Galaxy J7 titrek ekran sorunu nasıl giderilir [sorun giderme kılavuzu]

Merhaba ve başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz! Bugünün gönderisi, topluluğumuzun bazı üyeleri tarafından bildirilen # GalaxyJ7 ile ilgili yaygın sorunları yanıtlayacaktır. Kendi J7 sorununuzla ilgili bir şey olup olmadığını görmek için makalenin tamamına göz attığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy J7 titrek ekran sorunu nasıl düzeltilir
   • Çözüm # 1: Galaxy J7'nizi yeniden başlatmaya zorlayın
   • Çözüm 2: Otomatik parlaklık özelliğini kapatın
   • Çözüm 3: Sistem güncellemelerini yükleyin
   • Çözüm # 4: Güvenli Modda gözlemleyin
   • Çözüm # 5: Tüm uygulama tercihlerini sıfırla
   • Çözüm 6: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Çözüm 7: Samsung'un yardımını alın
  • Sorun # 2: Galaxy J7 fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra önyükleme yapmıyorsa veya şarj etmiyorsa ne yapmalısınız?
  • Problem # 3: Yanlışlıkla açılan ekrandan Galaxy J7 ekranda titreklik ve renk bozulması
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy J7 titrek ekran sorunu nasıl düzeltilir

  Samsung Galaxy J7 cep telefonum bir yıldan fazladır ve geçen aydan bu yana bazı ekran sorunları var. İlk başta ekran biraz titremeye başladı, ama muazzam bir şekilde büyüdü, şimdi parlaklık çok az olduğunda, ekran beyaz gölgeye dönüşüyor ve titriyor ancak parlaklık her şeyi normal hale getirdiğinde. Bu konuyla ilgili tüm önerileri denedim ama sorun hala devam ediyor. Ayrıca, telefon ekran koruyucu moduna geçtiğinde, son birkaç gündür bu yana, beyaz ekran titreme olayı gerçekleşir. Bunun için herhangi bir çözüm sunuyoruz. Teşekkür ederim.

  Çözüm: Bu sorun geçmişte eski Samsung Galaxy modellerinde gözlemlendi ve hata otomatik parlaklık özelliğine bağlı görünüyordu. Sorunu seviyenizde çözüp çözemeyeceğinizi görmek için aşağıdaki önerileri takip edin.

  Çözüm # 1: Galaxy J7'nizi yeniden başlatmaya zorlayın

  Doğru sorun giderme işlemlerini yapmadan önce, önce cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Yeniden başlatma genellikle küçük, rastgele hatalarla uğraşırken etkilidir. Vakanızda bunu nasıl yapacağınız:

  1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
  2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

  Çözüm 2: Otomatik parlaklık özelliğini kapatın

  Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra hiçbir şey işe yaramazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey, Otomatik Parlaklığı kapattığınızda ne olacağını görmektir (özelliği ilk etapta kullandığınızı varsayarak). Kullanmıyorsanız, sadece bu adımı atlayın ve sonrakine geçin.

  Çözüm 3: Sistem güncellemelerini yükleyin

  En yeni Android sürümüne sahip olmak sadece yeni ve yeni bir deneyim sunmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik tehditlerini de önemli ölçüde azaltır. İdeal olarak, sorunlarınız olup olmadığını güncellemeleri yüklemeniz gerekir. Varsayılan olarak, bu cihazı geçmişte değiştirdiyseniz, Samsung cihazınız güncellemeleri otomatik olarak indirecek ve yükleyecek şekilde ayarlanmalıdır; Ayarlar> Yazılım güncellemesi altında yeni Android ve güvenlik güncellemelerini manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

  Çözüm # 4: Güvenli Modda gözlemleyin

  Sorunun nedeninin belirli bir üçüncü taraf uygulamasının faaliyeti ile ilgili olabileceği ihtimali vardır. Uygulamalar söz konusu olduğunda maceracıysanız ve cihazınıza eklediğiniz şeyleri çoğu zaman görüntülemezseniz, bunlardan birinden biriyle karşılaşmadan önce sadece bir zaman meselesidir. Bir uygulama sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatabilir ve ekranın nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalarının çalışması engellenir. Dolayısıyla, J7'nizin ekranı güvenli modda çalışıyorsa, bu, indirdiğiniz uygulamalardan birinin Android'e müdahale ettiği anlamına gelir.

  J7'nizi güvenli moda ayarlamak için:

  1. Cihazı kapat.
  2. Güç tuşunu ekranın üstünde cihaz adıyla basılı tutun.
  3. Ekranda 'SAMSUNG' görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.
  4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
  5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
  6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
  7. 'Güvenli Mod' gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
  8. Telefonunuzu güvenli moddayken (üçüncü taraf uygulamaları çalışmaz) birkaç saat boyunca kullanın ve ekranın nasıl çalıştığını görün.

  Ekran normal şekilde çalışıyorsa ve anlattığınız gibi titremiyorsa, uygulamalarımızdan birinin sorunun arkasında olduğuna emin olabilirsiniz. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. J7'niz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

  Çözüm # 5: Tüm uygulama tercihlerini sıfırla

  Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu Android sorun giderme makalesinde sıklıkla gözden kaçan bir durumdur, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızın biri veya bir kısmı doğru şekilde ayarlanamayabilir ve bu aksaklığın oluşmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından, yapmanız gereken yalnızca tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın.

