Galaxy J7 SIM Kart Tanımama Sorunu Çözümü

Günümüzün sorun giderme makalesi Galaxy J7’de, yuvalarından birinde bir SIM kart bulamaması sorununu ele alıyor. Bir SIM’i tanımıyor gibi görünmeyen bir Çift SIM Galaxy J7’niz varsa, bu yayın yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Çift SIM Galaxy J7 SIM kartı tanımıyor

Samsung Galaxy J7 çift sim telefon. Her iki sim kartı da tanıyor ama ben sadece ikinci slot ağa kayıtlıyım. Sim kart olmadığından emin olmak için sim kartları bir yuvadan diğerine değiştirdim. Bende de aynı problem var. Yazılım güncel, telefon, şebeke sağlayıcısından bağımsız olarak, ilk yuvada bir sim karta sahip olduğunu kabul eder, ancak çift sim seçeneğini etkinleştirmeye çalıştığımda, yalnızca ikincil yuva arama bekletme ve arama iletme işlemlerini etkinleştirir. SIM’i ilk yuvada kullanmaya çalıştığımda “ağa kayıtlı değil” mesajı alıyorum. IMEI orada, ancak telefon, herhangi bir sim kartını şebeke sağlayıcısı ağındaki ilk yuvaya kaydetmeyi reddediyor.

Çözüm : Ayarlar’daki SIM Kart Yöneticisi bölümünde, Çift SIM işlevselliğini etkinleştirmenize izin veren bir seçenek vardır. Bu seçenek her zaman açık Çift SIM olarak adlandırılır. Etkin olduğundan emin olun. İşte nasıl:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bağlantılar’a dokunun.
 3. SIM kart yöneticisi öğesine dokunun.
 4. Çift SIM’i her zaman açık halde etkinleştirin .

Uygulama tercihlerini sıfırla

Değişiklik yoksa ve sorun devam ederse, bir sonraki adım, cihazdaki tüm varsayılan uygulamaların etkin olduğundan emin olmaktır. Dual SIM gibi bazı Android işlevlerinin çalışması için bazı çekirdek sistem uygulamalarına ihtiyaç vardır. Önemli bir sistem uygulaması yanlışlıkla devre dışı bırakılmışsa, diğer uygulamaların veya işlevlerin başarısız olmasına neden olabilir. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar öğesine dokunun.
 3. Sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi).
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin.
 5. Galaxy J7’nizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, cihazın doğru ağ yapılandırmasına sahip olmasını sağlamaktır. Bunu yapmak için, geçerli ağ kurulumunu silmek istiyorsunuz. İşte nasıl:

 1. Uygulamalar ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun.
 3. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 4. PIN ayarladıysanız, girin.
 5. RESET SETTINGS düğmesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bu yapıldığında, ağ ayarlarında sıfırlama gerçekleştirilerek aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

 • Saklanan Wi-Fi ağları silinecek.
 • Eşleşmiş Bluetooth cihazları silinecek.
 • Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacaktır.
 • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlama ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
 • Şebeke seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Cihazı sil (fabrika ayarlarına sıfırla)

Son olarak, J7’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsunuz. Bu sert görünebilir ancak sorunun seviyenizde çözülebilir olup olmadığını bilmenin tek yolu budur. Telefonu silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Tüm Google hesaplarını cihazdan kaldır
 2. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 3. Cihazı kapat.
 4. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 5. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 6. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 7. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 8. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 9. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 10. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 11. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung yardımını alın

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri yardımcı olmazsa, sorunun arkasında bir kodlama sorunu veya donanım arızası olması gerekir. Yardım için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.