Galaxy J7, Android Oreo güncellemesinden sonra kişiler için özel bildirim seslerini kullanamazsa ne yapmalısınız?

Pek çok Android kullanıcısı, artık # GalaxyJ7'yi Android Oreo'ya güncelledikten sonra özel zil sesi ve bildirim seslerini kullanamayacaklarını bilerek hayal kırıklığına uğradılar. Bu kullanıcılardan biriyseniz, bunun neden böyle olduğunu ve nasıl düzeltileceğini okuduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy J7, Android Oreo güncellemesinden sonra kişiler için özel bildirim seslerini kullanamaz
   • Özel bildirimlerin artık neden çalışmadığı
   • Başka bir mesajlaşma uygulaması kullan
  • Sorun 2: Galaxy J7 yeniden başlatıldığında metin mesajlarını silmeye devam ediyor
    • Zorla Yeniden Başlatma
    • Önbellek bölümü silme
    • Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizle
    • Mesajlaşma uygulama verilerini temizle
    • Ağ Ayarları Sıfırlama
    • SIM Araç Seti verilerini temizle
    • İletişim şirketi
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Galaxy J7, Android Oreo güncellemesinden sonra kişiler için özel bildirim seslerini kullanamaz

   Dün Samsung J7'de Android güncellenmiş yazılım. Mesajlaşma için ayrı zil seslerine sahip olma özelliğini kaldırmış gibi görünüyorlar; Kişilerin düzenleme bölümünde artık bu özelliği bulamıyorum. Bunu kurtarmak için herhangi bir yolu var mı yoksa Android en son güncellemeyle kaldırarak temelde herkesi mahvetti mi?

   Çözüm: Bu yeni bir gelişmedir ve sadece Samsung cihazlarda gözlemlenir.

   Özel bildirimlerin artık neden çalışmadığı

   Galaxy J7'niz Android Oreo'ya güncellendiyse, mesajlaşma uygulamanızın özel veya varsayılan olmayan bildirim seslerini kullanma yeteneğini kaybetmesinin nedeni bu olabilir. Bu kesinlikle Android Oreo'nun hatası değil. Bu Android sürümünü çalıştıran diğer Android cihazlar, varsayılan olmayan bildirim seslerini kullanmaya devam edebilir. Şimdiye kadar bildiğimiz, bu sadece bir Samsung Mesajları uygulaması sorunudur. Google'ın Android İletileri, Chomp, Textra vb. Diğer mesajlaşma uygulamaları, Android Oreo güncellemesinden sonra yine de özel zil sesleri ve bildirimleri kullanabilir.

   Başka bir mesajlaşma uygulaması kullan

   Bu yetenekleri kendi Mesajlar uygulamasında geri getirmeyi planlıyorlarsa, Samsung'dan bir kelime yoktur. Bu nedenle, belirli kişiler için özelleştirilmiş bir bildirim sesi almak istiyorsanız, başka bir uygulama kullanmanızı öneririz. Yeni bir mesajlaşma uygulaması yükledikten sonra, bunu açmanız ve varsayılan olarak yapmanız için, Samsung Mesajları uygulamasını kaldırmanıza gerek yoktur (yine de yapamazsınız). Google'dan Android Mesajları uygulamasını kullanmanızı öneririz. Diğer benzer üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları için Play Store'u da ziyaret edebilirsiniz.

   Sorun 2: Galaxy J7 yeniden başlatıldığında metin mesajlarını silmeye devam ediyor

   Merhaba. Samsung Galaxy J7 cep telefonunun en son güncellemesinden sonra, telefonum yeniden başlatıldıktan veya yeniden başlatıldıktan sonra… Telefonumdan tekrar silinen bir mesaj aldım. Telefonumun yeniden başlatılmasından itibaren 10 dakika içinde tam anlamıyla 147 “yeni” mesaj aldım. Bunların hepsi silinmiş mesajlardı. Cihazımı her kapattığımda / açtığımda aynı şey olur. Yine de bu kez, 46 yeni “yeni” metin mesajını tekrar silmek zorunda kaldım. Oldukça sinir bozucu. Düzeltmek için herhangi bir ipucu?

