Galaxy J7 manifatura sorunu: açılmayacak uzun metin mesajları için “tümünü görüntüle” seçeneğini göstermeye devam ediyor

# GalaxyJ7'nizde SMS veya metin mesajlaşma problemleri mi yaşıyorsunuz? Peki, bu kısa sorun giderme makalesi size yardımcı olabilir. Kendi deneyimlerimize dayanarak, çoğu mesajlaşma sorunu genellikle cihaz sınırlamalarından ziyade ağ sorunlarına dönüşür. Genel bir kılavuz olarak, cihaz sorun giderme adımlarını veya çözümlerini yaparken bir sorununuzu çözemezseniz, daima operatörünüzle konuşmayı bir nokta haline getirin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy J7, açılmayacak uzun metin mesajları için “tümünü görüntüle” seçeneğini göstermeye devam ediyor
   • Metin mesajlaşma uygulaması güncellemelerini yükle
   • İşletim Sistemini Güncelle
   • Metin mesajlaşma önbelleğini ve / veya verilerini silme
   • Bütün ayarları sıfırlamak
   • Başka bir metin mesajlaşma uygulaması kullan
   • Şebeke operatörünüze başvurun
  • Sorun 2: Galaxy J7 telefon numarası bir kişi tarafından alındığında farklı bir numara olarak gösteriliyor
  • Sorun # 3: Kilitli Galaxy J7'deki MMS işe yaramazsa ne yapmalısınız?
  • Sorun 4: Galaxy J7 tüm kısa mesajları almıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy J7, açılmayacak uzun metin mesajları için “tümünü görüntüle” seçeneğini göstermeye devam ediyor

  Bir Samsung J7 cep telefonum var ve uzun bir metin mesajı alırsam kısa ve metin kutusunun altını kesecek ve bana “tümünü görüntüle” seçeneğini sunacak. Bunu seçtiğimde, okumak istediğim mesajı seçmem gereken başka bir sayfaya götürür. Mesajı seçmeye çalıştığımda hiçbir şey yapmıyor. Açılmayacak. Bu yüzden mesajın kalanını okuyamıyorum. Yazı tipini küçültmeyi denedim, önizlemenin açık olduğundan emin oldum. Hiçbir şey değişmiyor gibi görünüyor. Lütfen yardım et.

  Çözüm: Bu, mesajlaşma uygulamanız veya işletim sisteminizle ilgili bir şey olabilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki önerileri takip edin.

  Metin mesajlaşma uygulaması güncellemelerini yükle

  Bu yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Samsung Mesajları uygulamasını, operatörünüzün mesajlaşma uygulamasını veya herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanıyor olun, güncel olduğundan emin olmanız önemlidir. Google Play Store uygulamasını kontrol etmeye çalışın ve uygulamalarınızın, özellikle de mesajlaşma uygulamasının herhangi bir güncellemeye ihtiyacı olup olmadığını görün. Yapman gerekenler:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
  3. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun.
  4. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

  Samsung Mesaj uygulamasını kullanıyorsanız, bir güncellemeyi nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Mesajlar uygulamasını açın.
  2. Sağ üstteki Diğer ayarlar'a (üç nokta simgesi) dokunun.
  3. Ayarlar'a dokunun.
  4. Mesajlar Hakkında'ya dokunun.
  5. Bu uygulama için herhangi bir güncelleme varsa, bir UPDATE düğmesi görüntülenmelidir. Aksi takdirde, bunun yerine “En son sürüm zaten kurulu” satırı gösterilmelidir.

  İşletim Sistemini Güncelle

  Güncelleme uygulamaları, J7'nizde güncellemeler söz konusu olduğunda yapmanız gerekenlerin sadece yarısıdır. Ayrıca işletim sistemi için güncellemeleri yüklemeniz gerekir. Taşıyıcı tarafından sağlanan bir J7'niz varsa, kullanılabilir bir sistem güncellemesi olduğunda, bir havadan (OTA) güncelleme bildirimi almanız gerekir. En son güncellemeyi kaçırdıysanız, bunu Ayarlar> Yazılım güncellemesi altında manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

  Metin mesajlaşma önbelleğini ve / veya verilerini silme

  Sorunun mesajlaşma uygulamasının kendisinde bulunması durumunda, önce önbelleğini silmeyi ve ne olacağını görmeyi deneyin. Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini sildikten sonra sorun devam ederse, verilerini silmeyi deneyin. İşte böyle yapıldı:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Önbelleği Temizle / Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Bütün ayarları sıfırlamak

  Bazı kullanıcılar, telefonun ayarlarını sıfırlayarak daha önce metin mesajlaşma sorunlarını başarılı bir şekilde düzeltebiliyorlardı. Aynı şeyi yapmayı deneyin ve yardımcı olup olmadığını görün. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
  2. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  3. Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
  5. Ayarları sıfırla'ya dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

  Başka bir metin mesajlaşma uygulaması kullan

  Sorun bu noktada devam ederse, sorun mesajlaşma uygulamasının kendisinde olabilir. Başka veya farklı bir manifatura uygulaması kullanmayı deneyin. Play Store'da bu tür birçok uygulama var. Google'ın kendi Android Mesajları uygulamasını kullanarak başlayın ve sorununun çözülüp çözülmeyeceğini görün.

