Galaxy J7 mesajlaşma sorunu nasıl çözülür: resimli mesaj gönderip alamaz (MMS)

Merhaba ve # GalaxyJ7 için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu kısa makale bu cihaz için dört durumu cevaplayacaktır. Bu blogdaki diğer makalelerde olduğu gibi, ikimiz de davaları ve çözümleri sunuyoruz. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun # 1: Galaxy J7, Textra uygulamasını kullanırken gönderilmeyen metinleri almaya devam ediyor

Metin tonu bildirimlerini ortadan kaldıran Samsung Galaxy J7’mde güncellemeyi yaptım, bu yüzden de mesaj atmak için Textra uygulamasını indirdim. Birkaç gün öncesine kadar kullanıyorum, başka bir güncelleme indirdim ve daha sonra gönderildiğini söyleyecek herhangi bir kısa mesaj gönderemedim, ancak kimse onları alamadı, ancak kısa mesaj alabilirim. Best Buy’a gittim ve adam ağ sıfırladı. Textra uygulamasını kaldırmıştım ve bir günlüğüne çalıştım, Textra uygulamasını yeniden başlattım ve aynı sorun yeniden oldu, bu yüzden tekrar çıkardım. neden bu yeni Samsung güncellemesinde Textra uygulamasını kullanamıyorum, bu sorunu yaşayan başka biri var mı?

Çözüm: Textra uygulaması gibi popüler bir manifatura uygulamasının bir hata olasılığı dışında birdenbire çalışmamasının hiçbir nedenini göremiyoruz. Uygulamanın içinde bir kodlama sorunu olup olmadığı bizi aştı. Ürünlerinin neden belirli bir cihazda çalışmadığını belirlemek uygulama geliştiricisinin görevidir.

Sonunda, yapabileceğiniz en iyi şey, sorunu uygulama geliştiricisine bildirmek ve kullanmayı bırakmaktır – şimdilik. Textra veya Samsung’un Mesajlarını kullanamıyorsanız, diğer manifatura uygulamalarını geçici olarak kullanmayı deneyin. Google’ın Android Mesajları başlamak için iyi bir uygulama olabilir. Beğenmediyseniz, Google Play Store’da benzer uygulamaları bulun.

Sorun 2: Galaxy J7 SIM kartı çıkardıktan sonra açılmıyor

Telefon% 77 idi, çok çabuk boşalıyor sanıyordum; Phil ve Kanada’dan çift SIM kartı var, ben de Can’ı aldım. Bir şekilde dolaşım halinde olması durumunda SIM kart – telefon açılmıyor; Şarj etmeyi düşündüm, sadece saniyede bir buçuk yanıp sönen bir pil logosu aldım, logo beyaz ve griydi. Şarj eklentisi portu 2-3 gün önce tamir edildi, hepsi iyi görünüyordu, ama şimdi işlem yok. Akü boşalmış mı? Ölü? Teşekkürler.

Çözüm: Önceki onarım Samsung olmayan bir teknisyen tarafından yapıldıysa, dikkatsizce yapılması veya değiştirme parçasının arızalı olması ihtimali vardır. Mümkünse, cihazı onarımı yapan aynı dükkana geri getirmeyi deneyin, böylece sorundan önce ne olduğunu açıklamanıza gerek kalmaz. Doktorlar gibi, teknisyenler de bazen sorunun nedenini tam olarak belirlemek için bir cihazın geçmişine ihtiyaç duyarlar.

Seviyenizdeki sorun giderme ile ilgili olarak, gerçekten yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Telefonun başka bir şarj kablosu ve adaptör seti kullanarak şarj edip etmediğini görmeye çalışın. Bu işe yaramazsa, dükkana geri getirmek için ilk önerimizle devam edin.

Sorun 3: Galaxy J7 mesajlaşma sorunu nasıl çözülür: resimli mesajlar gönderip alamıyor (MMS)

Samsung J7 fabrika ayarlarına sıfırlandı mı? Satın alma garantisi ile kullanıldı. Eski telefon ile aynı sorunu vardı. Bu yüzden J7’yi metin mesajlaşma yoluyla fotoğraf gönderme ve alma ile ilgili sorundan kurtulmak için satın aldım. Telefonun arızalı ve başka bir telefon alması söylendi, ancak yeni telefon eskisi ile aynı şeyi yapıyor. Ağ bağlanana kadar gönderilemediğini söylüyor. Göndermeye çalışırken oraya oturur ve biriktirir, ancak asla tamamlamaz. Yazılan mesajları gönderip alır, sadece fotoğraf gönderip alamaz… Sim kartını düşünmeye başladım. Ben her şeyi denedim … yardım !!!!

Çözüm: Normal metinler (SMS) ve resimli mesajlar (MMS) aynı hücresel şebekeyi kullanırken, ayrı protokoller kullanırlar. Çoğu operatör otomatik olarak MMS’i normal bir servis olarak sunmaz. Bunun yerine, aboneler SMS’in üstüne MMS ödemek zorundadır. MMS, abonenin çalışması için mobil veri aboneliğine sahip olmasını gerektirir. Bu nedenle, mobil veri aboneliğiniz yoksa veya özel olarak MMS’e abone değilseniz, her iki telefonda da aynı problemi yaşamanız anlaşılabilir. Operatörünüzle konuştuğunuzdan emin olun, böylece MMS’i nasıl etkinleştireceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunabilirler.

Sorun # 4: Galaxy J7 JPG dosyaları bilgisayar tarafından okunamıyor

Geçenlerde tatildeki “kova listesi” macerasında hem fotoğraflar hem de videolar çektim. İlk birkaç fotoğraf ve video iyi. Ardından .jpg resimlerinde “Bu dosya formatı açılamıyor” hata mesajı var. Videolar için mesaj “Windows Media Player dosyayı çalamıyor”. Müzikçalar dosya türünü desteklemeyebilir veya dosyayı sıkıştırmak için kullanılan kod çözücüyü desteklemeyebilir. ”Tüm fotoğrafları başarılı bir şekilde açmadan, resimleri / videoları açmak için farklı yöntemler denedim. Dosya boyutları, resimlerin / videoların orada olduğunu gösterir. Sağlayabileceğiniz herhangi bir yardım BÜYÜK takdir edilecektir. Fotoğrafları değiştiremem ve benim için çok önemli. Bunlar, SD kartlı bir Samsung Galaxy J7 modelinde çekilmiştir ancak SIM kartı yoktur. (SLR kameramı kullanmama izin verilmedi).

Çözüm: .jpg dosyalarınız Galaxy J7’nizde açılabiliyorsa, bunlar bozuk değildir. Sorun bilgisayara özgü olmalı. Söz konusu dosyaları açmak veya kaydetmek için başka bir bilgisayar kullanmayı deneyin. Veya, neyin yanlış olduğunu, dosyalarınızı neden okuyamadığını görmek için mevcut bilgisayarınızı giderebilirsiniz.

Bazen bir dosyayı ilk önce bilgisayar sürücüsüne taşımak hataları giderebilir. Açmaya çalışmadan önce .jpg dosyalarınızı bilgisayarınıza aktarmayı deneyin.

Bu blogda PC ile ilgili sorun gidermeyi desteklemiyoruz, bu yüzden bu sorunla ilgili sorun giderme kılavuzu bulmayı deneyin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.