   Çözüm: Taşıyıcı markalı bir J7'niz varsa, aygıtınızın belirli bir taşıyıcının yazılımını çalıştırması durumunda, sorun sistemde bir yerde bir hatadan kaynaklanabilir. Bunun ağ tarafında da olması mümkündür. Bunu düzeltmek için deneyebileceğiniz şeyler şunlardır:

   Zorla Yeniden Başlatma

   Bu, herhangi bir Android sorununu giderirken ilk temel adımdır. Sistemi zorlamak için, normal bir yeniden başlatma yapmak yerine zorunlu yeniden başlatmayı öneririz. Bunu yapmak için, sadece telefonun arka kapağını çıkarın ve 10 saniye pilin bağlantısını kesin. Daha sonra pili tekrar takın ve telefonu izleyin. Sorun geri dönerse, aşağıdaki sonraki adımlara geçin.

   Önbellek bölümü silme

   Önbellek bölümünün silinmesi, özellikle sistem güncellemesinden hemen sonra sorun çıkarsa, gerekli bir sorun giderme adımıdır. Bazen, sistem önbelleği bir Android güncellemesinden sonra bozulabilir ve her türlü soruna neden olabilir. Sorunu çözmek için, önbellek bölümünü şu adımlarla temizlemelisiniz:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
   4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. 'Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizle

   Metin mesajlaşma uygulamanızın bir önbellek sorunu olup olmadığını kontrol etmek için, aşağıdaki adımlar şunları yapmalıdır:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
   5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Önbellek Temizle düğmesine dokunun.
   8. J7'nizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Mesajlaşma uygulama verilerini temizle

   Metin mesajlaşma uygulamasını doğrudan ele almanın bir başka yolu da verilerini temizlemenizi sağlamaktır. Bunu yaparak, uygulamanın özelleştirmelerini ve diğer kullanıcılarla ilgili bilgileri temizlersiniz. Ayrıca uygulamayı fabrika varsayılanlarına döndüreceksiniz, bu nedenle mesajlarınızı önceden desteklediğinizden emin olun. Telefonunuzun yazılım bilgilerini PC'nize yedeklemek için Smart Switch'i kullanabilirsiniz.

   Bir uygulamanın verilerini temizlemek için:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
   5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
   8. J7'nizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Ağ Ayarları Sıfırlama

   Bazı metin mesajlaşma sorunlarına bazen bir cihazdaki yanlış hücresel yapılandırma neden olur. Bazı ağ ayarları, Oreo'ya güncellendikten sonra değişmiş olabilir, böylece her şeyin uygun yapılandırmalarına geri döndüğünden emin olmak istersiniz. Bunu yapmak için ağ ayarlarınızı şu adımlarla sıfırladığınızdan emin olun:

   1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
   2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
   3. Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
   4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
   5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

   SIM Araç Seti verilerini temizle

   Bazı kullanıcılar, SIM Araç Takımı uygulamasını temizleyerek metin mesajlaşma sorunlarını başarılı bir şekilde düzeltebiliyorlardı. Bu, SIM kart işlevlerinizi yöneten bir uygulamadır ve bir güncellemeden sonra buggy olursa, bu silinmiş metinlerin cihazınıza yeniden gönderilmesinin nedeni olabilir. SIM Araç Takımı uygulama verilerini temizlemek için, bir uygulamanın verilerini nasıl temizleyeceğinizle ilgili yukarıdaki adımları izleyin.

   İletişim şirketi

   Yukarıdaki tüm önerilerimiz sorunu çözemezse, bunun için en olası nedeni ağınızdan gelmelidir. Diğer bir deyişle, şebeke operatörünüzün daha önce silinmiş mesajlar göndermesiyle ilgili bir sorun olabilir. Şebeke operatörünüzün mesajlarını sisteminden kalıcı olarak temizlemeden önce bir süre için bir kopyasını saklı tuttuğunu unutmayın. Çözüm, operatörünüzün müşteri hizmetleri bölümünün ötesine geçebilir; bu nedenle sorunu daha yüksek destek ekibine ilettiğinizden emin olun.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.