Galaxy J7 donmaya devam ediyor, Bluetooth senkronize edilmiyor, diğer sorunlar

Merhaba ve # GalaxyJ7 cihazı için en son sorun giderme makalemize hoş geldiniz. Bugün size 3 J7 sorunu daha getiriyoruz. Her zaman olduğu gibi, bu konular topluluğumuzun bazı üyelerinden aldığımız mektuplardan alınmıştır. Bizimle iletişime geçmeye çalıştıysanız ancak sorununuzu henüz yayınlanmadığını veya yanıtlanmadığını görüyorsanız, lütfen sabırlı olun ve daha fazla makale için dikkat etmeye devam edin.

Kendi #Android sorununuzla ilgili çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugün sizin için getirdiğimiz belirli konular aşağıdadır:

Sorun 1: Galaxy J7 sürekli şifre sıfırlama istiyor

Samsung Galaxy J7 telefonum birdenbire telefona girmek için şifre sıfırlama isteğinde bulunuyor. Gerçekten sinir bozucu. Şifreyi günde 5 veya 6 kez sıfırladım. Hiçbir ayarı değiştirmedim. yeni olmaya başladı, bunun için bir sebep yok. Ekran uyku moduna geçti ve uyandığımda normal olan şifremi sormak için kullanıyorum ama şimdi bir sıfırlama istiyor. – Kristal

Çözüm. Merhaba Crystal. İlk kez bir J7’de bu tür bir sorunla karşılaşıyoruz, bu yüzden ya izole bir vaka ya da bilinmeyen bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyor. Bir güncelleme veya yeni bir uygulama yükleme gibi sorunu yaşamadan önce farklı bir şey yapmadıysanız, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu, zaman içinde gelişmiş olabilecek olası yazılım hatalarının giderilmesi de dahil olmak üzere tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmeye zorlayacaktır. J7’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için lütfen aşağıdaki adımları uygulayın:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun ve ardından Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir). Sesi kısma tuşu, ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için birkaç kez tuşuna basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun 2: Bir güncelleme sonrasında Galaxy J7 dokunmatik ekranın çalışması durdu

Telefonumu (SM-J710GN) Marshmallow’dan Nougat’a normal sistem güncellemesini kullanarak güncelledim ve indirme işleminden sonra telefon yeniden başlatıldı ve ardından dokunmatik ekran artık yanıt vermiyor (telefon hala Marshmallow çalışırken sorunsuz çalışıyor). Aşağıdakileri denedim:

 

  Yumuşak sıfırlama
  donanımdan sıfırlama
  temizlenmiş önbellek
  Sammobile’ın en son 7.0 ürün yazılımını yanıp sönmeyi denedi, ancak sorun hala devam ediyor
  Smart Switch ile acil durum kurtarmayı denedi ancak hata alıyorum: lütfen model adını ve S / N’yi kontrol edip tekrar girin
  önceki 6.0.1 bellenimi odin aracılığıyla yanıp sönemiyor
  hata almak
  Arızalı Aygıtı Kontrol Et 4; İkili 3

 

Deneyebileceğim alternatif bir çözüm varsa LCD değiştirme için ödeme yapmak istemiyorum. Biri bana bu konuda yardım edebilir mi lütfen? – Virusgaming121212

Çözüm: Merhaba Virusgaming121212. Telefonunuzun ekran montajında bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Smart Switch’ten gelen hata mesajı ve stok ürün yazılımını flash edememe, özellikle depolama aygıtı olmak üzere donanım sorununun göstergeleridir. Yeni bir ürün yazılımının yanıp sönmesi için, alanların düzgün şekilde tahsis edilebilmesi için cihazın bellek yongasının düzgün bir şekilde incelenmesi gerekir. Muhtemelen, daha önce bellenimden herhangi birini flaş ettikten sonra depolama cihazının bozulmasıdır. Maalesef, bozuk veya hasarlı bir depolama cihazı düzeltilemez. Bu bellek yongası anakarta gömülüdür ve değiştirilmesi hiç bir seçenek değildir. Bu sorun için yapılabilecek en az şey, toplam tutarın oldukça fazla bir maliyete mal olabileceğidir.

Telefonunuz hala bir Samsung garantisi kapsamındaysa, sizin için daha ucuz seçenekler için onlara danışın. Aksi takdirde, yedek bir cihazla daha iyi durumda olursunuz.

