Galaxy J5'inizi nasıl sabit tutmaya devam ederseniz ve tekrar başlamaya devam ederse

Merhaba Android hayranları! # GalaxyJ5 sorunlarını ele alan günümüz sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu yayında ele aldığımız sorunlar, bu cihazdaki en yaygın sorunlardan bazılarıdır. Bu nedenle, adreslediğimiz sorunlardan birini yaşayan J5 kullanıcılarından biriyseniz, bu yayın yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Galaxy J5 nasıl düzeltilir?
 • Sorun # 2: Galaxy J5'inizi nasıl sabit tutmaya devam ederseniz, kendi başına yeniden başlatmayı sürdürür.
   • Güvenli moda önyükleme
   • Kullanırken şarj cihazına bağlayın
   • Tüm ayarları sıfırla (eğer mümkünse)
   • Fabrika ayarları
   • Bataryayı değiştir
   • Telefonu tamir ettirin
  • Sorun # 3: Galaxy J5, önyükleme döngüsünde sıkışmış
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Galaxy J5 nasıl düzeltilir?

  Bir yıldan beri bir samsung galaxy j5 2016 var. Ve iyi çalışıyordu. Ama birkaç ay önce orjinal şarj cihazım telefonumu şarj etmiyordu … bu yüzden annemin allview şarj cihazını aldım. Ve aylarca şaşırtıcı bir şekilde suçlandı. Ancak bazı günlerden beri telefonum hiç şarj olmuyor. Bu şarj cihazını tekrar denedim ve hala şarj olmuyor. Kabloları ve hepsini yönlendirdim. Sadece şarj olurken deşarj olur. Hatta soketi bile değiştirdim .. ne yapacağımı bilmiyorum ve pili çıkardım da iyi görünüyordu. Bana yardım et lütfen! – Sorina Madison

  Çözüm: Merhaba Sorina. Bunlar, Samsung cihazının şarj edilmemesinin yaygın nedenlerinden bazıları:

  • işletim sistemi hatası
  • kötü kodlanmış üçüncü taraf uygulaması
  • Kötü şarj kablosu veya adaptör
  • kırık şarj portu
  • Arızalı güç yönetimi IC
  • diğer bilinmeyen donanım hatası

  Gördüğünüz gibi, yukarıdaki listede yer alan bazı öğeleri ele aldınız. Sorunun hatalı yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladığınızdan emin olun. Bu da işe yaramazsa, sorunun ardında kötü bir donanım olduğunu varsayabilirsin. Bu durumda bir profesyonelin donanıma bakmasına izin vermek istersiniz. Hala üretici garantisi kapsamındaysa, Samsung'un onarımı yapmasına izin verdiğinizden emin olun.

  Sorun # 2: Galaxy J5'inizi nasıl sabit tutmaya devam ederseniz, kendi başına yeniden başlatmayı sürdürür.

  Merhaba. Samsung Galaxy J5 cep telefonum var ve bugünden beri harekete geçiyor. İlk olarak, ağ bağlantısı / SIM kart olmadığını söyleyerek başladı. Sonra donardı. Ve şimdi, ve ben saymaya devam ettim, 20 saniye boyunca kendini kapatıp yeniden başlatmadan önce birkaç saniye çalışacaktı. Aileme sorun hakkında bilgi vermeye çalışıyorum ama kapatmadan ve gönderemeden mesaj bile gönderemiyorum! Beni deli ediyor! Son zamanlarda bazı uygulamalara başvurdum ve bu uygulamalardan bir şey almam durumunda telefonuma ihtiyacım var! Lütfen yardım et! – Valeria

  Çözüm: Merhaba Valeria. Android'deki çoğu sorun gibi, sorunun nedenini belirlerken birden fazla olasılık var. J5'inizin kendi başına yeniden başlatılmasının olası nedenlerini tartışalım.

  Güvenli moda önyükleme

  Bu durumda önerdiğimiz ilk sorun giderme adımı, telefonunuzu güvenli moda getirmenizi sağlamaktır. Bu, yüklü uygulamalardan birinin Android ile etkileşime girip girmediğini kontrol etmektir. Bu, kendi başına yeniden başlatılmasına neden olur. Bu gibi bir durum genellikle kötü kodlanmış uygulamalarda veya kötü amaçlı yazılımlarda gerçekleşir. Güvenli moda önyükleme yaparak, önceden yüklenmiş paketin parçası olmayan tüm uygulamaları ve hizmetleri engellersiniz. Başka bir deyişle, güvenli mod sisteme eklediğiniz her şeyi engeller. J5'iniz normal bir şekilde çalışacak ve güvenli moddayken kendi kendine başlamayacaksa, kötü bir uygulama sorununuz olduğu anlamına gelir.

