Galaxy J7 ekranı çatlaksa ve yanlışlıkla bırakıldıktan sonra açılmazsa ne yapmalısınız?

Ekranı kırmış veya çatlamış ve ileriye doğru ilerlemek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Cihazı gönderip gönderemeyeceğiniz konusunda kararsız mısınız? Bugünün # GalaxyJ7 sorun giderme makalesi sizi doğru yöne yönlendirmelidir.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy J7 ekranı çatladı ve yanlışlıkla düştükten sonra açılmıyor
   • Başka bir şarj kablosu ve adaptör kullanın
   • En az 1 saat şarj edin
   • Alternatif önyükleme moduna önyükleme
   • Ekran değiştirme
  • Sorun # 2: Kırık ekranlı bir Galaxy J7'den dosyalar nasıl kurtarılır
  • Sorun 3: Galaxy J7, Mesajlar uygulaması altındaki Set Restrictions seçeneğini eksik, MMS gönderemiyor ve alamıyor
  • Sorun # 4: Galaxy J7% 0'a kadar yüklendi, ancak açılmıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy J7 ekranı çatladı ve yanlışlıkla düştükten sonra açılmıyor

  Günaydın! Samsung Galaxy J7 var. Onu düşürdüm ve sağ üst köşede çatladım. Tek sahip olduğum siyah bir ekran. Kapatmaya ve tekrar açmaya çalıştım, ama hiçbir ışık olmadan gelip gelmediğine dair hiçbir fikrim yok. Işık her zaman yanmaya başladığından şarj etmek için bile takmayı denedim. AMA HİÇBİR ŞEY. Kişilerimi ve daha önemlisi fotoğraflarımı almam gerekiyor. Tahmin ettiğim, gmail hesabına kaydedilmedi. HERHANGİ bir fikir büyük bir yardım olurdu. Telefonu değiştirebilirim, biggie yok ama gerçekten fotoğraflarımı İHTİYACINIZ (bazıları asla değiştirilemez) Herhangi bir fikir ??? Teşekkürler.

  Çözüm: Telefonunuzun şu anda tamamen ölme olasılığı% 99'dur. Bu durumda davanız büyük olasılıkla onarılamayacaktır. Ancak kalan% 1 şans için, deneyebileceğiniz şeyler bunlar:

  Başka bir şarj kablosu ve adaptör kullanın

  Mevcut şarj kablosu ve adaptör çiftinin J7 cihazınızın şarj edilmemesinin sebebi olup olmadığını görmek ve böylece tekrar açmamak için bilinen bir çift şarj aksesuarını kullanmak istersiniz. Denemek için hazır bir çiftiniz yoksa, yerel Samsung mağazanızı ziyaret edin ve bunun yerine resmi J7 şarj cihazını kullanın.

  En az 1 saat şarj edin

  Bazen, bir Lityum-iyon pil normal çalışma sırasında yeterli güç kaybedebilir ve bu işlemin iyileşmesi biraz zaman alabilir. Bilinen başka şarj etme aksesuarlarınız olduğunda, telefonu tekrar açmadan önce en az bir saat şarj ettiğinizden emin olun. Sorun yukarıda belirtildiği gibi bataryada yatıyorsa, telefonu yeniden şarj ederek kolayca düzeltmeniz gerekir.

  Alternatif önyükleme moduna önyükleme

  Normal moddayken ekranın siyah kalmasına neden olan bir yazılım sorunu olup olmadığını görmek için cihazınızı Kurtarma Modu veya Odin Modu'na yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu modlardan herhangi biri Android'den bağımsızdır. Bunlar bağımsız kodlardır ve çalıştırmak için Android'e ihtiyaç duymazlar. Yaşadığınız siyah ekran sorununun sebebi bir Android hatasından kaynaklanıyorsa, ekran bu modlardan herhangi birinde çalışmalıdır.

