Galaxy J7 Üzerinde “Ne yazık ki, IMS Hizmeti Durduruldu” Nasıl Onarılır

IMS Hizmeti veya IP Multimedya Alt Sistemi Hizmeti, J7 gibi telefonun Android yazılımının bir satıcı veya operatör tarafından sağlanan iletişim uygulamasıyla herhangi bir sorun olmadan çalışmasına izin verir. Bu, aramalar ve SMS gibi multimedya servislerinin bir IP şebekesi üzerinden gönderilmesine olanak sağlar. Ancak bu hizmetin çalışamayacağı durumlar vardır, bu nedenle “Maalesef, IMS Hizmeti Durduruldu” hata mesajını görebilirsiniz. Galaxy J7’nizde bu hata mesajını görüyorsanız, aşağıda listelenen adımları izleyerek sorunu giderebilirsiniz.

Ne yazık ki IMS hizmeti Galaxy J7 durdu nasıl düzeltilir

İndirilen bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol edin

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmaktır.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Mesajlar uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Sorunun devam etmesi durumunda, mesajlaşma uygulamasının önbelleğe alınmış verilerinin bozulmuş olduğu sonucu ortaya çıkma olasılığı vardır. Bu durumda mesaj iletisinin önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Herhangi bir Giriş ekranında, Uygulamalar’a dokunun. Ayarlar’a dokunun. ‘UYGULAMALAR’a gidin, ardından Uygulama yöneticisi’ne dokunun. TÜM ekrana doğru kaydırın. Mesajlar’a gidin ve Mesajlar’a dokunun.

J7 fabrikasını sıfırlayın

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işleminden önce, işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Telefonu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.