Galaxy J5 uygulama bildirimleriniz sıralı değil, yanlış sıralanırsa nasıl düzeltilir?

Merhaba Android hayranları! Bu sorun giderme makalesi # GalaxyJ5 için iki uygulama sorununu yanıtlamaya çalışacaktır. Bunu faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Galaxy J5 Prime uygulaması düzgün çalışmıyorsa ne yapmalı

Selam. Bu Samsung Galaxy J5 Prime için yeni bir konu. Belirli bir uygulama ‘hava tahmini’ bir hafta öncesine kadar iyi çalışıyor. Şimdi, konumumu ve hava durumu ‘şu anda’ olduğu gibi verecek, ancak öngörüye gitmek için dokunurken (5 gün boyunca tahmin vermek için kullanın), konumumu istiyor (bunu otomatik olarak bilmek için kullanıyor). Konumuma yazdığımda, sürekli olarak o konumu arar .. ve asla bulamaz (bana şu anda tahmin ettiği aynı konum). Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Çözüm: Bunun bir telefon sorunu olduğunu düşünmüyoruz. GPS veya konum izleme gerektiren diğer uygulamalarda da sorun yoksa, bunun bir uygulama hatası olduğunu varsayabilirsiniz. Bu ya düzeltilebilir ya da sonunda değil. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını görmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Zorla yeniden başlatma

Bir sistemi yeniden başlatmak genellikle küçük hataları düzeltir. Aşağıdaki adımları uygulayarak yaptığınızdan emin olun:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Uygulamanın önbelleğini veya verilerini temizleme

Cihazı yeniden başlatmak sorunu hiç çözmezse, yapılacak en iyi şey uygulamanın önbelleğini ve verilerini sildiğinizi görmektir. Bunu yapmak, bir süre sonra oluşmuş olabilecek hatalara karşı etkili bir yöntemdir.

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için Ok simgesine Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar uygulaması simgesine gidin ve Uygulamalar ve bildirimler simgesine dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Yukarı ok simgesine dokunun Tüm ‘xx’ uygulamalarına bakın. Uygun uygulamaya dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle veya Verileri Temizle’ye dokunun. Cihazı yeniden başlatın.

Önce uygulamanın önbelleğini silmeyi deneyin. Bu hiçbir şey yapmazsa, devam edin ve uygulamanın verilerini temizleyin.

Uygulama güncellemelerini yükle

Uygulamanın telefonunuzun işletim sistemiyle uyumsuz olması mümkündür. Bunun gerçekleşme olasılığını azaltmak için güncellemeler yüklediğinizden emin olun. Nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Play Store uygulamasını açın. Sol üst kısımdaki Diğer ayarlar’a (üç satırlı simge) dokunun. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım’ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

Uygulamayı yeniden yükle

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizledikten sonra veya bir güncelleme yükledikten sonra hiçbir şey değişmezse, sistemden silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bu bazen belirli bir uygulamaya bağlı olabilecek ve verilerini temizledikten sonra bile gitmeyecek hataları temizleyebilir.

Uygulama geliştiricisiyle iletişim kurun

Sorunlu uygulamayı yeniden yükledikten sonra hiçbir şey işe yaramazsa, uygulamanın kendisinde düzeltemeyeceğiniz bir sorun olmalıdır. Başka bir deyişle, yalnızca geliştiricinin düzeltebileceği bir kodlama sorunu olmalıdır. Onlarla iletişime geçip hata hakkında bilgi verdiğinizi görün.

Sorun # 2: Galaxy J5 uygulama bildirimleriniz yanlış sıralanıyorsa nasıl düzeltilir?

IG, Snap, WhatsApp ve manifatura uygulamam gibi tüm sosyal uygulamalarla ilgili sorun yaşıyorum. Birkaç kişi bana mesaj attıysa, şimdi okunmamış olanları bulana kadar ilerlemeliyim, oysa okunmamış mesajlara sahip kişiler üstte görünmeden. Bunu yapmaya geri dönmek için hangi ayarları değiştireceğimi bilmiyorum! Ayrıca, tüm sosyal uygulamalardaki okunmamış iletiler, hiçbir ileti okunmamış olsa bile, uygulama açıldıktan sonra artık ana ekrandaki uygulama simgesinde bildirim göstermez. Tüm bildirim ayarlarımdan geçtim ve bunu anlayamıyorum. Lütfen yardım et?

Çözüm: Sorununuz için birkaç olası neden var. Düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Saati ve tarihi kontrol edin

Telefonunuzun sistem saatini ve tarihini değiştirmekten hoşlanıyorsanız, sorunun nedeni bu olabilir. Ayarlar’ın altına girdiğinizden emin olun ve

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Tarih ve saat’e dokunun. Otomatik tarih ve saat’i etkinleştirin.

BadgeProvider uygulamasının verilerini temizle

BadgeProvider uygulaması, Android’de, kullanıcıların yeni uygulama sürümleri, yeni cevapsız arama uyarıları, yeni mesajlar ve diğer şeyler gibi isteyebilecekleri yeni şeyleri uyaran varsayılan uygulamalardan biridir. Verilerini silmek iletilerinizi silmez, bu nedenle sorun gidermenizi başlatmanın iyi bir yoludur.

BadgeProvider uygulamasının verilerini silmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Uygulamanızı bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Sistem ve uygulama güncellemelerini yükleme

Güncellemeler bazen sorunları çözer. Varsayılan olarak, telefonunuzun uygulama ve sistem güncellemelerini otomatik olarak indirecek ve yükleyecek şekilde ayarlanması gerekir. Bu ayarı değiştirirseniz, güncellemeleri manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Unutmayın, tüm uygulamaların güncel olduğundan emin olmak istersiniz. Play Store dışında alınmış uygulamalarınız varsa, bunları güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, geliştiricilerine başvurun.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu zaman Android sorun giderme makalelerinde göz ardı edilir, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızdan birinin veya bir kısmının doğru ayarlanmamış olması bu aksaklığın ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından yapmanız gereken, tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. Galaxy J5’inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Bu prosedür, yalnızca uygulamaları değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden ayrıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları

Bu noktada hiçbir şey işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak tüm ayarları varsayılan ayarlarına döndürmek istersiniz. Yapmadan önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

J5’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Verilerinizin yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tümünü silene kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.