

> Pilin uygun bakımı önemlidir. Pil% 10'a düştüğünde telefonu şarj edin, USB üzerinden şarj etmekten kaçının, her zaman orijinal AC şarj cihazını kullanın ve telefonunuzu aşırı sıcaklıktan uzak tutun.

> Telefon sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin Ayarlar> Cihaz> Sistem güncellemelerini yükle> Şimdi kontrol et.

> Son olarak telefonunuzun pilini kalibre edin. Bunu yapmak için telefonun pilini açmayı reddedene kadar boşaltın. Pili çıkartın, 5-7 saniye bekleyin ve pili takın. Şimdi telefon kapalıyken telefonu şarj edin. Telefon% 100 şarj olduğunda, şarj cihazını kapatın ve tekrar% 100 almak için telefonu şarj edin. Şimdi telefonu aç.

Bu adımlar Galaxy Alpha Hızlı Batarya Drenaj Problemini çözmeli ve batarya ömrünü uzatacaktır.