  Bu sorun giderme adımının yalnızca telefonunuzun açıldığına dair işaretler gösteriyorsa (LED ışığı veya hala titreşim ve / veya bildirim sesi duyuluyorsa) geçerli olduğunu unutmayın. Telefonunuz tamamen yanıt vermiyorsa, aşağıdaki adımları denemeye bile zaman kaybetmeyin.

  Bunlar S8 Plus'ınızı alternatif modlara nasıl yükleyeceğinizle ilgili adımlar. J7'yi Kurtarma Moduna nasıl önyükleme hakkında aşağıdaki adımları kontrol edin:

  1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Telefon kapalı değilse, Kurtarma Moduna gidemezsiniz. Bunu kapatamazsanız, telefonun pili boşalmasını bekleyin.
  2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Ekranınız çalışırsa ve yeşil Android logosu görüntülenirse, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Şimdi Kurtarma Modunda olmalısınız.

  Galaxy J7'nizi Odin'e veya İndirme Moduna nasıl boot edebilirsiniz?

  1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Telefon kapalı değilse, Kurtarma Moduna gidemezsiniz. Bunu kapatamazsanız, telefonun pili boşalmasını bekleyin.
  2. Sesi Kısma tuşuna ve Ev tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Cihazınızın İndirme Moduna önyükleme yapmasını bekleyin. Ekran çalışırsa, sorunun Android ile bir ilgisi olması gerekir.

  Ekran değiştirme

  Galaxy J7'niz tamamen kapalıysa, yanıt vermiyorsa ve diğer önyükleme modlarından herhangi birine önyükleme yapmıyorsa, elinizde kötü bir donanım sorununuz var demektir. Onarım veya değiştirme için Samsung'a başvurun.

  Sorun # 2: Kırık ekranlı bir Galaxy J7'den dosyalar nasıl kurtarılır

  Telefonumu kullanıyordum, aniden titreşiyor ve ekran kapanıyordu. Onu açmaya ve şarj etmeye çalıştım ama sadece titreşiyor. Her şeyi denedim ama hala cevap yok, sadece titreşim. Teknisyene gittim ve diğer teknisyenin LCD'sinin anakart olduğunu söylediğini söyledim. problemin ne olduğunu düşünüyorsun? Düzeltmek için bir şans var mı? Bu benim telefon problemim .. Başka bir telefonumuz var, J7 Pro da, kızım ekrana zarar veriyor, ekrana zarar veriyor, LCD problemi olduğunu biliyorum, hala bazı uygulamaları görebiliyorum ama açık değil ve ne zaman açacağım Sadece siyah ekrana dönüştü, her iki telefondaki tüm verilerimi geri yükleyebilmemin bir yolu var mı? Lütfen bana haber ver. Teşekkür ederim.

  Çözüm: Her iki telefonun ekran aksamı normal çalışmıyorsa, onlardan herhangi bir dosyayı kurtarmanın bir yolu yoktur. Bir akıllı telefonun ekranının sadece TV monitörü olarak değil, aynı zamanda parmağınızı yakalayan bir sensör (dijitalleştirici ile mümkün) olarak da işlev gördüğünü unutmayın. Monitör çalışıyor olsa bile, telefonun görüntüleri normal olarak gösterdiği anlamına gelirse, sayısallaştırıcı (ekranın üstündeki ince tabaka) bozuk veya arızalıysa işletim sistemine erişemezsiniz. Her iki telefondaki sorunların sadece ekranda göründüğünü görmek için önce ekran montajlarının her birini değiştirmeniz gerekir. Bu anakart değiştirilmeden önce yapılmalıdır.

  Sorun 3: Galaxy J7, Mesajlar uygulaması altındaki Set Restrictions seçeneğini eksik, MMS gönderemiyor ve alamıyor

  Merhaba! benim adım Josiah ve iyi … Galaxy J7 ile bir sorun yaşıyordum. MMS mesajları gönderemiyorum veya alamıyorum. Bu, okuduğum her şeyden farklı bir problem. İşte nedeni.

