Galaxy EFS Klasörünü Yedekleme veya Geri Yükleme

Galaxy cihazlarda EFS Klasörünün Nasıl Yedekleneceğini veya Geri Yükleneceğini biliyor musunuz? Cevap hayır ise endişelenmeyin. Bu gönderi, Galaxy cihazınızdaki EFS klasörünü yedeklemenizi veya geri yüklemenizi sağlar. Bu, hangi Samsung Galaxy sürümü kullandığınız fark etmez, çünkü her android tabanlı Samsung cihazı için de adımlar aynıdır. XDA geliştiricileri tarafından geliştirilen bir uygulamayı kullanmanız gerekiyor ve bu uygulama herhangi bir Samsung cihazına kurulabilir. Bu nedenle, EFS klasörünü kolayca yedekleyebilirsiniz; bu, ağ erişiminizin olup olmayacağı konusunda endişe duymadan, kurtarma görüntülerini ve özel ROM'ları cihazınıza kolayca yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Birçoğumuz EFS klasörünün içerdiğini bilmiyor olabiliriz. Eh, bu klasör IEMI numarası dahil olmak üzere birçok önemli bilgi içerir. Galaxy cihazınızı bir beta ürün yazılımı veya özel bir ROM ile güncellemeye karar verdiğinizde, EFS silinebilir. Bu olursa, herhangi bir ağ bağlantısı olmayacak, akıllı telefonun kullanılmayacağı anlamına gelir. Böyle bir durumdan kaçınmak için Galaxy üzerindeki EFS Klasörünü Yedekleme veya Geri Yükleme önerilmektedir.

Galaxy EFS Klasörünü Yedekleme veya Geri Yükleme

Ayrıca bkz. Galaxy S5 yavaş yanıtı nasıl düzeltilir?

Galaxy EFS Klasörünü Yedekleme veya Geri Yükleme Adımları

Gereken şeyler

– EFS Pro

-Orijinal USB Kablosu

–Microsoft .NET Framework 4.0

– Kök Erişim

Bu makaleyi, Bu klasörü geri yükleme ve yedeklemenin farklı yolları için de okuyabilirsiniz.

Galaxy'da EFS Klasörünü Yedeklemek veya Geri Yüklemek için, EFS Pro adlı bir uygulamayı indirip yüklemeniz gerekir. Ancak bu EFS Pro aracını kullanmak için köklü bir Galaxy telefonuna sahip olmanız gerekir. Bu yüzden, indirmeden önce Galaxy'nızın iç sistemi üzerinden root erişimi elde edin. Ancak, garanti altına alınacak olan garantinin, stok ROM'a indirilmesiyle geri yüklenebileceği veya Samsung tarafından piyasaya sürülen resmi bir yazılıma güncellenerek de yapılabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Galaxy'da EFS Klasörünü Yedeklemek veya Geri Yüklemek için bir bilgisayar (7, vista, XP), bir USB kablosu ve Galaxy aygıtınızı kullanmanız gerekir. Tekrar, telefonunuzun köklü olması gerektiğini unutmayın. Microsoft .NET Framework 4.0 bilgisayarınıza yüklenmeli veya EFS Pro çalışmayacaktır. Şimdi dosyayı PC'nize indirin, unzip ve kurun. Ardından, telefonunuzu PC'nize bağlayın. EFS Pro'yu çalıştırın ve EFS klasörünü yedeklemek için yönergeleri izleyin.

Bu kadar. Artık Galaxy'da EFS Klasörünü Yedekleyebilir veya Geri Yükleyebilirsiniz.