  Şebeke operatörünüze başvurun

  Sorunun en altını yapmak istiyorsanız, şebeke operatörünüze konuşmayı deneyin. Soruna neden olan sistemlerinde bir sorun olabilir. Aygıtlarını (carrier-branded) kullanıyorsanız, bu soruna neden olan bir kodlama sorunu olabilir. Onları bildirerek, bu sorunu düzeltmek için ürün yazılımı veya mesajlaşma uygulama kodlarını tekrar kontrol etmelerini isteyebilir.

  Sorun 2: Galaxy J7 telefon numarası bir kişi tarafından alındığında farklı bir numara olarak gösteriliyor

  Samsung J7 var. Diğerlerine bir metin gönderdiğimde, cihazımda görüntülenen telefon numaram yanlış. Vodaphone kullanıyorum ve son zamanlarda sözleşme türünü değiştirdim (hala Vodaphone ile). Başlangıçta bana eski telefon numarasını saklamak istediğim gibi söylemediğim yeni bir telefon numarası verdiler. Bu bir gün sonra düzeltildi. Son güncellemeleri takip ettiğimde, telefonumun önceden gönderilen numaraya geri döndüğümü hatırlıyorum. Kişilerim kendilerine gönderilen bir metni tanımıyorsa benden kaynaklanıyor.

  Çözüm: Bizim gibi bir üçüncü taraf destek ekibinin size bu tür bir konuda yardımcı olacağı hiçbir şey yok. Düzeltmek için şebeke operatörünüzle çalışmalısınız. Bir telefon numarasının olduğu gibi bir hesapta değişikliklerin yürürlüğe girmesi biraz zaman alabilir. Yeni (veya eski) telefon numaranızın ne kadar süre yansıtıldığına dair bilgileri taşıyıcınızdan aldığınızdan emin olun. Aksi halde, numaranızın şu anda neden karıştığını belirten bir açıklama talep edin.

  Sorun # 3: Kilitli Galaxy J7'deki MMS işe yaramazsa ne yapmalısınız?

  AT & T'de satın aldığım ve yaklaşık 4 yıldır hizmet verdiğim bir Samsung galaxy J7 telefonum var… Son zamanlarda Tüketici Hücrelerine geçtim ve AT & T servisini iptal ettim… bu sorun, anahtar mesaj gönderemediğim için MMS mesajlaşma yok Grup mesajları veya fotoğraflar gönderildi … AT & T ile iptal ettiğimden beri bu bir problemdi ve onların telefon konuşmasıydı. Bana verebileceğin tüm yardımları takdir ediyorum.

  Çözüm: Muhtemelen öyle. AT & T'ye geçtiğinizde, Tüketici Hücresel sisteminde kullanabilmeniz için cihazın kilidini açmanız gerekiyordu. Bazı cihazlarda ağ kilidi, cihazın orijinal veri yapılandırmasını değiştirmeyecek ve bu durum genellikle MMS'in çalışmamasına neden olacaktır. Bu sorunu, diğer ağlarda kullanılan Verizon markalı cihazlarda düzenli olarak görüyoruz. Başka bir deyişle, bu aygıtın çalışan bir mobil verisi olsa bile (başka bir şey MMS için olması gereken), ekleri olan (MMS) metin mesajları hala çalışmayabilir. Ağ operatörünüzle konuşmaya çalışın ve MMS çalışması yapmak için yapabileceği bir şey olup olmadığını görün.

  Sorun 4: Galaxy J7 tüm kısa mesajları almıyor

  Samsung Galaxy J7 ile bazı kısa mesajların alınması konusunda sorun yaşıyorum. Sadece rastgele metinler gibi görünüyor. Bazı metinleri alacağım ama hepsi değil. Bu, aynı telefon ve hizmete sahip olan bazı farklı telefonlardan oluyor gibi görünüyor. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yapıp pili çıkarmayı ve beklemeyi denedim. Yeni bir sims kartı denedim. Yeni bir telefon veya yeni servis almak dışında ne yapacağımı bilmiyorum.

  Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama, cihaz sorun giderme konusunda yapabileceğiniz en fazla şeydir. Bunu, sorunu düzeltmeden gerçekleştirdiyseniz, daha fazla sorun giderme için operatörünüzle iletişime geçmeniz gerektiğinden korkuyoruz. Hesabınız ve sisteminizle ilgili içsel bilgilere, bu durumda size yardımcı olacak daha iyi bir konumda olmadıklarını bilmemiz gerekir. Sistemlerini kontrol edebilmeleri için rastgele mesajlar almadığınızı nasıl anladığınızı anlatmanız gerekir.

  Onlarla konuşurken, teknik destek ekibiyle bağlantı kurmaya çalışın; çünkü müşteri hizmetleri temsilcileri genellikle teknik sorunların üstesinden gelmek için gerekli araçlara ve eğitimlere sahip değildir.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.