  J5'inizi güvenli moda ayarlamak için:

  1. Galaxy J5'inizi kapatın.
  2. Güç düğmesine basın ve basılı tutun.
  3. Samsung Galaxy logosu göründüğünde, Güç tuşunu bırakın ve hemen Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun.
  4. Telefon yeniden başlatmayı bitirene kadar düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
  5. Ekranın sol alt köşesindeki “Güvenli mod” metnini gördüğünüzde, Sesi Kısma düğmesini serbest bırakın.

  Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. J5'iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Kullanırken şarj cihazına bağlayın

  Sorun kötü bir batarya içeriyorsa, telefonunuzu kullanırken bir şarj cihazına bağlamak, en azından bazı yazılım sorun giderme işlemlerini yapmanıza izin vermek için sabit kalmasına yardımcı olabilir. Bu sorun giderme adımını gerçekleştirirken, bilinen bir şarj kablosu ve adaptör kullandığınızdan emin olun.

  Tüm ayarları sıfırla (eğer mümkünse)

  Hala mümkün ise, tüm telefon ayarlarınızı da sıfırlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu basit adımı uygulayarak geçmişte Android sorunlarını düzeltebiliyorlardı. Etkileri, fabrika ayarlarına sıfırlamaya ek olarak tüm uygulamaları ve kullanıcı eklenmiş verileri silme zahmetine benzer. Ayarlar uygulamasına erişmeyi başarabilirseniz, aşağıdaki adımları uyguladığınızdan emin olun:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel yönetim'e dokunun.
  3. Sıfırla'ya dokunun.
  4. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  5. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR düğmesine dokunun.
  6. J5'inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Fabrika ayarları

  Bu noktada hiçbir şey değişmemeli, telefonunuzu Kurtarma Moduna yeniden başlatmayı deneyin ve ana sıfırlama yaparak telefonu silin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine geri döndürerek ve tüm kullanıcı verilerini silerek çalışır. Telefonunuzu silmeden önce önemli kullanıcı verilerini geri yüklediğinizden emin olun. Dosyalarınızı yedeklemek için bulut hizmetlerini kullanmıyorsanız, Samsung Smart Switch'i denemenizi öneririz. Bu, telefonunuzun bir görüntüsünü oluşturmanıza izin verecektir. Smart Switch'i daha önce duymadıysanız, bu sayfayı ziyaret ettiğinizden emin olun: Samsung cihazından Smart Switch ile bilgisayarınıza nasıl yedekleme yapılır.

  Bir yedek oluşturduktan sonra, S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Bataryayı değiştir

  Sorunun sadece bataryayla yalıtılmış olma ihtimali vardır. İyi olan şey, telefonun pili çıkarılabilir olduğundan kontrol etmek kolaydır. Yani, pil değiştirmeyi hemen yapamazsanız, bir tane ödünç alabilir ve telefonunuzun sabit kalmasını sağlayıp sağlayamayacağını görebilirsiniz. Pilin işlevsel olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yolu budur.

  Telefonu tamir ettirin

  Yeni bir pil sorunu düzeltmeye yardımcı olmazsa, bu bir donanım sorunu demektir. Samsung ile bağlantı kurduğunuzdan emin olun ve onlarla onarım veya yenileme randevusu ayarlayın.

  Sorun # 3: Galaxy J5, önyükleme döngüsünde sıkışmış

  Selam! Telefonum hakkında bir sorum var. Şu anda Nougat işletim sistemi sürümü çalışan Samsung Galaxy J5'i kullanıyorum ve son bir kaç saat için de sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Artık bir açılış döngüsüne takıldığından beri telefon kullanamıyorum. Diğer bir deyişle, sadece Samsung logosuna ulaşır ve Ana Ekranı göstermez. Öğreticinizdeki her adımı denedim ama hiçbir şey işe yaramıyor. Sorunu çözmek için bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler. – Konuk

  Çözüm: Merhaba Misafir. Önbellek bölümünü silmeyi deneyin ve nasıl gittiğini görün. İşte nasıl:

  1. Galaxy J5'inizi kapatın.
  2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
  4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. 'Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
  10. Bu işlemden sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecektir, ancak kullanmadan önce ana ekrana ulaşana kadar bekleyin.

  Bir önbellek bölümü temizleme çalışmazsa, yukarıda belirtilen şekilde ana sıfırlama yapın.

  J5'iniz bir güncellemeden sonra, sorun yarattıktan sonra veya arızalı bir yanıp sönme işleminden sonra sorunlu hale geldiğinde, bootloader'ını ve / veya firmware'ini yeniden yüklemeyi deneyin. Daha önce yanıp sönmeyi duymamışsanız veya ilgili riskler nedeniyle bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, telefonunuzu yerel Samsung bayinize götürün ve cihazınızı düzeltmesine izin verin.

  İlgili okuma: Galaxy S9 sistem güncellemesini yükledikten sonra açılmıyor

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.