Galaxy J5 Pro ekranı siyah kalırsa ne yapmalı (ancak kamera uygulaması çalışıyor)

Bir Android kullanıcısı, çalışmayan bir ekrana sahip (siyah kalır) bir Galaxy J5 Pro ile ilgili yardım istedi. İlginç olan şey, kamera uygulamasına Ana Ekran düğmesine iki kez dokunarak erişilebilmesidir. Galaxy J5 Pro’nuzda veya herhangi bir Android cihazınızda benzer bir sorununuz varsa, aşağıdaki önerimizi uygulayarak ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Galaxy J5 Pro ekranı siyah kalıyor (ancak kamera uygulaması çalışıyor)

Merhaba. Çift sim J5 pro’m var ve dün geceden beri (yaklaşık 12 saat şimdi), telefonumun siyah ekran ana ekranı vardı. ancak orta düğmeye iki kez dokunarak kameraya erişebiliyorum ve açma / kapama tuşu bana yeniden başlatma, kapatma veya acil durum modu seçeneği sunuyor. yeniden başlatmayı denedim, aynı şey. yükler, desenimi doğrular. bazen, ana ekranımın 2 saniyesini alıp siyaha dönüyorum. aynı şekilde kapanır ve tüm tuşları 10 saniye basılı tutarak sıfırlanır.

Ayrıca güvenli moda almayı başardı ama o zaman sadece siyah bir ekran oldu altta güvenli mod başka bir şey yapamadım dedi.

bir ay kadar önce donma ve gecikmeyi sürdürdüğü için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak zorunda kaldım. Ben sadece Nisan ayından bu yana bu telefonu yaşadım (8 ay; (ve onun eşek bir ağrı) herhangi bir yardım lol?

Çözüm: Sorunun nedeni, aynı şey güvenli modda olduğu için indirilen bir uygulamadan kaynaklanmıyor gibi görünüyor. Telefon tamamen ölü olmadığından ve kamera kısayolunu kullanırken bile çalıştığından, bu sorunun arkasında bir yazılım hatası olmalıdır. Yapabileceğiniz en iyi şey, Kurtarma Modu aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yaptığınızda, tüm yazılım ayarları bilinen çalışma durumuna geri döner. Bununla birlikte, Galeri uygulamanızdaki fotoğraf ve videolar da dahil olmak üzere kaydedilmemiş tüm verileri siler. Maalesef, gezinemediğiniz için bunları kaydetmenin başka bir yolu yoktur. Fotoğraflarınızdan bazılarının bir SD kartta saklanması durumunda, önce kartı çıkardığınızdan ve içeriğini bir bilgisayara aktardığınızdan emin olun. Daha sonra, J5 Pro’nuzu fabrika ayarlarına veya ana sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet’e kadar Sesi azaltma tuşuna basın. tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.