  Mesajlar uygulamasında yerleşik bir şey eksik olduğunu fark ettim. Ayarlar / Diğer Ayarlar / Multimedya mesajlarına gidersem, sadece 4 seçeneğim var (Grup konuşmaları, Teslim seçenekleri, Otomatik Geri Al ve Dolaşım otomatik al. Ayarlama kısıtlamaları seçeneğine sahip değilim. büyük dosya için ileri-geri (MMS) aktarmanın gerekli olduğunu anladım. Ayrıca 160 karakterlik SMS kısıtlamasıyla da sınırlı kaldım. 160 karakterden daha büyük bir SMS mesajı gönderdiyse, bu bir MMS mesajına dönüştürülecektir. Ben de bir MMS mesajı alamıyorum. ChompSMS'yi kurdum ve bu bana büyük SMS mesajları göndermeme izin verdi ama yine de bir fotoğraf MMS mesajı gönderemiyorum. Her 'çözüm' veya problemi denedikten sonra bile Aynı sorunları olan bir önceki gönderiyle sunduğunuz çekim işlemleri, telefonum hala bu özel ayarlara sahip değil. Görünüşe göre pek çok insan bunu deneyimliyor ve sadece SM-G930R6 ile oluyor. bir çözüm. Bu yayında zaten listelenmiş olan herhangi bir şeyi denememi tavsiye et ***. Denediğim başka bir şey var mı? ve hayır, 3. taraf veya Samsung sertifikalı tamir atölyesi bu sorunu düzeltemez veya bana yardımcı olamaz.

  Çözüm: Galaxy J7'niz operatörünüz tarafından sağlandıysa Set Restrictions seçeneği kaldırılmış olmalıdır. Taşıyıcılar genellikle kendi ürünlerini tanıtmak veya hizmetlerine sınırlama getirmek için vanilya Android'i değiştirirler. Uluslararası / global sürüm Galaxy J7 cihazlarının Ayar Kısıtlamaları seçeneğinin olduğunu onaylayabiliriz. Operatör markalı bir J7'niz varsa, sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda operatörünüzle konuşmalısınız.

  Sorun # 4: Galaxy J7% 0'a kadar yüklendi, ancak açılmıyor

  Bu yüzden telefonumu kullanıyordum ve% 17'de ve telefonumun ısıtıldığından emin olduktan sonra telefonumu şarj etmeden önce mesajımı kontrol etmeye gittim ve telefonum aniden kapanıyordu. Bu yüzden şarj etmeye gittim ve şarj sembolünü gösterir ve% 0 gösterir, böylece biraz bıraktım ve kontrol etmeye gittim ve hala% 0 idi.

  Bu yüzden telefonumu ana ekranıma açmayı denedim ve 3 kez yaptım ama kapatmaya devam etti ve telefonum çok ısıtıldı, bu yüzden şarj cihazını kapalı tuttum ve telefonumu soğutmak için bir yer buldum ve bundan sonra şarj ettim ve telefonum artık açılmıyordu. Güç düğmesine, ses düğmesine ve ana ekran düğmesine basmayı her güldürüm ama işe yaramadı. Yani korkarım ki telefonum artık işe yaramaz. Ayrıca pili çıkardım ve yeniden koyarsam telefonum normale dönecek olan bir sorum var mı? Lütfen telefonumu tamir etmeme yardım et.

  Çözüm: Pilin, J7'nizin artık açılmamasının nedeni olabilir. Tekrar açmaya çalışmadan önce telefonunuzun birkaç saat şarj olmasını sağlayın. Bunu önceden yaptıysanız, pili değiştirmeyi düşünmelisiniz. Yerel Samsung bayiinizi ziyaret etmenizi ve orijinal bir pil almanızı öneririz.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.