Sorun 3: Galaxy J7 donmaya devam ediyor, Bluetooth senkronize edilmiyor

Aralık 2016’da satın aldığım bir Galaxy J7 telefonum var. Bugün dondu ve sonunda sıfırlayabilmem 8 saat sürdü. Pili sıfırlamak için birkaç kez çıkardım ve son kez bellek kartını çıkardım ve çalıştı. Bu sorunu daha önce hiç yaşadınız mı?

Ayrıca geçen hafta Bluetooth’umu ev kablosuz telefonumla senkronize edemiyorum. Daha önce her zaman çalıştı ve geçen hafta sonu 1 gün boyunca çalışmaya zorlayabildim ama sonra durdu. Yumuşak sıfırlamayı denedim ve bu çalışmıyor. Herhangi bir öneriniz var mı veya telefonun bundan daha fazla sorunu olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Telefonu suistimal etmedim, yani su yok ya da düşüyor bu yüzden bu tipik olup olmadığını bilmiyorum. Sağlayabileceğiniz her türlü yardımı takdir ediyorum. Teşekkürler. – Theresa Chivers

Çözüm: Merhaba Theresa. Cihazınızın tam geçmişine bu kadar açık bir şekilde sahip değiliz, sorularınızı gerçekten cevaplayamayız. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, burada belirttiğiniz semptomların olası tüm nedenlerini kapsadığınızı görmektir, böylece bu sorunların çözülüp çözülemeyeceğini bileceksiniz.

Önbellek bölümünü silin

Bu durumda yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı bir önbellek bölümü silme işlemidir. Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen özel bir önbellek seti kullanır. Bazen, bu önbellek bozulur veya güncelliğini yitirir yeni güncellemeler ve / veya bazı küçük hatalara neden olan uygulama yüklemeleri gelir. Bu önbellek önbellek bölümünde depolandığından, bir önbellek bölümü silme sorunların giderilmesine yardımcı olabilir. Merak etmeyin, telefonunuz sistem önbelleğini fazla mesai yapar ve yalnızca geçici dosyalar temizlenir. Fotoğraflarınız, videolarınız ve diğer dosyalarınız silinmeyecektir. Önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Android ve uygulama güncellemelerini yükleme

Bir diğer basit ama sıklıkla unutulan potansiyel çözüm güncellemeleri yüklemek. Akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğu şimdiye kadar bile genel olarak Android’i öğreniyor ve genellikle en az anlaşılan bir konu güncellemelerle ilgili. Birçok Android kullanıcısı, güncellemeleri iyi bir depolama alanı kaybı olarak, hatta bazen sorunları çözebileceklerini fark etmeden sorun kaynağı olarak görme eğilimindedir. Çoğu durumda, güncellemeler, uygulamaların ve işletim sisteminin uyum içinde çalıştığından emin olarak bir tedavi yerine önleyici bir önlem olarak işlev görür. En son Android sürümüne sahip olsanız bile, eski uygulamalar hala uyumluluk sorunlarına neden olabilir, bu nedenle güncellenmiş uygulamalara sahip olmak da önemlidir.

Üçüncü taraf uygulamalar suçlanabilir

Telefonunuz en son uygulamayı ve Android sürümlerini baştan sona çalıştırıyorsa, üçüncü taraf uygulamalarından birinin soruna neden olması mümkündür. Kontrol etmek için telefonu güvenli moda yeniden başlatabilirsiniz. Bu moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri engellenir. Bu, telefonun normal şekilde çalışacağı ve güvenli moddayken burada belirtilen sorunların olmadığı anlamına gelir, bunun nedeni üçüncü taraf bir uygulama olmalıdır. Telefonunuzu güvenli moda önyüklemek için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. ‘SAMSUNG’ ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki tüm sorun giderme işlemlerini yaptıktan sonra telefon aynı belirtileri göstermeye devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama adı verilen daha sert bir adım atmalısınız. Adından da anlaşılacağı gibi, telefon ayarlarınızın orijinal fabrika ayarlarına döndürülmesi gerekir. Bu iki şey başarır – olası işletim sistemi hatalarını ortadan kaldırın ve sorunlara neden olabilecek uygulamaları veya hizmetleri kaldırın. Daha önce fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemediyseniz, nasıl yapılacağına ilişkin yukarıdaki adımlara bakın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin fotoğraf, video vb. Tüm verilerinizi sileceğini unutmayın. Devam etmeden önce bunları yedeklediğinizden emin olun.

Telefonu gönder

Cihazınızla ilgili bir donanım sorunu olduğunu düşünmüyoruz, ancak fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sorunlar geçmezse, onarım veya değiştirme için Samsung ile iletişime geçmeyi düşünün.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.