  1. Uygulamalar'a dokunun.
  2. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  3. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
  4. J7'nizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Çözüm 6: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Son olarak, yazılım bilgilerini kendi varsayılanlarına geri yüklemek için telefonunuzu silmeniz gerekebilir. Yukarıdaki tüm çözümler bir fark yaratmazsa bunu yapmalısınız.

  Yapman gerekenler:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Çözüm 7: Samsung'un yardımını alın

  Nedeni yazılım ile ilgili ise yukarıdaki önerilerin herhangi biri sorunu çözmelidir. Ekranınız bir donanım arızası nedeniyle titrediyse veya ürün yazılımı içinde bir kodlama sorununa bağlıysa, bu durumla ilgili bir şey yapamazsınız. Samsung'un onarım programını ya da değiştirerek çözmesine izin vermelisiniz.

  Sorun # 2: Galaxy J7 fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra önyükleme yapmıyorsa veya şarj etmiyorsa ne yapmalısınız?

  Ben J7 var ve ben okuduğumdan daha benzer bir sorun var .. ilk başta telefon hiç boot ve şarj değildi. Şarj olur ve sonra yüzde 90'a gider, sonra 25'e düşer ya da .. şarj cihazıyla hala çalışır. Bazen turuncu üçgen alırdım… Neyse ki bir notum var 8 ve bu benim yedek telefonum ama mükemmeldi Bu başlayana kadar iyi.

  Ben sıfırlama karar verdi ve telefon şarj cihazı takılı iken tüm başlattı ve sonra tekrar kapatıldı ve id yüzde 50 şarj gibi garip bir işareti ile yıldırım cıvata olsun. Ücret tutarı her yere sıçrayacaktı.

  Daha sonra kurtarma modunda boot ettim, kaybolan verilerle ve cep telefonuyla ilgilenmedim ve tekrar bir cazibe gibi çalışıyor ama yine de doğru bir şekilde şarj olmuyor. Ben kullandım ne olduğunu özgün samsung şarj cihazı kullanmak için bana hata mesajı vereceğim… kablosuz olarak şarj etmeye çalışıyorum ama bunun için farklı bir telefona ihtiyacım olduğuna inanıyorum… i eski pilin üzerindeki kontaklardan biri gibi görünüyor Üzerinde hafif bir yanma izi vardı ve bunun bir sorun yaratıp yaratmadığından emin değilim, fakat bu metalin akünün bu kısmının kızarttığı limandan kontrol edilmesi gerekiyor…. Telefon çalışır bu yüzden anakart düşünemiyorum ama herhangi bir insigjt u sunabileceği son derece takdir edilecektir .. teşekkür ederim.

  Çözüm: Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sorun tamamen çözülmediyse, telefonunuzda bir donanım sorunu olduğu anlamına gelir. Bir batarya sorunu, kötü bir şarj noktası, hasarlı Güç Yönetimi IC veya anakartın genel donanım hatası olabilir. Bir profesyonelin bunu anlamak için donanıma bakmasına izin vermelisiniz. Mümkünse, Samsung'un önce incelemesine izin verin.

  Problem # 3: Yanlışlıkla açılan ekrandan Galaxy J7 ekranda titreklik ve renk bozulması

  Samsung Galaxy J7 cep telefonunun ekranını yanlışlıkla düşürerek ekrana zarar verdikten sonra ekranım sarı / yeşil renkte titriyor ve titriyor. Çoğunlukla bir uygulamayı başlatırken titremeye ve titremeye başlar. Ve hatta ekranın alt kısmında da sayfanın alt kısmını gösteren (zaman, pil ve wifi sembolleri bu durumda hem upperside ve ekranın alt kısmında.) Ekranı düzeltmek için herhangi bir yolu var mı? Düştükten sonra birkaç hafta için iyi çalışıyor gibi görünüyor ve sonra bu olmaya başladı. Ayrıca ekranın ve pilin titremeye başladığında ekranın ve pilin ısınması bir süre daha titriyor. Bir önlem olarak, titremenin çok zorlaştığı sırada telefonu kapatıyorum. Teşekkür ederim!

  Çözüm : Telefonunuzun daha önce fiziksel olarak hasar görmüş olması, onarımın, bunu düzeltmek için tek etkili seçenek olabileceği yönünde büyük bir şans var. Samsung Galaxy ekranları genellikle güvenilirdir ve düzgün kullanılmazsa yıllarca sorunsuz şekilde çalışabilirler. Titreşim veya renk bozulması neredeyse her zaman kötü donanımdan kaynaklanır. Sorunun yazılımla ilgili olup olmadığını görmek için fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz (büyük olasılıkla değil) ama yine de tamir edilmeye devam edersiniz. Şanslıysanız ve fiziksel hasar sadece ekrandan yalıtıldıysa, ekran aksamını değiştirmek sorunu çözer. Ancak, bir anakart sorunu varsa veya anakartta kırılmış olan başka bileşenler varsa, muhtemelen anakart ve ekranın değiştirilmesi (çok maliyetli ve pratik) veya telefonun tümünün kapalı olması gerekir.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.